Skocz do zawartości

Legendy PRL - ocalić od zapomnienia


kucaro

Rekomendowane odpowiedzi

się pochwalę :D - a co mi tam. Radośc mnie rozpiera.

To jest w ramach mojej prywatnej akcji 'Legendy PRL - ocalić od zapomnienia'.

 

Wczoraj (taki mały prezent na imieniny) stałem się posiadaczem niebieskiego demona prędkości pod nazwą KOMAR 232 rocznik '79

Motorower czy tam skuter (ja nie widzę różnicy) wymaga pewnych prac, ale liczę że na wiosnę będzie sprawnie już jeździł. Najważniejsze ze jest zarejestrowany i ma wszystkie papiery.

 

 

20121104037small.jpg

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gówniarza śmigałem na takim sprzęcie :mrgreen: Cholernie irytująca była notorycznie urywająca się linka od zmiany biegów (ta przy kierownicy) i miałem daleko do ziemi, więc parę razy oglądałem polne drogi z baaardzo bliska :mrgreen:

 

Super - dużo wspomnień mam związanych z identycznym sprzętem :-) Tylko nie wiem, czy nie był trochę starszy od tego :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gówniarza śmigałem na takim sprzęcie

Zebrało się na wspominki. Ja się nauczyłem, smigałem na "Jawicy 50" z owiewkami zwanej na zadupiu jako "damska". Miała nalepkę JAWA oraz MOTE CARLO :-) i była czerwona :)22 tak jak dzisiaj moje bydlęcie z pod znaku muflona...

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem na Jawce 50 (takim skuterku), w tak zwanym międzyczasie były motorynki. Przykro mi to mówić, ale w latach 80 ubiegłego wieku w Szczecinie Komar był symbolem obciachu i nikt nawet nie próbował go dosiadać. Później jeździłem na Iżach. takich starych nie bokserach. Biegałę miały przy zbiorniku. To był wypas. No i później CEZET'ki potocznie zwane cebulami i ETZ'ki 250. Z nimi był problem, bo przy większym butowaniu grzały im się silniki i tłok stawał dęba. Jak miałem kupować Jawę 350TS sport (kasę już miałem odłożoną, nówka sztuka z Polmozbytu) to dowiedział się o tym mój stary i była taka jazda w chałupie, że prawie musiałem się wyprowadzić. Postawił jednak na swoim i Jawki nie kupiłem. I to był praktycznie koniec moich motocyklowych zajawek. Potem były już samochody. A zapomniałem jeszcze dopisać, że jak chciałem kupić Jawę to miałem chyba 16lat :-D . BTW Prawko na motocykl zrobiłem dopiero w 2009r.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem na Jawce 50 (takim skuterku)

Dokładnie o tym samym pisałem. Jawkę mialem "tuningowaną" przez rozwiercenie krućca, lakier na dolot :lol:. Kasowałem wszystkie motorowery, które chciały się ze mną ścigać. Komarki, inne Jawki mogły tylko wąchać dymek :lol: . Potem w latach 80tych dostałem w prezencie od taty simsona enduro. Jakież to było cudo, fura nie do zajechania, powiew wielkiego świata, nie koniecznie tego za żelaznej kurtyny, ale w porównaniu do Jawek, Komarków, kadetów i motorynek to był skok o kilka epok...

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe opony, detki i tasmy już idą-nówki będą z białym paskiem

97599688.jpg

 

lakier , podkłady, wypełniacze...itd również w drodze

będzie "Nissan RAK Electric Blue" z chromowanymi elementami, listwami, koncówkami chlapaczy i bagaznikiem tylnym.

th_5c6ef4d6c9674753b5938d981229927a_NAVARA_2011_Electric-Blue.jpg

 

mam problem ze elementami chromowanymi czy niklowanymi - nie moge znalezc

farbki , a ta co na necie to za cały set "CHROM GLASS WATER EFFECT" to 375zł/250ml.

97688271.jpg

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery HOK (House of kolor) mają w ofercie taką farbę. Ja ostatnio całego Rama pomalowałem lakierem ich produkcji i wyszło bosko. Oczywiście nie lustrem, ale czarnym brokatem, z efektem głębi. Czternaście warstw lakieru zrobiło robotę. :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to czekam na namiary odnosnie tego chromu.

Na poczatku chciałem pomalować ponieważ chcę mieć w tym samym kolorze kilka metalowych rzeczy oraz kilka plastyków. Myslałem ze dobra farba dobrze zrobi i wszystko bedzie wyglądać tak samo.

Na chwile obecną testuje specjalistów od mechaniki (silnik,skrzynka) w okolicach Miska (ul.Słowackiego w Konstancinie).

Wczoraj wstawiłem tam SIMSONka na regulacje i przegląd silnika i skrzynki.

Jak się sprawdzą to KOMARek też tam pojedzie.

Rzuce też okiem na ten HOK - dzieki za namiar.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromowanie nie jest drogie? Gdzie? Ja też chce te namiary :)

Ogólnie chromowanie, takie prawdziwe czyli poprzedzone miedziowaniem jest kurewsko drogie i liczone od cm2... z tego co się kiedyś dowiadywałem.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie tylko je zdobede zaraz je tu umieszcze, co do tej firmy wiem ze kolega byl bardzo zadowolony bo najpierw wytrawili czesci w wannach a potem krok po kroku poddali chromowaniu, co prawda on chromowal elementy od motoru wiec w sumie duzo tego nie bylo, felgi i pare innych elementow ale zawsze cos postaram sie jak najszybciej je zdobyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz decydować się na Hok'a daj znać. Może uda mi się załatwić Ci rabacik. Te lakiery też nie są tanie.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.