Skocz do zawartości

dodatkowa chlodnica oleju ASB


mercg

Rekomendowane odpowiedzi

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wystarczy spokojniej jeździć. Z tego co wiem chłodnice stosuje się jak skrzynia pracuje przy dużym obciążeniu. . Moim zdaniem można o tym mysleć gdybyś holował jakieś ciężkie przyczepy. Drogo nie jest, ale czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens ma zawsze, bo - jak słusznie zauważył Bull - drogo nie jest, a jak już się skrzynia zagotuje to może być za późno... Owszem, najbardziej się przydaje podczas ciągania przyczep i upalania w terenie ale przy obecnych temperaturach to i w mieście skrzynia (i nie tylko ona) nie ma lekko. Ja bym tylko uzupełnił zestaw o wskaźnik temperatury oleju w skrzyni i gitara ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BullyDog wskazuje temperaturę oleju w skrzyni i tragedii w te upały nie ma. Ram ma już przecież chłodnicę oleju, a jak jeździmy na klimatyzacji to wiatrak się kręci i chłodzi wszystkie chłodnice, a wg. wskazań temperatura w te upały przy normalnym użytkowaniu podskoczyła mi o jedyne 5stC i utrzymuje się na poziomie 95stC.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z http://usa.istore.pl/pl,product,1351162,chlodnica,oleju,automatycznej,skrzyni,biegow,z,wentylatorem.html

PRZYKŁADOWO

na oleju o temperaturze 157 'C - skrzynia przejedzie 800 Mil

na oleju o temperaturze 146 'C - skrzynia przejedzie 1500 Mil

na oleju o temperaturze 127 'C - skrzynia przejedzie 5000 Mil

na oleju o temperaturze 116 'C - skrzynia przejedzie 10 000 Mil

na oleju o temperaturze 104 'C - skrzynia przejedzie 20 000 Mil

na oleju o temperaturze 91 'C - skrzynia przejedzie 50 000 Mil

na oleju o temperaturze 79 'C - skrzynia przejedzie 100 000 Mil

 

DLATEGO TAK WAŻNE JEST OBNIŻENIE TEMPERATURY OLEJU !!! "

 

byc moze to nie jest miarodajne , bo pochodzi ze strony handlarza tymi akcesoriami , ale cos w tym chyba jest ;-)

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oleju o temperaturze 79 'C - skrzynia przejedzie 100 000 Mil
Taką temperaturę moja skrzynia osiąga tylko zimą, a zatem wynika z tych zapisów, że skrzynia nie ma prawa przejechać więcej niż 100 000 mil, a to już jest bzdura, bo moja ma już ponad 100 000 i ma się całkiem dobrze. Rysiu, wydatek jest niewielki i napewno nie zaszkodzi to Twojemu Ramikowi i nie odciągam Cię od takiego zakupu jeśli masz ochotę. Wydaje mi się tylko, że Ramy są przystosowane do jazdy w takich warunkach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.