Skocz do zawartości

Wydech Flowmaster / doloty zimnego powietrza


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

wyciszenia tejże maski.

 

Ad 3. W jaki sposób wyciszałeś maskę. Muszę wyciszyć Gumisia (maskę a nawet całą komorę), bo nic nie słychać, prócz klekota z przodu.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lemmy - :foto:

 

Foty, foty, foty :-D

 

Brzmi ciekawie :-) Wczoraj wieczorem wpadł do mnie na chwilę Michał Gałązka z Street Shadows Garage (SSG) porozmawiać o nowym wydechu do mojego RAMa. Zgodnie z tym co powiedział RAMy mają dosyć kiepskie seryjne wydechy (głównie kolektory). Jako, że robili już zabawki do RAMów to powiedział, że przyrosty mocy były rzędu nawet 15-20% przy kompletnym układzie ich produkcji.

 

Generalnie rzecz biorąc dobry wydech + dolot (i ew. strojenie i nowa mapa) może spokojnie dać ponad 400KM w naszych HEMI :-) I tak naprawdę nie ma żadnej mechanicznej ingerencji w sam silnik.

 

Dużo trudniej jest wykrzesać koniki z już fabrycznie wysilonych jednostek. Nasze HEMI mają spory zapas mocy :-)

A propos wydechu, jak myślisz, czy mogli by wstawic tzw portki, łącznik Y, w moim 4,7? Ten element jest do dupy w oryginale, rury są spłaszczone. Na jebaju są takie wstawki z kwasówki i tanie, tylko kto mi to wspawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemmy - :foto:

 

Foty, foty, foty :-D

 

Brzmi ciekawie :-) Wczoraj wieczorem wpadł do mnie na chwilę Michał Gałązka z Street Shadows Garage (SSG) porozmawiać o nowym wydechu do mojego RAMa. Zgodnie z tym co powiedział RAMy mają dosyć kiepskie seryjne wydechy (głównie kolektory). Jako, że robili już zabawki do RAMów to powiedział, że przyrosty mocy były rzędu nawet 15-20% przy kompletnym układzie ich produkcji.

 

Generalnie rzecz biorąc dobry wydech + dolot (i ew. strojenie i nowa mapa) może spokojnie dać ponad 400KM w naszych HEMI :-) I tak naprawdę nie ma żadnej mechanicznej ingerencji w sam silnik.

 

Dużo trudniej jest wykrzesać koniki z już fabrycznie wysilonych jednostek. Nasze HEMI mają spory zapas mocy :-)

A propos wydechu, jak myślisz, czy mogli by wstawic tzw portki, łącznik Y, w moim 4,7? Ten element jest do dupy w oryginale, rury są spłaszczone. Na jebaju są takie wstawki z kwasówki i tanie, tylko kto mi to wspawa...

 

Chłopaki z SSG mają dobre zaplecze i spore doświadczenie (nie tylko przy wydechach ale ogólnie przy tuningu aut - kilka ich projektów gościło na okładkach GT Tuning). Myślę, że bez problemu zrobią Ci co tylko sobie wymyślisz. Wszystko kwestią ceny ;-) Jak chcesz namiary na nich to mogę Ci wrzucić na PW albo poszukaj w google street shadows garage.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyciszałeś maskę. Muszę wyciszyć Gumisia (maskę a nawet całą komorę), bo nic nie słychać, prócz klekota z przodu.

 

Laramie miał już matę wygłuszającą maskę, ale po wymianie maski musiałem tę matę mocno przerobić. Co ciekawe po wyjęciu maty (wpierw trzeba wypiąć 12 spinek tapicerskich) na niewidocznej zwykle stronie ujrzałęm napis "Diesel." :-D

 

Kiedy matę potraktowałem nożem (by zrobić miejsce na wlot powietrza) okazało się, że wykonano ją z surowców wtórnych - na oko starych ubrań, kocy, itp :-o (b. źle się to tnie).

 

Potem pogrubiłem matą podobnym szajsem, a ściślej wełną mineralną służącą do ocieplania dachów ;-) , którą to przymocowałem samoprzylepną folią aluminiową.

 

Tąże folią przewiązałem całą, pogrubioną już matę jak bombonierkę robiąc od razu otworki na spinki.

 

I jak bombonierkę owinąłem ją pozłotkiem, a ściślej kupionym w tym celu kocem

aluminiowym.

 

I całość jeszcze raz wzmocniłem nieocenioną taśmą aluminiową, bo okazała się grubsza i mocniejsza niż ów koc.

 

Następnie zapalniczkę zrobiłem test (nie)palności, a nagrzewarką (nie)topliwości.

 

No i podczepiłem moją nową super-silent matę spinkami na poły dodgowymi, na poły fordowymi (od biedy pasują i nie kosztują 12 zł za sztukę, jak powiedziano mi w VIP Auto)

 

Jeszcze czekała mnie gimnastyka, bo okazało się, że maska SRT-10 ma otwory do mocowania niekoniecznie w tych samych miejscach.

 

Łatwo się pisze, ale wszystko to zajęło mi CAŁY BOŻY DZIEŃ.

 

W sumie jednak warto było, bo naprawdę jest ciszej. Silnik ZNIKNĄŁ, słyszę tylko wydech.

Choć i tak większa w tym zasługa dużo grubszej i solidniejszej maty wygłuszającej komorę silnikową ZA tymże silnikiem.

 

Uff, wytłumaczyłem jak umiałem, choć Adam Słodowy pewnie zrobiłby to lepiej. :-?

 

Pozdro

 

PS.

 

Postaram się dosłać jakieś foto.

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki za info. Wytłumaczyłeś tak, że nawet ja zrozumiałem. Będę musiał pomyśleć o tym rozwiązaniu. U mnie w Gumisiu poprzedni właściciel, w jakimś pijanym widzie usunął WSZYSTKIE maty wygłuszające. Teraz w środku jest jako-tako, ale na zewnątrz... słychać tylko klekota. Za każdym razem jak od przodu dojeżdżają do mnie miśki (nie moja rodzina, to ten inny rodzaj), to tylko patrzę, czy nie zawracają po mój dowód.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki za info. Wytłumaczyłeś tak, że nawet ja zrozumiałem. Będę musiał pomyśleć o tym rozwiązaniu. U mnie w Gumisiu poprzedni właściciel, w jakimś pijanym widzie usunął WSZYSTKIE maty wygłuszające. Teraz w środku jest jako-tako, ale na zewnątrz... słychać tylko klekota. Za każdym razem jak od przodu dojeżdżają do mnie miśki (nie moja rodzina, to ten inny rodzaj), to tylko patrzę, czy nie zawracają po mój dowód.

Misiek od spodu załóż oslonę silnika, a od góry potraktuj go pianką poliuretanową i po hałasie. Potem powycinasz co trzeba i lepszego efektu nie uzyskasz :-P :kasztan: Dobra rada????? Poprosze pomagasa. :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska z zewnątrz wygląda kozacko :-D Od spodu jak prom kosmiczny ale wszystko ładnie i schludnie wykonane :-)

 

Ściągałeś tą maskę ze Stanów, czy kupiłeś już w PL?

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska z zewnątrz wygląda kozacko :-D Od spodu jak prom kosmiczny ale wszystko ładnie i schludnie wykonane :-)

 

Dzięki Eazy. Niestety takie podejście sprawia, że zamiast np. dwóch, tracę sześć godzin na montaż (bo daję lepsze uszczelki, podkładki, śrubki, izolacje, dorabiam, przerabiam itp.) Trochę szkoda życia.

 

Ściągałeś tą maskę ze Stanów, czy kupiłeś już w PL?

 

Ściągałem ze Stanów z konieczności, w PL nie było, a nie chciałem nakładek na zwykłą maskę. A potem musiałem czekać trzy lata, aż jakaś firma zrobi central scoop, czyli czerpnie powietrza pod SRT-10...

 

BTW Nowe Ramy na razie nie mają czegoś takiego. Tzn wersja Sport ma opcjonalnie niby to podwójny wlot, ale - jak wybadałem - to tylko atrapa.

 

Pozdro

post-643-15323755612425_thumb.jpg

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajebiscie zrobione, jak tylko bede miec jakis grosz odlozony to i u siebie tak zamontuje :)..wyglada kozacko gratuluje solidnej roboty :)

 

DZIĘKI Dejwitt! Gdybym wiedział, że spotka mnie takie uznanie, robiłbym to z większym przekonaniem. A tak zastanawiałem się (a zwłaszcza moja żona) czy przypadkiem nie upadłem na głowę - piękna pogoda, wakacje, a ja w garażu all day long. :-|

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj (po 3 dniach intensywnych prac) odebrałem RAMa z Street Shadows Garage z nowym wydechem... :)22 :)22 :)22 Chłopaki zrobili całość od kolektorów wstecz na wysoko przelotowych katalizatorach (tylko kolektory zostały seryjne ale już nie długo ) i zaryzykowałem straight pipe od katalizatorów wstecz :lol: :lol: :lol: Generalnie z tyłu rozbrzmiewa taki 'gniew niebios', że aż się boję na widok radiowozu na mieście :mrgreen:

 

Po krótkiej konsultacji ustaliliśmy, że bez puchy się nie obejdzie bo ludzie uciekają pod płoty i z rowerów zeskakują. Na kilka dni zostaje ze straight pipe ale pucha już się spawa i najpóźniej w poniedziałek / wtorek przytłumimy zapędy HEMIka ;-)

 

Jeżeli uda mi się nagrać coś co nie będzie jednym wielkim pierdem do kamery to wrzucę zanim go zdusimy.

 

Normalnie dzień dziecka ale jednak trochę za mocno ;-)

 

Aaa - do tego wkładka K&N ale przy tym co się dzieje z tyłu to różnicy nie słychać :mrgreen:

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (po 3 dniach intensywnych prac) odebrałem RAMa z Street Shadows Garage z nowym wydechem... :)22 :)22 :)22 Chłopaki zrobili całość od kolektorów wstecz na wysoko przelotowych katalizatorach (tylko kolektory zostały seryjne ale już nie długo ) i zaryzykowałem straight pipe od katalizatorów wstecz :lol: :lol: :lol: Generalnie z tyłu rozbrzmiewa taki 'gniew niebios', że aż się boję na widok radiowozu na mieście :mrgreen:

 

I słusznie, bo - jak się właśnie przekonał mój znajomy - teraz z drogówką nie ma to tamto: 93 decybele max. Chłopcy sprzęt dostali, głośność mu zmierzyli i dowodzik zabrali. :cry:

 

Nie chcę Ci psuć zabawy, ale każdy HEMI z otwartym wydechem brzmi jak Zeus Gromowładny. Na mojej ulicy mieszka jeszcze jeden HEMI (Grand Cherokee) i któregoś dnia gość zajechał i brzmiał jak kuter we mgle. SUUPPEERR! Spytałem go, co to za wydech sobie założył? Okazało się, że NIE MA ŻADNEGO, bo właśnie wziął i urwał na jakiś pniakach :lol:

 

U Dareckiego widziałeś pewnie czerwonego Trans Ama - z tyłu ma dwe rury, lewa idzie przez tłumik Borla, a prawa - bezpośrednio z kolektora (żadnej puszki po drodze). Zgadnij, która daje fajniejszy dźwięk?

 

Ale dobry wydech to - nie tylko zresztą moim zdaniem - taki, który NIE daje po uszach ciągle, ale tylko wtedy, gdy się energicznie przyspiesza. Wyższy poziom wtajemniczenia - gdy jeszcze prycha podczas redukcji. Coś takiego zrobić to sztuka i ta sztuka dotyczy głównie puszki. Mam nadzieję, że jak się spotkamy u Seby w orszaku, to będziesz miał już kompletny wydech SSG, bo strasznie jestem ciekaw jego brzmienia (kiedyś bardzo mi ich polecał Maciek Zientarski...)

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just checking. Stright pipe jest rzeczywiscie za głośny, przede wszystkim zawsze daje po uszach i nie da sie jezdzic cicho w zadnej sytuacji. Najlzejsze dodanie gazu powoduje armagedon. Obok patrolu przejedzalem tylko na jałowym. Wydech przelotowy to jest to. Gra, ale tylko kiedy ją chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemmy - a nie 96dB? Chociaż w tym wypadku to i 110dB pewnie by nie pomogło :lol:

 

Wydech jest z kwasówki. Zejście i test pipe od kolektorów ma średnicę 2,5'' i przechodzi w pojedynczą rurę 3'' Teraz trzeba będzie gdzieś po środku układu (na 3'') wspawać puszkę i to chyba całkiem sporą. Dźwięk jest boski ale nie do codziennego użytku :-) Do tego nie śpieszno mi się z dowodem rozstawać ;-)

 

Co do kosztów to wrzucę info, jak zakończymy imprezę :-) Hehe - RAM gromowładny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 'piknie' ;-)

 

Tego Trans Am'a nie widzałem niestety u Dareckiego :-( Domyślam się, że brzmi 'ciekawie' :mrgreen:

 

Na orszak będę miał już wspawaną puchę na 100%, więc będzie można ocenić jak się chłopaki z SSG spisali :-) Kolektory w niedalekiej przyszłości jak 'uciułam' parę groszy ;-)

 

[ Dodano: 2011-09-16, 17:48 ]

No i mam już wspawaną puchę :-D Teraz jest soczyście, miękko i z przyjemnym basem ale nie pękają bębenki w uszach jak się depnie w podłogę :mrgreen:

 

Nagrałem filmik dla upamiętnienia dźwięku straight pipe ale niestety aparat coś zaczarował i plik jest uszkodzony (może za głośno było :mrgreen: )

 

HIO z SSG śmiał się, że mam teraz lustro pod autem bo pucha ma dobre 80cm długości i jest z polerowanej nierdzewki :mrgreen:

 

Postaram się zrobić zdjęcia zanim się na dobre zakurzy (o ile znowu czegoś nie zepsuje w aparacie :roll: )

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wiadomo, że im wyższe ciśnienie powietrza, tym lepsze osiągi.

Teraz ciśnienie jest rekordowo wysokie 1030 hPa i wzrasta.

W takich warunkach najbardziej czuć różnicę

między zwykłym dolotem, a centralnym na masce.

Wózek zachowuje się jakby miał ze 100 KM więcej :-D

Poprzedniej zimy, w podobnych warunkach nie było

aż takiej różnicy. Bo nie było takiego dolotu ;-)

post-643-15323755908255_thumb.jpg

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta, Panowie czy ktoś z Was montował kolektory Longi do taczki Dodge Ram 1500 Hemi?Czy jest w ogole sens bawić się wymiane kolektorów i zmiany średnicy rur wydechu? O zmianie dolotu wiem że warto zainwestować kase żeby auto miało lżej oddychać (o scoopie już nie wspomne) ale do powyższych będę czekać za Waszymi opiniami :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lekkim oddychaniem to delikatnie. . Bardzo łatwo można stracić połowę mocy. Kiedyś zaprojektowałem tłumik do motocykla. Wszystko profesjonalnie- power commander, filtr K&N, odcięta sonda etc. I na pierwszym hamowaniu pokazało, że mi brakuje 15KM od mocy fabrycznej. ..

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.