Skocz do zawartości

Problem z biegiem wstecznym F150


milek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, no to się pojeb...ło... w sumie od kupna tylko raz zauważyłem cofając trochę pod górkę, że wsteczny coś słaby w porównaniu z wcześniejszym automatem, ale nie zwracałem na to uwagi, bo na prostej jakoś normalnie cofa....ale dziś zaparkowałem trochę w dołku, cofam, coś tam chwyta ale słabo, obroty idą a gnojek nie jedzie...to ja jeszcze raz i.....zapaliła się kontrolka od silnika oraz klucz, zgasiłem, kontrolki zgasły, jeszcze raz to samo zapaliły się, i infoo transmision coś tam...do przodu jedzie normalnie, na płaskim jakoś cofa......

CO to za gówno....tak wierzyłem w Forda ale zaczynam powątpiewać.....

Co się może dziać.....

F-150 2004R 5.4 Triton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody błędów które zanotowałem.

U0200

P38B7

B3A96

U1F00

P0001

Oliwę na zapalonym silniku sprawdzić?

 

[ Dodano: 2012-10-07, 00:04 ]

Sprawdziłem oliwę na gorącym, chodzącym silniku, na połowie miarki z oznaczeniem HOT, więc chyba stan prawidłowy....coś więc się zjeb...ło poważniejszego...

F-150 2004R 5.4 Triton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko koszt wymiany u mnie to ok 1000złotych

:shock:

 

Coś nie bardzo chce mi się wierzyć...

Na szybko podliczyłem że materiały wychodzą około 600 zł...

"U nas" czyli w Selfoss. Człowiek pisze z Islandii... :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w książkę, czyli dolewam przez rurę bagnetu, pokazany jest tam przedział od do na HOT, ja mam na połowie Hot, więc już nie wiem, czy dobrze czy dolać na maksa Hot...

 

[ Dodano: 2012-10-07, 22:21 ]

Jeszcze jedna kwestia, sprawdzałem oliwę po rozgrzaniu silnika, jak wskazówka pokazała 90, ale na pewno nie jechałem 30km jak to w książce napisali, czyli popełniłem błąd?

F-150 2004R 5.4 Triton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w książkę, czyli dolewam przez rurę bagnetu, pokazany jest tam przedział od do na HOT, ja mam na połowie Hot, więc już nie wiem, czy dobrze czy dolać na maksa Hot...

 

[ Dodano: 2012-10-07, 22:21 ]

Jeszcze jedna kwestia, sprawdzałem oliwę po rozgrzaniu silnika, jak wskazówka pokazała 90, ale na pewno nie jechałem 30km jak to w książce napisali, czyli popełniłem błąd?

 

Tak. Trzeba zrobić naprawdę dobre kilkanaście km, żeby się olej w skrzyni rozgrzał. 90 stopni to Ci pokazało temperaturę wody silnika a nie oleju w skrzyni. Może silnik pół dnia chodzić i nie nagrzeje oleju w automacie do wymaganej temperatury.

 

Weź auto na porządną przejażdżkę i dopiero olej sprawdzaj. Skrzynia musi popracować. Po dolewce odczekaj 3-4min aż olej ścieknie z rurki od bagnetu. Następnie wsiądź do auta i na hamulcu przemagluj skrzynię od P do 1 zatrzymując się w każdej pozycji na 2-3s. Zrób tak 3 razy, następnie skrzynia na N (ważne! Ma być na N a nie na P) i dopiero sprawdzaj ponownie poziom oleju. Przed pierwszym sprawdzeniem poziomu po przejechaniu się też zrób 3 sekwencje na hamulcu zanim pójdziesz wyciągać bagnet.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem olej, jest na maksa na polu poza Hot więc za dużo, w środę ford idzie do warsztatu, gdzie zdejmą dekiel i zobaczą, czy coś tam widać, facet powiedział, że raczej problem ze wstecznym nie jest związany z nadmiarem oleju...boję się ze chcą mi wkręcić grubszy remont....zastanawiam się, że to może coś z elektroniką...

Na marginesie ktoś wie ile wazy skrzynia do F150?

F-150 2004R 5.4 Triton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I wiesz co się w niej posypało w środku? Jakie masz oznaczenie tej skrzyni?4R75E? A z tą elektroniką to chodzi ci o tę płytę w środku? Zastanawiam się także nad kupnem z tej firmy co Ty kupiłeś, tylko pisałeś,że były jakieś problemy z wpięciem....

F-150 2004R 5.4 Triton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.