Skocz do zawartości

Kolejny RAM CTD wita


Michał_CTD

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy witam serdecznie i pozdrawiam.

Od ponad roku użytkuje Ramika 2500 HD MegaCab CTD, aktualnie ramik odpoczywa i czeka na doprowadzenie do ładu wtryskiwaczy po poprzednim użytkowniku, który to przejechał poniżej 6000 mil, a już zdążył troszkę namieszać dzięki stosowaniu dziwnych ulepszaczy do paliwa. Jeszcze pare dni i wróci wśród żywych.

 

 

Jeszcze raz witam serdecznie i pozdrawiam.

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszym, co nie znaczy najtańszym rozwiązaniem okazało się zamówienie w cumminsie (kraków). Wymieniam dwa wtryski, zamówiłem tzw. ReCon'y czyli regenerowane z gwarancją jak na nowe i muszę zwrócić swoje, aby odzyskać opłatę tzw. core. Co prawda znalazłem firme, która podjęła by się ewentualnej regeneracji, ale nie byli pewni czy dadzą rade. Wtryski są Boscha więc problemów teoretycznie nie powinno być, ale numery na nich nie pokrywają się z europejskimi i jest problem z ich identyfikacją. Wtryski mają dojechać z Belgii do Krakowa w piątek, pojade, odbiore, zamontuje i zobaczymy czy bolączki ustaną. Koszt regenerowanego kompletnego wtryskiwacza w cumminsie to około 1350,- jeżeli oddasz swój stary, koszt nowego 2300,-. Drogo, ale nie mam innego wyjścia bo samochód jest mi potrzebny do pracy.

Ale się rozpisałem :oops:

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!!!

Voila - http://www.xtremediesel.com/ddphighflowdodgecumminsinjectorsnew.aspx

A tak na poważnie ten link to performancowe wtryski więc musża być drogi i kupowanie ich ma tylko sens w przypadku szerszej modyfikacji silnika. Kupuj w US, wyjdzie taniej i lepiej!!!

 

BTW. Michał zapodawaj foty swojego Ramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, z jednym wtryskiem był by problem, bo najprawdopodobniej była ubita cewka.

 

bullterrier, jeżeli wtryski są sprawne, wystarczy wymienić końcówki, co nie jest już aż tak wielkim kosztem, a jest z czego wybierać. Będe o tym myślał ;-)

 

Jakieś fotki "biołego":

post-327-15323754527844_thumb.jpg

post-327-15323754530794_thumb.jpg

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.9 CR ISB-325, a skrzynia 48re - niestety ;-)

Chodziło pewni o ISB610 . Nie spotkałem się z oznaczeniem 325, ale oczywiście mogę się mylić :oops: .

Czemu niestety? To bardzo dobre skrzynie. O wiele bardziej niezawodne niż 68RFE, silnik też lepszy, choć troszkę słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bullterrier, oznaczenie wg cumminsa na fotce.

 

 

ale ja też wolę sprawdzoną prostotę....

Dla mnie idealnym rozwiązaniem była by 2gen na pompie i z manualem ;)

 

BTW Bioły już jest wśród żywych, przeszczep dwóch wtrysków wyszedł mu na dobre. Jak się nic nie skomplikuje to i ja zawitam do stolicy na spota :D

post-327-15323754548239_thumb.jpg

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotkałem się z tym oznaczeniem. W stosunku do tych silników używa się oznaczeń 600/610 series . W necie też na "pierwszy rzut googla" nic nie wychodzi w wynikach. Sporo grzebałem po różnych forach netowych i dieselguys też nie stosują w potocznym języku tego oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealnym rozwiązaniem była by 2gen na pompie i z manualem ;)

Dla mnie też!!!. Moje marzenie to 99-02 3500DWR + NV5600. Oczywiście V10 się nie pozbędę raczej jeśli mi finanse pozwolą.

 

Jak się nic nie skomplikuje to i ja zawitam do stolicy na spota :D

No to zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.