Skocz do zawartości

swieca te swiatla czy nie swieca ;) czyli o halo i nie tylko


abtarster

Rekomendowane odpowiedzi

Drug, odgapiam od Ciebie halogeny :-) zastanawiałem się gdzie to umieścić bo na dachu mi się niezbyt podoba i wtedy zobaczyłem Twoje rozwiązanie :-) teraz byle do urodzin...Żona już dostała link :)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja natomiast odgapiam od Ciebie halogeny zastanawiałem się gdzie to umieścić bo na dachu mi się niezbyt podoba i wtedy zobaczyłem Twoje rozwiązanie teraz byle do urodzin...Żona już dostała link :)

Miejsca tam jest bardzo dużo i atrapa nie zasłania strumienia światła w znaczący sposób, ale zainwestuj w dobre halogeny, bo ja kupiłem jakieś g... i teraz muszę je zmienić, czyli wyjdzie jak zwykle drożej w takich przypadkach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam jeszcze co i jak i zobaczę co się okaże :) jeszcze tajniki elektryki muszę ogarnąć żeby to ustrojstwo podłączyć :) schematy elektryczne kompletnie nic mi nie mówią :-P ale jakoś dam radę zawsze mogę się zwrócić do Taty ;-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam jeszcze co i jak i zobaczę co się okaże :) jeszcze tajniki elektryki muszę ogarnąć żeby to ustrojstwo podłączyć :) schematy elektryczne kompletnie nic mi nie mówią :-P ale jakoś dam radę zawsze mogę się zwrócić do Taty ;-)

Ja mam podpięte pod długie, ale przez przekaźnik, bo CAN mógłby wywalić błąd, a jeśli nie to zbyt duże obciążenie może podgrzać kabelki ;-) Mam też wyłącznik tych świateł dla diagnosty, bo długie razem z dalekosiężnymi to chyba niedozwolone, ale skoro długie i tak oślepiają to dalekosiężne mogą im w tym pomóc :twisted:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam jeszcze co i jak i zobaczę co się okaże :) jeszcze tajniki elektryki muszę ogarnąć żeby to ustrojstwo podłączyć :) schematy elektryczne kompletnie nic mi nie mówią :-P ale jakoś dam radę zawsze mogę się zwrócić do Taty ;-)

Ja mam podpięte pod długie, ale przez przekaźnik, bo CAN mógłby wywalić błąd, a jeśli nie to zbyt duże obciążenie może podgrzać kabelki ;-) Mam też wyłącznik tych świateł dla diagnosty, bo długie razem z dalekosiężnymi to chyba niedozwolone, ale skoro długie i tak oślepiają to dalekosiężne mogą im w tym pomóc :twisted:

 

heh. Polska... to przecież normalne ;-) czyli mówisz, że w skrócie wygląda to tak, że od halogenów lecą kable do przekaźnika i potem od przekaźnika do instalacji długich ??

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od halogenów lecą kable do przekaźnika i potem od przekaźnika do instalacji długich ??

Jeszcze przed przekaźnikiem jest wyłącznik przekaźnika żebym z długich korzystać klasycznie, ale nie używam go zbyt często, nawet nie mam go w kabinie tylko pod maską, bo skoro chcesz więcej światła to lepszy efekt uzyskujesz z długimi.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od halogenów lecą kable do przekaźnika i potem od przekaźnika do instalacji długich ??

Jeszcze przed przekaźnikiem jest wyłącznik przekaźnika żebym z długich korzystać klasycznie, ale nie używam go zbyt często, nawet nie mam go w kabinie tylko pod maską, bo skoro chcesz więcej światła to lepszy efekt uzyskujesz z długimi.

 

No to powinienem sobie poradzić jakoś ;-) Dzięki. Jak wybiorę na 100% jakieś światełka to się pochwalę ;-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj abtarster, te halogeny polecam z czystym sumieniem. Mam takie zamontowane na swoim. Dają dosyć mocno skupione światło i są prawdziwie dalekosiężne. W komplecie kupujesz z przekaźnikiem. Ja moje podłączyłem bezpośrednio pod długie. Tylko ta plastikowa osłona jest "do bani", kiepsko wykonana, po krótkim użytkowaniu jest wypaczona i nie da się jej doczyścić. Poza tym fajne światełka.

 

Pozdrawiam, Grzenek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj abtarster, te halogeny polecam z czystym sumieniem. Mam takie zamontowane na swoim. Dają dosyć mocno skupione światło i są prawdziwie dalekosiężne. W komplecie kupujesz z przekaźnikiem. Ja moje podłączyłem bezpośrednio pod długie. Tylko ta plastikowa osłona jest "do bani", kiepsko wykonana, po krótkim użytkowaniu jest wypaczona i nie da się jej doczyścić. Poza tym fajne światełka.

 

Pozdrawiam, Grzenek

 

Dzięki za info ;-) co do plastików to mi nie przeszkadza bo halogeny wylądują za atrapą :-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze to po co wam dodatkowe dalekosiezne swiatla? smigacie w rajdach szybkosciowych w terenie?

 

Ja może nie śmigam w rajdach ale dodatkowe "długie" się przydadzą, zawsze to polepsza widoczność a te długie co mam to są jakieś... liche. Kumpel mnie zaprasza na polerkę kloszy :-D jak znajdę chwilę to podjadę do niego i zobaczę co i jak.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze to po co wam dodatkowe dalekosiezne swiatla? smigacie w rajdach szybkosciowych w terenie?

 

Ja może nie śmigam w rajdach ale dodatkowe "długie" się przydadzą, zawsze to polepsza widoczność a te długie co mam to są jakieś... liche. Kumpel mnie zaprasza na polerkę kloszy :-D jak znajdę chwilę to podjadę do niego i zobaczę co i jak.

Nic to nie da, bo to nie kwestia kloszy tylko odbłyśników, długie w Ramie to poprostu wzmocnione krótkie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze to po co wam dodatkowe dalekosiezne swiatla? smigacie w rajdach szybkosciowych w terenie?

 

Ja może nie śmigam w rajdach ale dodatkowe "długie" się przydadzą, zawsze to polepsza widoczność a te długie co mam to są jakieś... liche. Kumpel mnie zaprasza na polerkę kloszy :-D jak znajdę chwilę to podjadę do niego i zobaczę co i jak.

Nic to nie da, bo to nie kwestia kloszy tylko odbłyśników, długie w Ramie to poprostu wzmocnione krótkie.

 

A powiedzcie mi jak to jest ?? odpalam długie i to wygląda tak jakby jedno włókno gasło i zapalało się drugie a jak przytrzymam dźwignię to zapalają się oba. Generalnie według mnie długie w moim RAMie to trochę porażka.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze to po co wam dodatkowe dalekosiezne swiatla? smigacie w rajdach szybkosciowych w terenie?

 

Ja może nie śmigam w rajdach ale dodatkowe "długie" się przydadzą, zawsze to polepsza widoczność a te długie co mam to są jakieś... liche. Kumpel mnie zaprasza na polerkę kloszy :-D jak znajdę chwilę to podjadę do niego i zobaczę co i jak.

Nic to nie da, bo to nie kwestia kloszy tylko odbłyśników, długie w Ramie to poprostu wzmocnione krótkie.

 

A powiedzcie mi jak to jest ?? odpalam długie i to wygląda tak jakby jedno włókno gasło i zapalało się drugie a jak przytrzymam dźwignię to zapalają się oba. Generalnie według mnie długie w moim RAMie to trochę porażka.

Dokładnie tak jest jak piszesz. W Voyagerze miałem tak samo. Oni mają takie podejście do długich i tyle i po to montuje się dalekosiężne.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia ich podejscia - w europejczykach jest tak samo...

Technicznie jest tak samo, bo żarówki są dwuwłóknowe, ale odbłyśnik mają na inny rodzaj światła i to miałem na myśli, że europejczycy robią z długich dalekosiężne, a amerykanie traktują je jako "doświetlacze krótkich".

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wszyscy wiemy jakie mamy drogi i myślę, że dalekosiężne ułatwią trochę życie. Zdarzyło mi się dwa razy w życiu, że podczas jazdy nagle wyrastał mi przed maską tył nieoświetlonej ciężarówki. Myślę, że takie dwa HELLE wyeliminują takie sytuacje. Poza tym (tak jak stroby ;-) ) wspomogą przepędzanie ślimaków z lewego pasa :-P

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nikt nie przegania... albo nie widzę jak mi mrugają po resorach ... hehe. Żart oczywiście, ja staram się trzymać prawej strony jezdni i rzadko zdarza mi się, żeby mi ktoś migał, no chyba, że Mudder we wsteczne wew. lusterko :twisted: na zlocie.

Mudder, teraz mi już nie pomrugasz w tylną szybę. Podliftowałem Ramika o 3". 8-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nikt nie przegania... albo nie widzę jak mi mrugają po resorach ... hehe. Żart oczywiście, ja staram się trzymać prawej strony jezdni i rzadko zdarza mi się, żeby mi ktoś migał, no chyba, że Mudder we wsteczne wew. lusterko :twisted: na zlocie.

Mudder, teraz mi już nie pomrugasz w tylną szybę. Podliftowałem Ramika o 3". 8-)

 

:mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mudder, teraz mi już nie pomrugasz w tylną szybę. Podliftowałem Ramika o 3". 8-)

 

czymś takim ??

 

Obrazek

Tak, ale to na przó, a na tył podkładki pod resory i gotowy prosty lift wizualny, bo do cięższej jazdy po terenie to on się raczej nie nadaje. A dlaczego? To proste. Podkręcając tylko drążki powodujemy że auto się podnosi, ale na większych nierównościach gdy auto podskoczy na większym dołku drążek nie opuści koła w dół i tracimy trakcję, ale na asfalt i szutry nadaje się doskonale. Ja nic więcej nie potrzebuję.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego dokonałeś czy mechanior ??

Zabieg dużo prostszy niż wymiana sprężyn, więc do zrobienia samemu jeśli chodzi o Torsion Key, ale nie chciało mi się babrać z podkładkami pod resor więc zleciłem to znajomemu mechanikowi. Jeśli lubisz sam wszystko robić w miare możliwości i masz na to czas to bez problemu to zrobisz. Na YT są nawet wizualizacje tego montażu.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.