Skocz do zawartości

['06 RAM HEMI 1500 4x4] Problem z biegami


v8city

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sam już nie wiem czy to moje przewrażliwienie czy rzeczywiście coś jest nie tak.

Po odpaleniu samochodu po dłuższym postoju wrzucając na R lub D samochód nie jedzie od razu. Chwilę (1-2 sek) mu zajmuje "załapanie" na bieg... Poziom oleju w skrzyni OK.

Następny objaw : Jeśli wcisnę pedał gazu w dechę przy zmianie biegu na wyższy słychać niegłośne lecz niepokojące "TYK" gdzieś w okolicach silnika. Płyny wymieniane regularnie, auto przeglądane u mechanika raz na miesiąc. Niestety nikt nie wie co to może być.

Może ktoś z panów ma pomysł co to może być ?

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu samochodu po dłuższym postoju wrzucając na R lub D samochód nie jedzie od razu. Chwilę (1-2 sek) mu zajmuje "załapanie" na bieg... Poziom oleju w skrzyni OK.

To nie ferrari, zmiana biegu na zimnym oleju zawsze będzie trwać dłużej. Nie widzę nic niepokojącego w tej kwestii.

Następny objaw : Jeśli wcisnę pedał gazu w dechę przy zmianie biegu na wyższy słychać niegłośne lecz niepokojące "TYK" gdzieś w okolicach silnika. Płyny wymieniane regularnie, auto przeglądane u mechanika raz na miesiąc. Niestety nikt nie wie co to może być.

Moja odpowiedź nie jest złośliwa, ale kto przy zmianach biegów o zdrowym rozsądku wciska pedał w podłogę? To jest super sposób na szybkie unicestwienie skrzyni :pala: Wszelkie prawidła mówią, że bieg przełączamy stojąc i trzeba odczekać moment, aż bieg się załączy i wtedu ruszamy,a tak to będzie Ci tykać coraz bardziej.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Człowiek nie napisze poprawnie i później takie nieporozumienia wychodzą. Drug...Nie jestem Hard Corem...tak nie katuję skrzyni. Nieporozumienie

 

Napiszę więc punkt po punkcie co miałem na myśli ; ) :

 

1. Jadę spokojnie na "D"

2. Chcę przyspieszyć więc wciskam pedał w dechę

3. Kiedy skrzynia przerzuca bieg na wyższy, słyszę wspomniane już "TIK"

Dzieje się to chwilkę przed / w czasie redukcją skrzyni biegów na bieg wyższy.

 

Mam nadzieję, że jasno się wyjaśniłem.

 

Wracając do pytania pierwszego - właśnie mi się wydawało, że wcześniej skrzynka reagowała szybciej na wrzucenie biegu na zimnym oleju...ale może mi się wydawało : )

 

Tak kombinuję czy to może reduktor. . .JAdę jutro na wycenę szkody ( 2 stłuczki w ciągu 1 tygodnia- na szczęscie nie z mojej winy) i przy okazji podjadę do Chryslera, może ich magicy coś wypatrzą.

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nieporozumienie... :-P teraz już prawie wszystko jasne. Będe łapał za słówka :-D . "TYK" pojawia się przy redukcji czy włączeniu bieg na wyższy, bo napisałeś, że przy redukcji na wyższy bieg, a tak się nie da :-P

Sprawdź czy nie masz luzów na krzyżaku wału napędowego od strony skrzyni. Ramy mają tam przeważnie luzy i czasen krzyżak "tyknie", ale może tak "tykać" bardzo długo i nic mu nie będzie. U mnie występuje taki luz i czasem pojawia się taki dźwięk.

Kiedy zmieniałes olej w skrzyni i filtr?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniany razem z olejem - 1k kilosów temu. Luzy też zostały sprawdzone w dwóch niezależnych serwisach... I podobno wszystko gra. Poza tym przy rozładunku w porcie ktoś widlakiem potraktował mi most więc był wyważany i krzyżaki były sprawdzane - podobno są jak nowe.

 

Ostatnio parę dni jeździłem w miarę nowym Modusem i może teraz siedząc w RAMie wszystkie stuki wydają mi się podejrzane. Nie mogę zapominać, że to produkt US.

 

P.s - "Redukcja na wyższy bieg" czy ja to na prawdę napisałem :shock: :mrgreen:

? ! ;)

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Wczoraj wieczorem spotkałem gościa we Wrocławiu z identycznym Ramem. Miałem okazję porównać zachowanie obydwóch skrzyń. . . i chyba jestem przewrażliwiony. Sprzęt podpiąłem pod komputer, olej i filtr wymieniłem i żadnej różnicy nie ma - stuk przy "redukcji w górę ;)" oraz przy wrzucaniu na "R" jest, był i będzie. Chyba po prostu tak ma być.

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wczoraj wieczorem spotkałem gościa we Wrocławiu z identycznym Ramem. Miałem okazję porównać zachowanie obydwóch skrzyń. . . i chyba jestem przewrażliwiony. Sprzęt podpiąłem pod komputer, olej i filtr wymieniłem i żadnej różnicy nie ma - stuk przy "redukcji w górę ;)" oraz przy wrzucaniu na "R" jest, był i będzie. Chyba po prostu tak ma być.

Ram znaczy Taran, a taran to nic delikatnego więc stuka , puka i jedzie do przodu jak czołg i tak ma być. :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.