Skocz do zawartości

RAM 5500 Touler Concept (czy jakoś tak)


Seba78

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny, duży, myślę jednak że jak na polskie warunki to za duży. Jazda po wąskich ulicach mniejszych miast czy manewrowanie byłoby utrudnione. Z tego co zrozumiałem czytając tekst z linka podanego wyżej, całkowita pojemność baków ma 170 galonów po zamontowaniu trzeciego, opcjonalnego zbiornika paliwa na pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w następnym numerze porównanie Wielkiej Trójki: F-150/Ram/Silverado. Coś czuję wzrost sprzedaży tego numeru... :mrgreen:

 

Ooo, dzięki za tego newsa. Dawno nie kupowałem magazynów motoryzacyjych, ale tego nie opuszczę :-)

 

Wiesz kiedy ma się pojawić ten nowy numer?

 

[ Dodano: 2011-07-22, 00:11 ]

Natknąłem się na coś takiego:

 

"Ram 1500 will be getting an optional air suspension setup, according to several sources (first was pickuptrucks.com). One source said the air suspension would be better than the one in the Grand Cherokee. The Long Hauler concept used a Kelderman air suspension in front and rear, for higher capacity with a smoother ride.

 

The Long Hauler used a rolling lobe, primary air spring, located over the axle (not cantilevered on the forward bar from the frame), according to reader Mike V., whereas the Grand Cherokee uses a supplemental spring. MoparNorm wrote, “The air springs will be only on the rear axle, so there won’t be any impact upon turning radius. There will also be no ‘axle shift’ as the panhard bar prevents that and the control arms keep the axle in place front to rear. Look at the rear of a Wrangler or Ram 1500 and just imagine the coil spring replaced by an air spring, or look at the rear axle of most newer semi truck tractors.”

 

Źródło: http://www.allpar.com/model/upcoming.html

 

Kurde, to brzmi tak dziwnie, że aż cięzko uwierzyć w te plany. Pneumatyka w pickupie?! Nie ulega wątpliwości, że pewnie jako opcja lub wyłącznie w wersji Laramie, bo koszty i skomplikowana konstrukcja wywindowały by ceną pod niebiosa, a w przypadku awarii byłby koszmar, na który nie każdego stać. Poza tym nie wiedziałem, że nowy Grand Cherokee może mieć pneumatykę. A to ci niespodzianka. Widziałem już jednego takiego w Warszawie na Ursynowie - bardzo fajna bestia, a wnętrze w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach.

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.