Skocz do zawartości

Witam wszystkich :)


matee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników pickupów i tego forum.

 

Powoli dorastam do kupna swojego pierwszego w życiu pickupa. Mam nadzieję, że Wasze doświadczenie pomoże mi wybrać odpowiednie auto i że będzie to RAM :)

 

Pozdrawiam serdecznie

mateusz z Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witamy,

 

Z pewnościa tutaj dowiesz się o wszystkich zaletach i wadach naszych pickupów, ja oczywiście namawiam do Ramika, niedługo zamieszcze krótki filmik z testu mojego Dodga więc będziesz mógł się nieco przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Witamy.

Mateuszem i jego ramouświadamianiem się już zająlem :).

 

W terenie? zaczekaj MKmario az przygotuje i uzbroje mojego . Nie bedę robił z niego monstertrucka, ale bedzie dobru w teren. A jak chcesz ramy w terenie pooglądać i poczytać to polecam to forum http://www.pavementsucks.com/forums/viewtopic.php?topic=60912

http://www.pavementsucks.com/forums/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ram w terenie robi bardzo ładnie tylko z błota pewnie nie ma chętnych do wyszarpnięcia... :lol:

 

kiedyś byłem świadkiem jak kolega swoim Bronco utopił się, to jakoś nikt się nie garnął, żeby go odkleić :lol:

 

Do naszych polskich warunków offroad'owych to chyba jednak najlepsze są zmoty wielkości Wranglera. Wszystko co większe, robi się za ciężkie i gabaryty nie wróżą sukcesów - a szkoda, bo takie potężne auta jak DODGE RAM czy FORD BRONCO pięknie brzmią i wyglądają w terenie :up:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram w terenie robi bardzo ładnie tylko z błota pewnie nie ma chętnych do wyszarpnięcia...

To, że takie samochody jak RAM nie nadają się w ogóle do jazdy w terenie to wszystko mity , wypisywane przez pajaców superhiperultra polskich offroaderow, uważających się za najlepszych terenowców na świecie. No bo przecież w USA to oni na niczym się ni znają i na dodatek nie potrafią kierować samochodem, że nie wspomnę o obsłudze skrzyni biegów manualnej.... Nie mogę tych nadętych kretynów na rajdach-srajdach już czytać i słuchać ich żałosnych opowiastek.

Wracając do RAMa , zakladasz tylko odpowiedni rozmiar opon i jedziesz tak samo jak reszta. Nawet powiedzialbym ze jest przewaga, bo do Patrola 40sto calowych gum w zyciu nie zalozysz bo nie ruszy z miejsca i się rozleci wszystko, podobnie opon o dużej szerokości. A patrol jest nie wiele lżejszy od RAMA. Poczytajcie i posłuchajcie sobie co gadają nasi ciężarowcy terenowi. Nigdzie ich nie wpuszczają bo leszcze w suzukach płaczą , że nie mogą przejechać nawet na wyciągarkach tam gdzie oni jadą bez zapinania reduktora. Nie ma co gadać ..."duży może więcej". Ci w tych śmiesznych suzukach są zakompleksienie bo nie stać ich na pożądny samochód i na paliwo...takie właśnie wrażenie odnoszę.

kiedyś byłem świadkiem jak kolega swoim Bronco utopił się, to jakoś nikt się nie garnął, żeby go odkleić
Mówisz o bronku Hubiego? Jeśli tak to zauważ, że on jeździ na atekach i to na dodatek łysych , a i tak sobie radzi nieźle.

 

Zaczekajcie jeszcze kilka lat, i zobaczycie, że amerykańskie fullsizy dojdą do głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja wierzę w to, że amerykańskie pożądne samochody w końcu dojdą do głosu w polskich warunkach offroadowych ale na dzień dzisiejszy trasy są poprostu ciasne. Pieprzyć lakier i obtarcia ale zakręty, nawroty sprawiają spore trudności :-(

 

A o tych pseudo terenówkach typu Samurai z silnikami 1,3litra to się nie wypowiadam, bo mam klaustrofobie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na dzień dzisiejszy trasy są poprostu ciasne

Otóż to !!!

Jak była dyskusja na rajdach to w końcu napisałem tak (cyt): "Dalej pozostanę przy tezie , że rodzaj, typ i masę auta determinuje chrakter trasy i regulamin rajdu."

Temu nie zaprzeczyli.

Trzeba czasu.

 

Poza tym kto mi każe jeździć na rajdach razem z suzukami.

 

BTW Może i przesadziłem z tym , że samuraj jest taki do bani. To oczywiście bardzo dobre auto terenowe, najlepsze w swojej klasie, ale denerwują mnie ich właściciele, szczególnie Ci na rajdach-srajdach.

Tu mam coś dla RAMerów kochających offroad. Można wydać kupę kasy, a można zrobić suuuper zmotę na poziomie amatorsko-garażowym - http://www.cardomain.com/ride/258080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś byłem świadkiem jak kolega swoim Bronco utopił się, to jakoś nikt się nie garnął, żeby go odkleić
Mówisz o bronku Hubiego? Jeśli tak to zauważ, że on jeździ na atekach i to na dodatek łysych , a i tak sobie radzi nieźle.

 

Akurat w tamtym miejscu zaklejali się wszyscy: Parchy, Gazy, XJ-ty i nikt o swoich siłach nie dał rady się wyratować. 8-)

 

 

A link bardzo fajny - robią wrażenie te dupowozy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzyć lakier i obtarcia ale zakręty, nawroty sprawiają spore trudności

To trzeba jeździć tam gdzie są ku temu warunki. Tak jak samurajem...trzeba jeździć tam gdzie można. Na tej zasadzie można powiedzieć, że suzuka jest beznadziejna bo sie nigdzie nie mieści a quad i owszem. Więc co? Mamy wszyscy jeździć quadami? A co mają powiedzieć ci co mają Unimogi? Mają nie wyjeżdżać z garażu :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej no dobra tylko, że warunki mamy jakie mamy i pewne standardy co do wielkości choćby opon :-(

 

też czekam na imprezki, gdzie będzie coraz więcej potworków ale póki co to ze świeczką... :roll: i na spektakularną zmianę nie liczę w szybkim czasie - realista ze mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.