Skocz do zawartości

LINCOLN NAVIGATOR 5.4 Triton


LincolnNavigatormini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem ,nie jest to pickup ale jest to znana pewnie już jednostka napędowa na tym forum a temat dotyczy właśnie niej.

 

Zaraz po zakupie samochodu czyli jakieś pół roku temu , przeszedł już wymianę rozrządu ,świec ,oleju .

Skrzynia tez została ogarnięta ,wymieniono całą mechatronikę. Problem jest taki ze jak jedziesz ze stałą prędkością to słychać taką nierówną prace silnika. Jak Lincoln stoi na biegu jałowym jest wszystko ok, ale jak mu dodasz gazu na tym biegu jałowym i potrzymasz np 2500 to słychać znów takie jakby falowanie obrotów , na obrotomierzu widać baaardzo delikatnie falowanie jej. Lincoln ma jeszcze jedną przypadłość ale myślę że jest to powiązane z pierwszym problemem. Otóż lubi czasem zgasnąć podczas pierwszego odpalenia ,albo szarpie delikatnie albo mocniej tak ze sam potrafi się zgasić . Już czytałem na tym forum że to mogą być wariatory zmiennych faz rozrządu czy cos w tym stylu ale może ktoś ma podobny przypadek i może to nie jest wiele by samochód cieszył już na maxa.  Dziękuje za odpowiedzi 

 

( SZUKAM WARSZTATU W MAŁOPOLSCE KTÓRY ROBI AMERYKAŃCE I JEST GODNY POLECENIA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 3 zaworowe 5.4? Bo jeżeli tak, to tam były jeszcze jakieś problemy z popychaczami - ktoś to już tu na forum opisywał w miarę przystępnie.

Zacznij od podpięcia jakiegoś skanera pod obd.

Jeżeli to nic nie pokaże, to zajrzałbym od drugiej strony silnika, tzn do konwertera i skrzyni biegów.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie panowie sprawa rozwiązana Otóż okazało się że winowajcom całego zamieszania był delikatnie uszkodzony hydrauliczny Zawór od faz rozrządu wystarczyło wydać 350 zł i teraz auto naprawdę cieszy wymieniłem sobie to sam Szkoda że tak mało ludzi zajmuje się w naszym kraju samochodami amerykańskimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.