Skocz do zawartości

F150 lub Bronco Full Size potrzebne graty


mały

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem w powitalni , kupiłem niedawno F150 z początku lat 80-tych i niestety brakuje kilku elementów do uruchomienia napędu 4x4 :-( Więc moja prośba gdyby ktoś miał jakiś namiar gdzie w kraju zdobyć , wał napędowy przód , półoś prawa przód , sprzęgiełko manual mocowane na 6 śrubek . Most z tego co piszą w necie , to wkładali tam Dana 44 . Z gratów mniej pilnych to elementy klimatyzacji , kompresor z mocowaniem , węże , osuszacz itd. Jakby co to mój nr. tel. 508 dwa osiem siedem 452 Z góry dzięki za pomoc .

 

Pozdrawiam mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostu Danuta 44 była montowana w jeepach zj, zj

Ale to zupełnie inna dana , dokładnie to D44a z aluminiowa gruszką. Raczej nic nie będzie pasowało do przedniej D44 z forda.

mały, tam jest zwykły sztywny most, czy ten łamany w połowie wynalazek forda :?:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko będzie...Co do mostu Danuta 44 była montowana w jeepach zj, zj. Jak byś poprzerabiał może byś wsadził... Wały też da się dorobić...

 

Ale jemu chyba chodzi o przedni most D44. A w Jeepach była chyba D30

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostu Danuta 44 była montowana w jeepach zj, zj

Ale to zupełnie inna dana , dokładnie to D44a z aluminiowa gruszką. Raczej nic nie będzie pasowało do przedniej D44 z forda.

mały, tam jest zwykły sztywny most, czy ten łamany w połowie wynalazek forda :?:

 

Z tego co tam zaglądałem to raczej ten łamany wynalazek ;-) Ta krótsza część półośki , która siedzi w dyfrze została , ktoś rozczepił ją na krzyżaku i brakuje tej dłuższej części która wchodzi do piasty . Wału napędowego też jest kawałek tzn. ten krótszy element który został przy reduktorze .

 

Pozdrawiam mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam zaglądałem to raczej ten łamany wynalazek

No to niestety tylko w Fordzie występowało.

Wał napędowy da radę dorobić - jest w Polsce kilka warszatów dla których nie będzie to problem. Powinno wyjść taniej, niż ściąganie go z USA. A co do półośki, to raczej zostaje tylko import zza oceanu. Używkę w Polsce to tylko przypadkiem można trafić, o nowej zapomnij :-?

Jeśli chodzi o porządny niezniszczalny most pod wielkie koła to proponuję patrolowe - niezniszczalne.
Taniej chyba wyjdzie ściągnięcie nowych orginalnych brakujących części :roll: A napewno lepiej, bo wątpię, żeby patrolowe mosty wytrzymały więcej niż stara dobra D44 :lol:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam , że skończy się na ściąganiu części z US . Na ebay używany wał można znaleźć za 40$ , a używaną półoś za 70$ , do tego dołożyć nowe krzyżaki i może nie będzie tak tragicznie ;-) Korzystał ktoś z usług kupujemywusa.pl :?: Tak myślę , że pozamawiam różne graty i każe wysłać to do nich , a potem wszystko razem do PL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dołożyć nowe krzyżaki
Krzyżaki to sobie w Polsce na tony kupisz - są identyczne jak w Jeepie Cherokee, czyli w XJ-cie ;-) No, przynajmniej w moim eFie są identyczne :roll:

 

Dzięki za podpowiedź :-) Powiedz mi jeszcze czy w Twoim eFie , wały są mocowane do mostu na cybantach czy są tam takie typowe flansze na 4 śruby na przykład ? Przednie krzyżaki są takie same jak tylne ?

 

Pozdrawiam mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wały są mocowane do mostu na cybantach czy są tam takie typowe flansze na 4 śruby na przykład ?
Tylny chyba na cybanty, przedni nie wiem. Jutro jak będzie widno to zajrzę po auto.
Przednie krzyżaki są takie same jak tylne ?
Też muszę sprawdzić, ale wydaje mi się, że są jednakowe :-|

 

[ Dodano: 2013-01-17, 10:29 ]

Sprawdziłem.

Przedni wał mocowany jest na cybantach, tylny ma normalną flanszę przykręcaną na cztery śuby do flanszy przy moście.

Krzyżaków niestety nie mam chwilowo jak zmierzyć - kanał zajęty, a kłaść się w śniegu nie bardzo mi sie uśmiecha.

 

[ Dodano: 2013-01-17, 10:36 ]

A co do sprzęgiełek piast, to takie coś na allegro mi się rzuciło w oczy:

http://moto.allegro.pl/ford-bronco-f-1000-pick-up-4x4-sprzegielka-avm-i2950334227.html

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.