Skocz do zawartości

upackalem efa ;)


mudder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na fotach terenu nie widac za bardzo

... teren żwirowniany na fotkach zawsze wygląda jak śmieszne pagórki, a w rzeczywiśtości czasem te pagórki są tak strome, że grozi przewinięciem na plecy... a na zdjęciach bardzo niewinnie... ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKMario - nie miałem jeszcze okazji widzieć twojej furki. . . w tym kolorku i na tych felgach prezentuje się czadowo . . . Bardzo mi się podobają samochody po błotnym spa, osobiście codziennie do pracy jeżdżę po budowie obwodnicy więc moja Dodzia większość czasu przypomina kupę błota na kółkach.

 

Przed zlotem w ten weekend strzeliły mi dwie opony więc zamiast myć auto na wystawę to latałem po wulkanizatorach by na rano opony zmotać... Efekt :

 

 

Obraz018.jpg

 

Obraz012.jpg

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy (oprócz v8city :-D ) pucują, glancują dmuchają na swoje samochody a tu taki brudas przyjeżdża na zlot :-D ludzie bali się pewnie dotykać :-D

też na codzień muszę jeździć "błotem na kołach" i też sądzę, że tak ładnie wygląda :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wszyscy (oprócz v8city :-D ) pucują, glancują dmuchają na swoje samochody a tu taki brudas przyjeżdża na zlot :-D ludzie bali się pewnie dotykać :-D

też na codzień muszę jeździć "błotem na kołach" i też sądzę, że tak ładnie wygląda :-D

Oooo przepraszam. Ja zawsze jeżdżę brudnym i obłoconym samochodem . Na zloty też :-P :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No pięknie!!! Na tych oponach to pewnie idzie cudownie, widać, że na tak przygotowany samochód to te "kałuże" nie były dla eFa żadnym wyzwaniem. Do pełni szczęcią brak jeszcze lockera na tył. Poprosimy o więcej filmików :up:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKmario, miałem na myśli jakieś koszty po wyprawach w teren, u mnie co drugi wyjazd pada inny krzyżak, ale to być może temu, że poprzedni właściciel wcale ich nie mieniał także zobaczymy jak wymienię u siebie wszystkie krzyżaki czy tak nadal szybko będą się wywalały po błotku. Dlatego interesowało mnie jak to wygląda u innych pickup-powców jeżdżących w błotku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój też czasem zjeżdża z utwardzonych nawierzchni po powrocie na asfalt żadnych usterek, wczoraj pomagaliśmy straży pożarnej przy powodzi,

tu fotka, przejeżdżaliśmy przez wodę która przelewała się przez maskę ale niestety z tej akcji fotek brak, staraliśmy się pomagać ludziom ale na chwile obecną sytuacja zdaje się opanowana jeżeli tak to można nazwać :roll:

18857522_th.jpg

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że znam okoliczne drogi na pamięć bo inaczej ciężko by było w czarne trafić

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mudder masz snorkel?? nie zabrało ci wody do filtra??

przecież woda raptem do zderzaka była, do ujęcia powietrza jeszcze dobre 30 cm, nie mam snorkela

 

18260591_th.jpg to najwyższa woda jaką mam udokumentowaną generalnie górna linia świateł wyznacza głębokość brodzenia

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo przelewała się przez maskę ale umiejętnie da się przejechać taką wodę nie dopuszczając do jej zassania

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z filtrem stożkowym, poprawia pracę silnika a co po jeździe w średnich błotkach, jest w nieoryginalnej obudowie, może nawalić syfu do niego ?

stożek montowany jest do oryginalnej obudowy filtra powietrza

takie cuś

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/aFe-Stock-Air-Intake-Filter-2008-Ford-F250-F350-Diesel-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem5d28d5ceb6QQitemZ400117059254QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stożek, ale wogóle nie mam oryginalnej obudowy filtra, bo kupiłem cały dolot z ekranem. Teoretycznie jest zabudowany taką blachą, ale zdecydowanie nie proponował bym paplania się w błocie. Pamiętasz Kuba jak mi cięgno reduktora odpadło na zlocie i musiałem iść ogniem przez błoto? Filtr niby zabudowany, a jednak troche śladów na nim znalazłem, co prawda cała komora silnika i silnik był zawalony błotem, a filtr tylko bardzo nieznacznie, ale jednak.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stożek, ale wogóle nie mam oryginalnej obudowy filtra, bo kupiłem cały dolot z ekranem. Teoretycznie jest zabudowany taką blachą, ale zdecydowanie nie proponował bym paplania się w błocie. Pamiętasz Kuba jak mi cięgno reduktora odpadło na zlocie i musiałem iść ogniem przez błoto? Filtr niby zabudowany, a jednak troche śladów na nim znalazłem, co prawda cała komora silnika i silnik był zawalony błotem, a filtr tylko bardzo nieznacznie, ale jednak.

u mnie filtr bezpieczny, sprawdzałem po wodowaniu i jest czysty, w polskich warunkach nie jestem zwolennikiem zmiany dolotu bo zamiast ciągnąć chłodne powietrze z zewnątrz ciągnie ciepłe z silnika to nie wpływa za dobrze na wydajność spalania

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wydajność filtra różni się między samym filtrem stożkowym a filtrem z całym dolotem tak jak ma Drug ? Nasłuchałem się dobrych opinii na temat stożka, ale czy zdał by egzamin w błotku, to już muszę się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym ograniczeniem dolotu jest filtr i minimalnie kolektor ssący, stożek bez obudowy i snorkela do ofrołdu się nie nadaje, jeżeli chodzi o przyrost mocy to w niedoładowanym i nie kręconym silniku praktycznie poza brzmieniem nie wiele zmienia, kwestia dożywotności takiego filtra przemawia na plus za stożkiem, choć automatycznie wpuszcza więcej syfu do silnika

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast ciągnąć chłodne powietrze z zewnątrz ciągnie ciepłe z silnika to nie wpływa za dobrze na wydajność spalania

Nie dokońca tak jest, bo ekran jest dość gruby, a powietrze jest doprowadzone z wlotów wzdłuż błotnika, więc chłodzenie jest.

A czy wydajność filtra różni się między samym filtrem stożkowym a filtrem z całym dolotem tak jak ma Drug ? Nasłuchałem się dobrych opinii na temat stożka, ale czy zdał by egzamin w błotku, to już muszę się zastanowić.

Napewno jest bardziej wydajny cały dolot, bo kształt dolotu jest gładki, brak kątów, ale do upalania w błocie ja bym nie wkładał stożka. Poza tym sam dolot ze stożkiem nie wiele da, bo dasz mu powietrza więcej, a teraz to powietrze musi mieć ujście, więc trzeba dobrać wydech. Cały proces doboru dolotu do układu wydechowego to wyższa matematyka i chcąc dobrać jedno do drugiego powinno się udać do specjalisty. Ja zrobiłem to na pałę i mam wrażenie, że miałem szczescie żółtodzioba, bo silnik zdecydowanie lepiej oddycha, może przyrostów nie ma zbyt wielkich w mocy, ale mam wrażenie, że moment jest większy, bo fajniej mi ciągnie z dołu.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia dożywotności takiego filtra przemawia na plus za stożkiem

Koszt utrzymania filtra stożkowego jest droższy niż każdorazowe kupowanie stockowego. Chemia do czyszczenia i natłuszcazania jest droga. Taki zestaw na góra 2 razy kosztuje 120zł,a trzeba to robić max co 10 000km.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia dożywotności takiego filtra przemawia na plus za stożkiem

Koszt utrzymania filtra stożkowego jest droższy niż każdorazowe kupowanie stockowego. Chemia do czyszczenia i natłuszcazania jest droga. Taki zestaw na góra 2 razy kosztuje 120zł,a trzeba to robić max co 10 000km.

jezu gdzie ty kupujesz te zestawy :shock: ja kupuje zestaw k&n za 45 pln i starcza to na pięć czyszczeń

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.