Jump to content

F150 a automatycze załączanie świateł mijania

yan
 Share

Recommended Posts

O ile masz wogóle taki czujnik:) Masz na pokrętle od włączania świateł pozycję AUTO (piktogram żaróweczki z literką A)? Jeśli nie to raczej nie ma czujnika... Niektóre modele Fordów (w tym również Raptor) są wyposażone w system DRL (Daytime Runnig Light) czyli właśnie funkcję świateł dziennych. Układ automatycznie uruchamia światła mijania po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu, przy czym przednie świecą nieco słabiej, niż normalnie. Na pewno mają taki system samochody w wersji kanadyjskiej (można je poznać po prędkościomierzu wyskalowanym w km/h, a nie w milach). System ten można oczywiście włączyć/wyłączyć ale z poziomu kompa serwisowego. Można by zaryzykować i podłączyć się pod fordowski tester IDS. Być może da dostęp m.in. tej funkcji o ile Twój Raptor jest w nią wyposażony.

Inną opcją jest oczywiście montaż zewnętrznego modułu do świateł dziennych ale powiem szczerze, że w przypadku Raptora to już wolałbym kręcić sobie przełącznikiem, niż ingerować w instalację elektryczną... ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Ja w Tahoe miałem automatycznie włączane światła po przekręceniu kluczyka i osobiście to tak mnie to denerwowało że bardzo szybko to wywaliłem .

Wole sam decydować czy che mieć włączone czy nie :) bo czasem istnieje potrzeba przekręconego kluczyka ale nie zapalonego silnika i aku się męczy jak te kaganki się tam palą :).

W starych furach to nie ma takich rozterek mam dupny przełącznik trzy pozycyjny i po robocie hehhe :):).

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .