Skocz do zawartości

Witam Forumowiczów. Za kilka dni RAM 1500 4.7


JBednarczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów. Z utęsknieniem czekam na nowe auto. Będzie to RAM 1500 4.7 z 2002 roku, prawie nie jeżdżony. Muszę jeszcze go sprawdzić w serwisie i dopłacić do całości. Zawsze marzyłem o V8! Trochę się obawiam rozmiaru malucha...

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema. Jak mogę coś zasugerować to kup 5.9. Bez porównania lepszy silnik pomimo że starszy.

Zadatkował i po ptokach, ale 4.7 nie jest zły, a i bardziej żwawy, tyle, że na pusto hehe.

 

Witamy serdecznie i życzymy owocnych dyskusji.

 

P.S. Gabaryty Rama straszą przez dwa tygodnie. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów. Z utęsknieniem czekam na nowe auto. Będzie to RAM 1500 4.7 z 2002 roku, prawie nie jeżdżony. Muszę jeszcze go sprawdzić w serwisie i dopłacić do całości. Zawsze marzyłem o V8! Trochę się obawiam rozmiaru malucha...

Pozdrawiam,

Jarek

 

Witam z Opolszczyzny.

 

Dobrze (a może nie dobrze) że już prawie kupiłeś sprzęta bo jakbyś siętutaj wcześniej zjawił to miałbyś niezły mętlik w głowie przed kupnem. Jedni doradzili by HEMI, drudzy Cumminsa, trzeci 4,7, czwarci 5,9, piąci 3,7....i wylądowałbyś w II generacji V10 :twisted:

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Tarnowa! Nie sluchaj nikogo,silnik 4,7 jest super!Pozatym bedzie mi razniej bo zaczynalem miec juz kompleksy..Same HEMI i HEMI na forum! :-)

 

Też miałem wrażenie osamotnienia....

 

Chciałem podziękować za liczne odpowiedzi i miłe powitanie.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
bardziej żwawy
Zartujesz? ;-)

Jeździłem Ramem 5.9, Durango 5.9 i Ramem 4.7. Dynamika 4.7 wg. mnie jest na sporo wyższym poziomie niż 5.9, ale może jechałem zajechanymi 5.9. Ram Miśka69, czy Czarka ze zlotu naprawde zadziwił mnie dynamiką.

 

Możliwe zatem, że trafiłeś na feralny egzemplarz. Paramatry obu silników mówią same za siebie. Moc maksymalna jest większa, a moment nie dość że o wiele wiekszy to jeszcze bardziej płaski. W przypadku Jeepa ZJ 5.9 (nota bene był najszybszym SUVem świata) było tak, że dopiero HEMI złamał jego dominacje, nawet WK 4.7HO mu nie dorównywał . Poza tym po co mieliby produkować jednocześnie 5.9 i 4.7 w Ramach 1500 3gen z pierwszych 2 lat produkcji gdyby ten mniejszy był bardziej ekonomiczny a jednocześnie mocniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowo zarazonego MASTODONTEM

 

Hemi to Hemi za sama technologie sie go KOCHA ;-)

 

Kiedys sie zastanawialem tez nad 4,7 ale technologia HEMI mnie urzekla :-) to taki prawie samolot pod maska :-)

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowo zarazonego MASTODONTEM

 

Hemi to Hemi za sama technologie sie go KOCHA ;-)

 

Kiedys sie zastanawialem tez nad 4,7 ale technologia HEMI mnie urzekla :-) to taki prawie samolot pod maska :-)

 

Powiem szczerze, że HEMIk mi się znudził :-/ używam go od czerwca i wydaje mi się że jest trochę przynudnawy. Może to kwestia moich świec, które najprawdopodobniej mają 123 tys mil przebiegu :-/

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jest trochę przynudnaw

 

co to znaczy przynudnawy ?? Nie rozumiem?? Malo mocy ?? czy za bardzo przewidywalny :-)

 

Przewidywalny...hmm....być może to jest to określenie choć nie do końca :-)

 

krotkie przedstawienie o co mi chodzi

 

HEMI

aFu_BangingYourHead1.gif

 

Coś co mi się marzy :-)

2080%20-%20break_the_wall%20gif.gif

 

Może SC w HEMI spełniło by moje teraźniejsze oczekiwania :-)

 

Chciałbym takiego rasowego BANDZIORA !! Na przykład taki kopcący Cummins z :)22

 

http://www.youtube.com/watch?v=_TUCKjgjoaU

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowo zarazonego MASTODONTEM

 

Hemi to Hemi za sama technologie sie go KOCHA ;-)

 

Kiedys sie zastanawialem tez nad 4,7 ale technologia HEMI mnie urzekla :-) to taki prawie samolot pod maska :-)

 

Powiem szczerze, że HEMIk mi się znudził :-/ używam go od czerwca i wydaje mi się że jest trochę przynudnawy. Może to kwestia moich świec, które najprawdopodobniej mają 123 tys mil przebiegu :-/

Hemi to muł pasiasty, mimo, że tylko SRT jest żwawszy. Po pół roku miałem wrażenie, że coś go trzyma za hak, ale już mi przeszła chęć na usprawnienie Hemika, to się nie opłaca.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Hemi to muł pasiasty, mimo, że tylko SRT jest żwawszy. Po pół roku miałem wrażenie, że coś go trzyma za hak, ale już mi przeszła chęć na usprawnienie Hemika, to się nie opłaca.

 

no właśnie pół roku minęło ;-)

 

Wracając do kolegi JBednarczyk.

Jak brałeś RegularCaba to trzeba było brać SRT :twisted:

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

gratuluje zakupu i witamy na forum,

 

 

i nie słuchaj chłopaków bo V8 wystarczy do żwawej jazdy , zawiecha w Ramie jest i tak zbyt miętka do szybkiej, agresywnej jazdy, a jak ktoś liczy na sportowe osiągi to rzeczywiście SRT10 do tego się nadaje idealnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu kastrat...

Napęd na tył to jest to o czym marzyłem! A na SRT mnie nie stać, niestety :-?

Nie przejmuj sie określeniem, ale na 2x4 mówimy kastrat, bo w naszych warunkach zimowych brakuje mu "jaj" i nie da się pojechać z jajem przez las lub błotko, ale o tym trzeba tylko pamiętać i odpowiednio się przygotować. Fullsize to fullsize czy ma 4x4 czy 2x4 ma to coś czego nie mają plaskacze. Gratulujemy zakupu.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy kastratem w zimie to dopiero trzeba miec jaja! :-)

Tu się zgodzę, kierowca musi mieć jaja i cierpliwość w wielu sytuacjach, ale na płaskim nie aż tak bardzo częśto. Ja rzadko zapinam 4x4, ale nie chce myśleć jakbym nie miał takiej możliwości.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.