Skocz do zawartości

Witam cd.


bugta

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkanaście dni temu stałem się posiadaczem F150 5.4 Lariat Ex-cab, 6,5 ft.

Samochód po zakupie przejechałem około 500km i odstawiłem go do gaziarzy, tam utknął na nieco dłużej. Zawsze po zakupie używanego sam. wymieniam w nim wszystkie płyny,filtry, (klocki jeśli trzeba) i świeczki. Właśnie świeczki przedłużyły wizytę u mechaników- gaziarzy. Okazało się nie możliwe wykręcenie swiec normalnymi metodami co skutkowało zdjęciem głowic. Nawet po zdjęciu głowic świeczki sprawiły nie lada problem dla zakładu zajmującego się szlifem i regeneracją głowic a nie jest to zakład w "garażu u Pana Janka" Głowice w końcu wylądowały w hucie. Teraz czekam na uszczelniacze zaworów które byłem zmuszony zamówić w stanach, bo w Polsce i Niemczech ich nie znalazłem, chociaż większość sklepów internetowych ma slogan "Wszystko do amerykańców" (totalna ściema).

Dlaczego akurat F150?

Po zaliczeniu paru plaskaczy (126p, cc, polonez, Golf II GTI, Mazdy 323C, BMW 3 i 5 kombi, Rav4 przyszła pora na coś bardziej męskiego - Ford Explorer IV g. 4,6 l Eddi Bauer ,jest to samochód na który chorowałem 15 lat - od momentu, kiedy zobaczyłem go u mojego sąsiada kiedy przyciągnął go w 94r (Explorer Ig.) z USA -gdzie pracował.

Od jakiegoś czasu wraz z 2 wspólnikami prowadzimy mały interes, w którym mój Ex i Durango jednego ze wspólników to troszkę za małe i trochę nie poręczne samochody.

Dlatego kupiliśmy do firm: ja F150 a on z racji choroby zwanej Dodge kupił Rama 1500 5,7 Hemi, trzeci wspólnik przymierza się też do Rama 1500. Jak można wywnioskować moja choroba nazywa się FORD. Po mimo małych problemów na początku użytkowania F150 w obecnej chwili nie zamierzam się leczyć z Forda (eFka do pracy , Exik prywatnie i czasami do klienta na rozmowy)

eFka jak i Ex mają charakter reprezentacyjny podczas kontaktów z klientami więc bardziej będzie na nich widać chromowe dodatki niż błotko.

Oczywiści podobają mi się większe eFki a najbardziej 650, ale względy gabarytowe tzn. parkowanie przed domem na wąskiej ślepej ulicy i uniemożliwienie przejazdu sąsiadom wyeliminowały np. F350 (na razie- może kiedyś znajdę miejsce dla większego).

Nie przesadziłem z tym wstępem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kolor tego eFa? i gdzie zanabyles?

Kolor może nie rewelacja-ciemno butekowa zieleń metalik , ale kolorem przecież się nie jeżdzi.

Chciałem sam sciągać tak jak EX'a ale stwierdziliśmy (ja i wspólnik) że nie będziemy czekać 2 miesiące. Ja swojego kupiłem w Rzeszowie a wspólnik Rama w Niemodlinie/k. Opola. Moja eFka przypłyneła do Polski w maju tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim wstępie czekamy na rozwinięcie tematu :-P ale fotki i krótki opis byłyby najodpowiedniejsze. ;-)

Wstęp był super. Mnie się podobał. Bije zachwytem do fullsizów i o to chodzi. Zachęcam do wklejenia się do mapy pickupowców w Strefie Klubowej, oraz do wymiany telefonów także w Strefie Klubowej. Obie czynności oczywiście nie są obowiązkowe, ale mile widziane.

 

Fotki możesz zamieścić w temacie Moja Efka lub w prywatnym albumie na topie strony.

 

Życzymy mile spędzonych chwil przy dyskusji z tutejszymi maniakami :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek około godz 19.00 (czasu polskiego) zamówiłem w Rockauto uszczelniacze zaworów z wysyłką "miedzynarodowy prirytet" i dziś (wtorek godz. 14.00 paczkę miałem w domu. Czyż to nie expres?

Wow, biorąc pod uwagę, że zwykle na paczki z drugiej półkuli czeka się koło 14 dni to Twój wynik może pretendować do wpisu do Księgi Guinessa :mrgreen:

Pochwal się, ile taki "międzynarodowy priorytet na wczoraj" kosztuje?

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.