Skocz do zawartości

Regeneracja półosi - przegubu.


PawelM78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę wymienić zużyty już przegub wewnętrzny przedni prawy jak i lewy. W oryginale MOPAR występuje tylko jako cała półoś a cena to aż 880 pln.

Może ktoś z Was znalazł jakiś dobry zamiennik lub poleci profesjonalny serwis zajmujący się regeneracją półosi.

 

Dzięki

Dodge RAM 1500 2007 Big Horn Edition 5,7 HEMI LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów! mam maly problem z moim ramem 1500 z 2004 roku.wyskoczyla mi półos i wytarl sie wieloklin na przegubie wewnetrznym oraz na tej osi która wchodzi do dyfra..Mam pytanie jak to jest skonstruowane,czy po usunieciu uszczelniacza ta oś wychodzi bez problemu czy jest tam jakies zabezpieczenie..? ponadto w jaki sposób zabezpiecza sie przegub wewnetrzny na wieloklinie osi ktora wychodzi z dyfra,jest tam jakas zawleczka?Zalezy mi na pomocy bo auto stoi na drodze i musze to szybko zrobic gdzies na poboczu..

pod tym linkiem jest filmik z identycznym problemem.

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pierscien zabezpieczajacy po obu stronach ta oska w dyfrze, z jednej strony mostu jest krotka a z drugiej dluga, zeby ja wyciagnac mozesz przyczepic taki mlotek co sie go na osce przesowa, nie wiem jak on sie nazywa prosfesjonalnie, mi nie wyszlo i musialem klape zdjac od mostu i zdjac zawleczke od srodka, uszczelniacza nie ruszaj.

http://m.ebay.com/itm/191699961920?_mwBanner=1

Ja od cholery czasu stracilem na probe wyjecia bez otwierania mostu, a dostep do zawleczek jest prosty po zdjeciu klapy i raptem zajelo to 20 min, wkladac juz mozesz z zalozonym pierscieniem zabezpieczajacym, wpychasz az kliknie i wskoczy i to samo jak nakladasz przegub polosi na ten wieloklin, wciskasz az wskoczy. Najlepiej kup z orginalna zawleczka bo te nasze uniwersalne ciezko dopasowac, sa za grube i nie sciskaja sie na tyle zeby sie schowac w rowku i wsinac przegub na wieloklin

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3 cale to juz wysoko i napewno przeguby szybko dostana po dupie, czytalem ze do 2 cali jest w miare bezpiecznie z katem pod jakim pracują, w stanach maja na sprzedaz specjalne przeguby do wysokich liftow lub uchwyty do opuszczenia dyfra. Tylko nie zakladaj bez tych zabezpieczen bo bedzie przegub wibrowal i moment szlak frezy trafi

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.