Skocz do zawartości

numer nadwozia


roblukas

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno amerykańskie samochody nie mają wybitego na karoserii numeru nadwozia a mają tylko naklejkę. Gość od rejestracji pojazdów twierdzi, że takiego numeru z naklejki nie można przenieść na karoserię wobec czego takiego auta w Polsce nie można zarejestrować. Mam nadzieję, że to jakieś bajki bo WY koledzy Użytkownicy np. RAMów pewnie macie auta zarejestrowane?

A kolejna sprawa to problem reflektorów - w Polsce obowiązkowe są reflektory asymetryczne (prawe świeci wyżej) a w USA reflektory są symetryczne - według tego samego kolesia auto z symetrycznymi reflektorami nie może być zarejestrowane w naszym kraju (muszą mieć symbol homologacji europejskiej).

 

Oświećcie mnie jak jest naprawdę z rejestracją aut sprowadzonych z USA. Czy rzeczywiście są z tym problemy?

RAM 2500 5.9 ctd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno amerykańskie samochody nie mają wybitego na karoserii numeru nadwozia a mają tylko naklejkę. Gość od rejestracji pojazdów twierdzi, że takiego numeru z naklejki nie można przenieść na karoserię wobec czego takiego auta w Polsce nie można zarejestrować. Mam nadzieję, że to jakieś bajki bo WY koledzy Użytkownicy np. RAMów pewnie macie auta zarejestrowane?

A kolejna sprawa to problem reflektorów - w Polsce obowiązkowe są reflektory asymetryczne (prawe świeci wyżej) a w USA reflektory są symetryczne - według tego samego kolesia auto z symetrycznymi reflektorami nie może być zarejestrowane w naszym kraju (muszą mieć symbol homologacji europejskiej).

 

Oświećcie mnie jak jest naprawdę z rejestracją aut sprowadzonych z USA. Czy rzeczywiście są z tym problemy?

Nie no z tym VIN'em to jakieś jaja.. amerykanie chyba jako pierwsi wprowadzili nr VIN pod przednia szybę tak aby był łatwy i szybki dostęp, no chyba że mówimy o aucie z lat '70 :mrgreen: miało prawo nie być wtedy.

Co do świateł.. :roll: jedź do innego "normalnego" diagnosty, nie do wszystkich amerykanów są europejskie zamienniki, kwestia zdrowego podejścia do tematu.

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są normalne jaja... numer nadwozia na przykładzie RAMa III gen. znajduje się pod przednią szybą. Problemy z rejestracją wynikają nie z prawa aczkolwiek z poziomu upierdliwości urzędasów, chciałem zarejestrować quada ATV boże jak czytałem na forum atv relacje z rejestracji i ich problemy nie wiedziałem jak zareagować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany kilka razy. Jeśli auto nie było produkowane na rynek europejski to w 99% przypadków nie ma do nich nigdzie lamp z europejską homologacją, a jeśli takowych brak to urzędnik powinien zarejestrowac, a diagnosta pominąć ten parametr. Niemniej jednak zarówno wśród diagnostów jak i urzędników nie brakuje ludzi niekompetentnych i robią problemy, bo sami nie wiedzą z czym to się je. Problemy są i chyba będą, ale ja miałem problem nawet z rejestracją europejskiego auta, bo Pan w okienku żądał ode mnie faktury zakupu auta przez pierwszego właściciela, gdy ja byłem czwartym jego właścicielem, pierwszym w Polsce, a samochód był z Włoch. Weź mu teraz znajdź pierwszego właściciela i poproś go o fakture. PARANOJA!!!

Nie przejmuj się, każdy z nas jakoś przebrnął przez tą bandę kretynów.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.