Skocz do zawartości

Jaką funkcje pełni otwierana szybka w tylnej szybie??


Boczo

Rekomendowane odpowiedzi

W oryginale mialem taka szybke otwierana elektrycznie ale naprawiajac samochod wstawili mi szybe w calosci. Bardzo podoba mi sie otwierana szyba i drazni przycisk na desce ktory do niczego nie sluzy ale zastanawiam sie czy warto wydawac kase na wymiane tej szyby. Jaka funkcje pelni ta szyba oprocz wydawania polecen przemycanym meksykanom na pace?? Czy dziala na zasadzie szyberdachu?? czy nie przewieje mi karku jezdzac z otwarta szyba??

 

ogolnie uzywacie czy zbedny gadzet??

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ta szyba to była opcja podczas zakupu samochodu ??. Ja miałem zwykłą białą szybę, jedynie ją przyciemniłem i w końcu zaczęła dobrze wyglądać.

Wracając do tematu, ta elektrycznie odsuwana wnęka w szybie baaaardzo mi się podoba !:)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wyglad to bez watpienia dodaje tylowi uroku. tylko kurcze troche kosztuje. na allegro chodza po 700 zl i to tez nie mam pewnosci czy elektryczne czy odsuwane recznie bo nie dopisuja. ale moze gdydyb swoja sprzedal i dolozyl to nie byloby tak strasznie:) trzeba zaczac szukac kupca

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez otwieranej tylnej szyby można przewieźć max. 3 metrową deski, rury itp. To mniej niż byle kompi. Jak otworzyć tylną szybę to można już zabrać coś 4,5 m. długiego. Podczas jazdy jest trochę głośniej ale nic nie wieje, przynajmniej w 2 generacji.

RAM 1500, 5.2 SLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: pasjonujący temat :shock: :shock:

 

Ciekaw jestem jaki będzie następny?

Ludziska, czy my juz naprawdę musimy zakładać takie tematy? Jak nie o sprzątaniu auta to o zastosowaniu tylnej szyby, a jak ktoś zapyta o lift lub programmer to większość siedzi cicho. Przecież to jest kasztan, a nie temat :pala: :pala: :pala:

 

Przenoszę to do offtopu, bo na ten dział to żenada.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jednego nie interesuje drugiego moze i mnie np bardzo interesuje czy otwarta szyba nie powoduje jakis dziwnych zachowan w samochodzie.

temat potraktowalismy moze lekko z dowcipem ale chodzilo mi o konkretne odpowiedzi dotyczace tej szybki. jestem podatny na przewiania ucha i choruje na to wiec gdzie mam sie o to co akurat dla mnie jest rzecza bardzo wazna zapytac?

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram Ci się odpowiedzieć na te nurtujące Cie pytania.

Bardzo podoba mi sie otwierana szyba i drazni przycisk na desce ktory do niczego nie sluzy ale zastanawiam sie czy warto wydawac kase na wymiane tej szyby. Jaka funkcje pelni ta szyba oprocz wydawania polecen przemycanym meksykanom na pace??

Twoje drugie pytanie jest jednocześnie odpowiedzią na pierwsze. Skoro nie wiesz po co jest ta szybka to znaczy, że Ci nie jest potrzebna i nie warto na nią wydawać pieniędzy, bo jakby Ci była potrzebna to byś to wiedział.

Czy dziala na zasadzie szyberdachu??
Nie. Działa na zasadzie odsuwanej szybki. Jak wciśniesz przycisk to szybka się otwiera tak jak w drzwiach bocznych tam też są takie przyciski. Jeśli jest to szybka ręczna to działa na zasadzie szyby otwieranej a'la Żuk. Łapiesz ją i odsuwasz za uchwyt.
Bardzo podoba mi sie otwierana szyba i drazni przycisk na desce ktory do niczego nie sluzy
Ta szybka ma konkretne zastosowanie, więc jeśli Ci się tylko podoba i masz na to kasę, żeby taką mieć dla fanaberii to kup sobie. Przycisk na desce można zdemontować lub podłączyć pod niego inne urządzenie np. CutOuta lub Train Horny.
czy nie przewieje mi karku jezdzac z otwarta szyba??

Ja mam chore zatoki i wiem, że każda otwarta szyba to przeciąg.

ogolnie uzywacie czy zbedny gadzet??

Ja używam w Tweetiem jak mam coś długiego do przewiezienia, ale do wożenia Vatu nie jest Ci ona potrzebna, Vat jest krótki.

Musisz wziąć jeszcze pod uwagę, że wymiana tej szyby jest problematyczna i jak oddasz to do roboty paprakowi to będziesz miał kłopoty.

 

Sorry za ton odpowiedzi, ale nadal uważam, że ten temat to zwykły kasztan. :pala:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami dzieki takim tematom forum zyje, ludzie moga popisac chwilke i lepiej sie poznac a nie czytac tylko posty ludzi ktorzy pisali jakis temat 5 lat temu a od 4 lat jezdza innym samochodem i dawno ich tu nie ma. Drug nic wielkiego by sie nie stalo gdyby forum mialo czasami jakas rozrywke a Ty nie musialbys sam odpowiadac na wszystkie "kasztany".

pozdrawiam

 

kiedy robimy jakis zlocik ?? bo pogadalbym o pierdolach:D

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami dzieki takim tematom forum zyje, ludzie moga popisac chwilke i lepiej sie poznac a nie czytac tylko posty ludzi ktorzy pisali jakis temat 5 lat temu a od 4 lat jezdza innym samochodem i dawno ich tu nie ma. Drug nic wielkiego by sie nie stalo gdyby forum mialo czasami jakas rozrywke a Ty nie musialbys sam odpowiadac na wszystkie "kasztany".

pozdrawiam

 

kiedy robimy jakis zlocik ?? bo pogadalbym o pierdolach:D

 

Na szczęście to forum żyje i bez takich kasztanów.

 

Pilnuj się działów i nie kasztań, a jak lubisz kasztanić to rób to w OFFTOPIC'u, tutaj jest wszystko dozwolone.

 

Na zlotach moderacji nie ma ... ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcoiaz tak surowego forum jeszcze nie spotkalem i jest to dla mnie trudne, zobaczymy

 

Surowe :shock: kolego co Ty wogóle piszesz? Na tym forum regulamin wiekszość ma gdzieś zakładając tematy gdzie popadnie,zakładając temat na który w google w 1min można uzyskać odpowiedz.O funkcji szukaj już nawet nie wpomnę na tym forum traktuje sie ją jakby nie istniała :evil: I to jest surowe forum? na innych forach a uwierz mi siedze na conajmniej 4 bardzo szybko można dostać banana bez żadnego ostrzeżenia za głupie pytania itp.

Co do założonego tematu sam byłem w szoku że zadałeś takie pytanie, potraktowałem je jako żart a tu masz.... Ja w swoim nie mam takiej szybki a czasami by się przydała jak woże długie profile, innego zastosowania nie widzę, hmm może jeszcze jedno podczas długiej podróży można włączyć tempomat odwrócić się tyłem do kierownicy i wyciągnać nogi przez owe okienko aby się zrelaksować :lol:

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. problem z szukajka jest chyba na kazdym forum. moze faktycznie bardziej nadaje sie na forum o tytule lubie popisac/poodpowiadac bo sa tacy ktorzy zamiast szukajki wola porpstu z kims popsiac i sa tez tacy ktorym nie stanowi preblemu poraz setny odpisac na podobnie zadane pytanie. Naleze i do jendych i do drugich.

 

wole podpytac nawet o glupie rzeczy bo czasami sa jakies akcje typu wlaczanie wycieraczek w samochodach dodge. Po uzytkowaniu chryslera zastanawialem sie czy kupic dodga bo irytuje mnie wlaczanie wycieraczek.

 

szyberdach w chryslerze byl bezuzyteczny z pwoodu dziwnych dzwiekow ktore wydawal otwarty, przy predkosci 60 km wydawald dziwne buczenie a to wlasnie przy tych predkosciach tylko chcialem go uzywac jadac przez maisto.

 

ale koncze juz z tematem

trzymajcie sie

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szybka przydaje się do:

1) przewożenia długich profili aluminiowych

2) przewożenia poręczy do klienta oraz innych długich przedmiotów a nie grubych.

3) cyrkulacji powietrza po rasowym bąku

4) słuchania train horna

5) dokładniej obserwacji "na żywo"

6) podczas jazdy wrzucania na otwartą pakę pustej butelki po kroplach rozgrzewających, coby pod nogami się nie pałętała*.

7) Wygodne miejsce dla jednej damskiej nogi z tylnej kanapy w poz. 11:45.

8) W razie nudności, ataku torsji pasażera.

9) i wiele wiele innych tu nie wymienionych

 

Ogólnie ja bardzo szybko zapominam, że szybka jest otworzona i zdarzało mi się parkować gdzieś w mieście i zostawiać z otwartą szybą i iść w cholerę na długi czas.

Miałem okazję pojeździć 2 dni F150 z szybą odsuwaną ręcznie i powiem wam, że brakuje tego elektryczka jak już człowiek przywyknie!

 

 

* czynności wykonują osoby trzecie (nie kierowca)

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.