Skocz do zawartości

vatowozy


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Troche zaprzeczasz sobie, bo jeśli auto ma tyrać to zapomnij o Rangerze czy Navarze... Największą pracę jaką wykonują te auta to wożenie Vatu. Takie mam zdanie.

no i właśnie o ten kierunek dyskusji mi chodziło :-D

jest tak :

- prowadzę sobie blacharstwo-lakiernictwo, wożenie części samochodowych innymi samochodami to porażka, ciąganie przyczepy -porażka do kwadratu - więc tylko pickup,

- czeka mnie trochę budowlanki - więc pickup,

wydawało mi się, że Ranger i Navara, ze względu na gabaryty i układ cena/rocznik są najlepszym rozwiązaniem (logan to oczywiście :kasztan: :mrgreen: ), więc gdybyś mógł się rozwinąć łaj not ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ja bym brał Dakotę. Tymbardziej, że kolega Pretor był jeepnięty więc bulgot V8 nie jest mu obcy ... ba nawet powiem więcej, nie jest mu pewnie obojętny. Ja mam takie podejście, że gdybym teraz na przykład potrzebował dostawczaka do codziennej pracy to z całą pewnością kupiłbym RAMa Vana na przykład lub co kolwiek innego z charakterem. Jakaż to przyjemność wsiąść z rana do samochodu i odpalić wielkiego bulgotnika a potem czerpać przejemność z każdego przejechanego kilometra. Chyba by mnie szlag trafił gdybym miał jeździć jakimś grzechotnikiem Mercedesa czy Fiata o przyspieszeniu 2 tygodnie do 100 , jak mawia mudder haha.

Do rzeczy, skoro jeździłeś tak długo Grandem ZJtem to znasz już niuanse eksploatacji takiego samochodu. Dakota to bardzo podobne auto i podobnie sie je sewisuje u nas w kraju. Jedno i drugie to chrysler w sumie. Ceny części wASO to wiadomo jakie są, ale można kupić o wiele taniej i zdostępnościa nie ma większych problemów.

Zrób tak jak Ci proponowałem wcześniej. Dakota! , ale koniecznie z silnikiem magnum (5.2 lub 5.9) Jakoś nie ufam temu 4.7, poza tym po prostu magnumy sa lepsze.

 

Jeśli japoniec to na pewno nie nowy. Stara Navara (zwana Nissanem Pickupem) , L200, czy Hilix to dobre samochody i na pewną będą sie nadawały do ciężkiej pracy, ich nowe wcielenia... hmm wiadomo jakie są :-/ .

Pretor, napisz jaki masz budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to ja bym wolał barć już Rama i to z długą paką jak do pracy :twisted: . Czy nie bierzesz go wogóle pod uwagę?

 

Aha, no ja bym się bał brać z już założoną instalacją LPG... za duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze bullterrier, najlepsze do pracy w budowlance będzie van, czy po prostu bus blaszak. długich elementów i dużych gabarytowo nie przewieziesz dakotą, ciężkich za bardzo też nie, lepiej wziąć przyczepę. moim zdaniem jak już musi być pickup to najlepiej z długą skrzynią + zabudowa.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit373, budowlanka bez związku z profilem działalności i dlatego pickup ze względu na funkcjonalność - chodzi mi o remonty/przebudowę zakładu i raczej w wąskim zakresie.bullterrier, długa paka - skomplikuje mi życie mam ciasny wjazd i trochę mało miejsca na manewry. Na samochód muszę wrzucić ćwiartkę, pół innego auta, silnik , skrzynia, mosty, wywieźć złom - więc coś mega długiego nie jest mi potrzebne. Gaz mnie specjalnie nie kręci :evil:

Coś takiego wydaje się optymalne - tylko rocznik....... http://otomoto.pl/dodge-dakota-5-2-v8-magnum-zarejestrowany-C11638623.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Gaz mnie specjalnie nie kręci
No ale tamta Dakota za 50.000zł z pierwszego linku miała właśnie gaz, dla tego pisałem o gazie.

 

Z tego co widzę to u nas w Polsce nie ma zbyt wielu ogłoszeń z Dakotami, a Tobie się chyba spieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kombinuję.... 8-) nie mówię nie, ale próbuję dopasować optymalnie markę do swoich potrzeb.... i szczerze mówiąc myślałem, że to będzie łatwiejsze...... RAM wydaje mi się za duuuży, no ale plusem jest ta amerykańskość czyli prosta klasyczna budowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzy miejsca Ci wystarczą to Ram z pojedynczą kabiną i 8FT paka, a jesli chcesz miec 6 miejsc to CrewCab i paka 6FT. Ram jest długi, ale mosty nie są na koncach auta i dlatego mimo gabarytów całkiem sprawnie skręca, poza tym na zakrecie w bramie jak jest ciasno zawsze możesz wcisnąc agresywniej gazu, a tyłek sam się ustawi ;-). Jeśli nie chcesz Rama to i tak się cieszymy, że odchodzisz od koncepcji Rangera czy Navary. W swoim budżecie możesz kupić ślicznego Hemika z podwójną kabiną i 2 metrową paką. Ja bym na rzecz Rama zrezygnował z Dakoty.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowany reduktorem elektrycznym lub mechanicznym, ale możesz mieć albo stały naped na 4 albo na 2. Nie ma czegos takiego jak dołaczanie przy poslizgu. W Ramie 4x4 służy tylko do jazdy po śliskim lub błotnym terenie, bo przy napedzie 4x4 nie ma srodkowego ukladu różnicowego. Jazda po czarnym suchym asfalcie odpada, ale i potrzeby wtedy nie ma go włączac. Dzieki temu rozwiązaniu jest dużo sprawniejszy w terenie od przeciętnej europejskiej pseudo terenówki.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
bullterrier, tak czułem, że mnie ściągniesz w tym kierunku
hahaha, ale ja nie namawiam akurat do Rama, Dakota też jest fajna, ale wydaje mi się , że Ram daje więcej frajdy.
muszę się z tym przespać i broń boże nie usłyszeć V8 przed podjęciem decyzji
Szkoda, że Kacpero pozbył się swojego Hemika, bo on też jest ze Zgierza. Zaraz mamierzyłbym Twój adres i Kacper pobulgotałby Ci pod oknem :D hahaha. A miał pięknego Flowmastera założonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, przy okazji znalazłem kilka dobrych ofert RAMów 2-giej i 3-ciej generacji

http://moto.allegro.pl/item952651272_ram_1500_f_ra_vat_benzyna_gaz_hom_ciezarowa.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11380687

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11980337 - osobiście polecałbym HEMI

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11361319

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10815563

 

Nie mogę odszukać RAMa 2500 HD z dłuższą paką, prawdopodobnie już aukcja się skończyła ale niedługo powinna się pojawić, jak tylko odszukam dam znać. Byłem dzisiaj w tym komisie odnośnie Dakoty, akurat gdzieś musiała przepaść bo w komisie jej nie było, będę jeszcze w piątek/sobotę jak będziesz nadal zainteresowany nie problem mi by był tam podjechać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.