Jump to content

Ford F-150 /jaki ma napęd?/


Recommended Posts

Witam ponownie, przymierzam się do zakupu F-150 ewentualnie Avalancha, jaki napęd mają te auta, czy przód jest dopinany bez mechanizmu różnicowego między osiami /czyli napęd tylko na śnieg i błoto/, czy są blokady mostów itp... W Avalanchu na zdjęciach widać że ma włącznik napędu na fukcję auto - jak to działa.

I jeszcze pytanko odnośnie F-150 jedne mają zmiane biegów przy kierownicy inne między fotelami, czym to uzależnione i czym się wtedy różnią?

Link to comment
Share on other sites

Z jakich roczników interesuje Cię ten eF? W znakomitej większości przód dopinany jest na sztywno (bez mechanizmu różnicowego) elektrycznie (pokrętłem) lub w bazowych wersjach mechanicznie (dzwignią na tunelu). W młodych i najbogatszych wersjach (King Ranch, Harley Davidson) trafia się skrzynia rozdzielcza z opcją AUTO (dopina przód w momencie wystąpienia różnic prędkości między osiami) ale nie jest to regułą (może być np. Harley Davidson z napędem tylko na tył). Nie ma wersji ze stałym napędem 4x4. Trafiają się dość często wersje z LSD w tylnym moście, fabrycznej 100% blokady tylnego mostu o ile wiem nie było.

To gdzie jest wajcha od biegów zależy od tego... jaką wersję sobie zamówisz :-) Kwestia wygody i przyzwyczajenia. Wersje z dźwignią przy kierownicy mają jedno dodatkowe miejsce z przodu, które po złożeniu robi za podłokietnik.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info... Na zakup mam zamiar przeznaczyć około 40 tyś zł./netto/ więc rocznik pewnie będzie 2002 - 2004. Musi być czterodrzwiowy i 4x4 bardziej pasi mi wajcha między fotelami.

Na co zwracać uwagę szczególnie przy zakupie, co jest usterkowe?

Link to comment
Share on other sites

Lata 2002-2004 to przełom 10 i 11 generacji. A to w zasadzie dwa różne samochody. Dziesiątka to kostrukcja z 97 roku, ciężko u nas trafić ładną i zadbaną sztukę, a jeśli już jest to cena z reguły jest z kosmosu... No i nie znajdziesz raczej wersji z dźwignią biegów na tunelu, chyba że manual.. :-)

Jedenastek trochę jest w ogłoszeniach i jest szansa na zakup w tych pieniądzach.

Co sprawdzać? To co zawsze - było już wielokrotnie pisane na forum. To co w każdym samochodzie przy zakupie - historię, bezwypadkowość, mechanikę... ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.