Jump to content

[Ford F150 5,4 4x4 2004-2008] geometria

blacksmoke
 Share

Recommended Posts

Poszukaj dobrego serwisu może macie u was jakąś sieć serwisów "Premio" tam mają komputerową zbieżność każdego auta, ja osobiście robiłem już u nich kilka ramow, silverado a również miałem i okazję zrobić f150. Zakładają komputer na każde koło który wysyła sygnał do centrali tam ma program do każdego auta i ustawiają ze szwajcarską precyzją. Chyba że nie ma u was czegoś takiego to zapraszam do mnie :) zawsze jakiś pretekst.:)

http://www.premio.pl/

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

No niestety masz ich kilka :P

Premio Delon

(59) 845-51-30

Słupsk 76-200 ul. Piłsudskiego 42, www.salonpremio.pl/delon

Premio Doering

(58) 672 50 36

Wejherowo 84-200 ul. Broniewskiego 17 www.salonpremio.pl/Premio_doering

Premio Gladiator

(58) 620 68 65

Gdynia 81-305 ul. Poznańska 1-3 www.salonpremio.pl/gladiator

Premio Jaryś

(52) 397 95 02

Chojnice 89-600 Ul. Kościerska 8B www.salonpremio.pl/jarys

Premio Ring

(58) 552 24 00

Gdańsk 80-314 Al. Grunwaldzka 303 www.salonpremio.pl/ring

Premio Rosińscy

(55) 279 41 43

Kwidzyn 82-500 Ul. Hallera 22 www.salonpremio.pl/rosinscy

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

mam dosc - prosze o pomoc - wie ktos moze w jakiej kolejnosci powinno sie ustawiac kat wyprzedzenie swoznia zwrotnicy, pochylenia kola, zbieznosc - patalachy ze stacji kontroli nie potrafia od kilku miesiecy tego dobrze zrobic... jak sie biora za kat wyprzedzenia to im uciekaja inne rzeczy, jakas zenada, o kacie wyprzedzenia to sie dowiedzieli dopiero dzis bo sie okazalo ze wczesniej wogole nie ustawiali, a mi auto jak sciagalo w prawo tak sciaga... juz mi sil brak...

A masz wogóle możliwość regulacji kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i pochylenia koła? Mimośrodami na górnym wahaczu? Jeśli tak, to przy takim zawieszeniu jeden parametr jest powiązany z drugim i trzeba to regulować razem. Dopiero po ich ustawieniu można się brać za zbieżność.

Jeśli masz regulację mimośrodami na górnym wahaczu to kręcąc nimi razem w tym samym kierunku zmieniasz pochylenie koła, a kręcąc jednym w jedną, a drugim w przeciwną zmieniasz wyprzedzenie sworznia. Dowcip polega na zgraniu obu parametrów razem...

Aha - i zanim cokolwiek znów Ci rozkręcą do regulacji, to wcześniej niech sprawdzą jakie wogóle są wartości tych parametrów na samochodzie i czy się mieszczą w normach.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

u mnie ta regulacja jest mimosrodami na ramionach wahacza ale dolnego...

Ok, rozumiem. Ale zasada regulacji jest taka sama, jak opisałem powyżej ;-) Jedno zależy od drugiego.

no w sumie tak tez myslalem, chcialem tylko potwierdzenia, bo juz zglupialem od madrosci diagnosty i marudzenia, ze to jakis "wynalazek" jest - co za patalach rodem z czasow gdy rzadzily 126 i 125 PY ;)

Hehehe to powinien wiedzieć o co chodzi, bo i w 125p, i w 126p można to regulować :-) Tylko metoda jest inna - dokłada się (albo odejmuje) podkładki :mrgreen: