Skocz do zawartości

ZAKOCHAŁEM SIĘ! -kupno ramika-pomoc


wojpow

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem chłopaki :)

 

wtrącę się w ten temat, bowiem też wpadłem i jestem zaRAMokochany. Ale z racji tego, że mieszkam z dala od cywilizacji (argument za PICKUPem) i w życiu tego bydlęcia na oczy nie widziałem, a chciałbym kupić nowe auto - mam pytanie: czy ktoś z was widział/posiada jakieś zdjęcie/film na którym RAM stoi obok Navary/Hiluxa czy innego Rangera? Chodzi mi o to aby porównać to gabarytami. Najlepiej nowy RAM 1500 IV gen. lub 2500/3500 - z racji małego wacka, 3500 też mnie kręci, choć 1500 laramie longhorn wygląda jakoś estetyczniej. i to jednak nie Heavy Duty.

 

Jeżeli tak, to proszę o jakiś namiar. Dzięki.

 

Pozdrawiam,

whitetrash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czołem chłopaki :)

 

wtrącę się w ten temat, bowiem też wpadłem i jestem zaRAMokochany. Ale z racji tego, że mieszkam z dala od cywilizacji (argument za PICKUPem) i w życiu tego bydlęcia na oczy nie widziałem, a chciałbym kupić nowe auto - mam pytanie: czy ktoś z was widział/posiada jakieś zdjęcie/film na którym RAM stoi obok Navary/Hiluxa czy innego Rangera? Chodzi mi o to aby porównać to gabarytami. Najlepiej nowy RAM 1500 IV gen. lub 2500/3500 - z racji małego wacka, 3500 też mnie kręci, choć 1500 laramie longhorn wygląda jakoś estetyczniej. i to jednak nie Heavy Duty.

 

Jeżeli tak, to proszę o jakiś namiar. Dzięki.

 

Pozdrawiam,

whitetrash

 

Witam Cię bardzo serdecznie i od razu niestety upominam, że mamy w zwyczaju witać się ze wszystkimi w powitalni oraz zamieszczamy tam kilka słów o sobie. Po tym jak już się przedstawisz i przywitasz pytaj o co chcesz najlepiej w tematach które już są jeśli pytanie mieści się w ich ramach, a jesli nie to zakładaj nowy. Życzę miłego korzystania z forum i polecam zapoznać się z regulaminem forum oraz regulaminem działu giełda.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem chłopaki :)

 

wtrącę się w ten temat, bowiem też wpadłem i jestem zaRAMokochany. Ale z racji tego, że mieszkam z dala od cywilizacji (argument za PICKUPem) i w życiu tego bydlęcia na oczy nie widziałem, a chciałbym kupić nowe auto - mam pytanie: czy ktoś z was widział/posiada jakieś zdjęcie/film na którym RAM stoi obok Navary/Hiluxa czy innego Rangera? Chodzi mi o to aby porównać to gabarytami. Najlepiej nowy RAM 1500 IV gen. lub 2500/3500 - z racji małego wacka, 3500 też mnie kręci, choć 1500 laramie longhorn wygląda jakoś estetyczniej. i to jednak nie Heavy Duty.

 

Jeżeli tak, to proszę o jakiś namiar. Dzięki.

 

Pozdrawiam,

whitetrash

 

Widzę, że idziemy w podobnym kierunku w porównaniach wielkości do Navary itp. Powiem Ci, że widziałem kiedyś na Żwirki i Wigury w Warszawie Rama stojącego koło Patrola takiego jak mój... Trochę uszło ze mnie powietrze :D

 

Najpierw Titan vs Navara. Titan jest trochę niższy od Rama, przede wszystkim ma niżej maskę i chyba linię okien.

1.jpeg

 

A teraz Ram i spółka: vs Rav4, Peugeot 206, Mitsubishi Pajero i BMW serii 3.

3.jpg

2.jpg

4.png

 

No i BMW... (uwaga, drastyczne treści, mam nadzieję, że mnie moderator za to nie wywali)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.jpg

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o świetnie!! to już daje coś do myślenia. porównanie do navary najlepsze, bo navar wszędzie ci pod dostatkiem, ale dla mnie jest po prostu za mała i już. Chcę coś przy czym navara będzie zabawką, nawet jeżeli miałby to być 2500/3500 z cumminsem (chociaż tam jest DPF żenujący chyba...).

 

no i tak mnie delikatnie kusi 1500 laramie longhorn - trochę obciachowy z tymi teksaskimi dodatkami, ale ma jakiś swój urok.

dzięki za zdjęcia. a jak ktoś może ma jeszcze jakieś ze zlotów czy jakiekolwiek ramki obok innych aut to proszę o wklejenie :))

 

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma w avatarze Rama obok Mitsubishi L200.

 

A Laramie Longhorn to piękna bestia, tylko kosztuje sporo.

http://www.youtube.com/watch?v=cM4RdFWJuQI

 

To jest świetne, muzyka wyjątkowo mi się podoba. Podobno nagrano ją specjalnie dla tego video.

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś może ma jeszcze jakieś ze zlotów czy jakiekolwiek ramki obok innych aut to proszę o wklejenie :))

 

pozdraiwam

 

 

Ten biały Ram ze zdjęcia na rej. OPO jest naszego kolegi Tritransa :shock:

Zdjęcia ze zlotów są w Strefie klubowej, ale na zlotach nie było przedstawicieli midsize.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma w avatarze Rama obok Mitsubishi L200.

 

A Laramie Longhorn to piękna bestia, tylko kosztuje sporo.

http://www.youtube.com/watch?v=cM4RdFWJuQI

 

To jest świetne, muzyka wyjątkowo mi się podoba. Podobno nagrano ją specjalnie dla tego video.

 

Piękny...

Ile baksów w USA?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1500 Crew Cab Laramie Longhorn shown starting at $43,065"

 

+ 4x4 --> $46,210

 

Nie wiem tylko jaki miałby to być silnik. Oni w dziwny sposób to podają, na odwrót niż u nas - tam jest wersja wyposażenia plus konkretny silnik jako opcja. U nas jest silnik taki, taki i taki i każdy może być z różnymi wersjami wyposażenia. Nawet żeby to było $50,000, to i tak nadal jest poniżej 140 tyś zł.

 

Gdyby u nas można było kupić takiego Rama za te 130 tyś... To diabelnie nieuczciwe! Za tyle mogę sobie kupić co najwyżej podstawowe Volvo S60 lub wypasioną Toyotę Rav4.

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt - to jest przepasc cenowa. wystarczy porownac ceny europejskie mercedesa c 63 tu i tam.

 

co do silnika - wolalbym 5.7 hemi jako mimo wszystko bardziej popularny w europie niz cummins.

 

ale crew cab w polsce szczyci sie koniecznoscia zaplaty akcyzy w przeciwienstwie do wszystkich quad cabow. przepasc cenowa duza a zysk? 15 cm kabiny wiecej.

 

duzo do myslenia. choc pomruk rama z podwojnego wydechu laramie 2011 - bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w moim mieście, swego czasu sprowadzał dużo samochodów z U.S. Teraz ma auto salon www.mustang.net.pl , na życzenie klienta nadal jest w stanie ściągnąć pojazd ze Stanów. Parę dni temu miałem okazję z nim rozmawiać i powiedział że właśnie sprowadzają nowiutkiego Ram'a Long Horn 5.7hemi 4x4 (z tymi zajebistymi białymi nadkolami) za 160.000zł netto.

Wspomniał, że używanego Ram'a z niewielkim przebiegiem można ściągnąć do EU o wiele wiele taniej.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w moim mieście, swego czasu sprowadzał dużo samochodów z U.S. Teraz ma auto salon www.mustang.net.pl , na życzenie klienta nadal jest w stanie ściągnąć pojazd ze Stanów.

 

Niecałe cztery lata temu Mustang ściągnął mi auto z USA. Pana Darka, któremu wysłałem 10 tys dolców jako zaliczki, nie widziałem nawet na oczy. Nigdy też nie byłem w firmie. Ale wszystko przebiegło ok (wbrew hiobowym wizjom mojej żony). Przywieźli mi lawetą pod dom nowiutkie auto - cóż za widok - ale juz po przeglądzie tech. Plus ładną dziewczynę od ubezpieczeń, która zaoferowała korzystny pakiet. Potem dosłali jeszcze parę akcesoriów, m.in. pokrywkę paki i maskę srt-10. Jedno "ale" - z pewnością nie są okazyjnie tani.

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w moim mieście, swego czasu sprowadzał dużo samochodów z U.S. Teraz ma auto salon www.mustang.net.pl , na życzenie klienta nadal jest w stanie ściągnąć pojazd ze Stanów. Parę dni temu miałem okazję z nim rozmawiać i powiedział że właśnie sprowadzają nowiutkiego Ram'a Long Horn 5.7hemi 4x4 (z tymi zajebistymi białymi nadkolami) za 160.000zł netto.

Wspomniał, że używanego Ram'a z niewielkim przebiegiem można ściągnąć do EU o wiele wiele taniej.

 

Czyli generalnie z ok. $50.000 robi się ok. $73.000 nie licząc podatków i transportu... Ale i tak za 200 tyś. zł nie dostanie się niczego fajniejszego w Europie :)

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy robi się sporo. na stronie ramtrucks.com w konfiguratorze 1500 Laramie Longhorn wyszedł mi ponad 58.000 USD w pełnej wersji. Więc pewnie ze sprowadzeniem, opłaceniem, zmianą lamp i wszystkiego to i 200k pln nie starczy. Zaczynam się zastanawiać czy cena nie doskoczy do 230-240k.

 

Z jednej strony jestem w stanie tyle zapłacić, z drugiej zaczynam się zastanawiać czy nie da się jakoś wykorzystać potężnej rodziny w US, która tam mieszka od kilku pokoleń, aby jednak ściągnąć nieco taniej. Może zarejestrować tam na nich, a potem od nich pożyczyć i przywieźć do Polski? :) bo jeżeli to zaoszczędzi jakąś kolosalną sumę, to nie wiem czy warto płacić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy robi się sporo. na stronie ramtrucks.com w konfiguratorze 1500 Laramie Longhorn wyszedł mi ponad 58.000 USD w pełnej wersji. Więc pewnie ze sprowadzeniem, opłaceniem, zmianą lamp i wszystkiego to i 200k pln nie starczy. Zaczynam się zastanawiać czy cena nie doskoczy do 230-240k.

 

Z jednej strony jestem w stanie tyle zapłacić, z drugiej zaczynam się zastanawiać czy nie da się jakoś wykorzystać potężnej rodziny w US, która tam mieszka od kilku pokoleń, aby jednak ściągnąć nieco taniej. Może zarejestrować tam na nich, a potem od nich pożyczyć i przywieźć do Polski? :) bo jeżeli to zaoszczędzi jakąś kolosalną sumę, to nie wiem czy warto płacić..

 

 

Też kiedyś o tym myślałem. Odpadają Ci koszty podatków, ubezpieczeń, przeróbek itp pierdół. Tylko ciekawy jestem jak ma się sprawa z przeglądami? Czy jeśli w PL załatwi się przegląd, to czy na jego podstawie da radę zapłacić za ubezpieczenie w USA? Bo przecież wysyłać go co roku do Stanów na przeglądy, to troszkę kłopotliwe :-) .

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie ze sprowadzeniem, opłaceniem, zmianą lamp i wszystkiego to i 200k pln nie starczy. Zaczynam się zastanawiać czy cena nie doskoczy do 230-240k.

 

No bez przesady. Skoro nowy Larami można kupić w PL za 170 tys. zł?

Mnie osobiście Longhorn średnio się podoba z tymi kurpiowsko-mexykańskimi

ozdóbkami. Miał być odpowiedzią na fordowskiego King Rancha, ale w F-150 jest

fajniejszy kolor skóry i mniej festynu. Inna sprawa, że w Longornie jeszcze nie siedziałem. Może gdyby, to bym zmienił zdanie. Poza tym każdy ma inny gust...

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu pełna zgoda - też mam mieszane uczucia co do tych kowbojskich wstawek, ale spójrz na porównywarkę wersji na ramtrucks.com. longhorn ma dwa razy wiecej wyposazenia standardowego od laramie. przewaga jest znaczna. standardowy laramie zaczyna sie od 46k usd, a full wyposazony longhorn to 57k.

 

druga kwestia to jak wspomnialem dlugosc kabiny. laramie mozna miec za 170-180k nowego w polsce, po zmianie lamp i wszelkich oplatach, ale w Quad Cab, ktory moim zdaniem jest za ciasny na tylnej kanapie. Longhorn jest tylko w Crew Cab, a ten w przeciwienstwie do Quada wg przepisow celnych kwalifikuje sie jako osobowy - i dochodzi do tego spora akcyza - 18 % czy cos kolo tego. stad ta roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co uslyszalem w Samal Bartimex w Poznaniu, wg przepisów CELNYCH jest osobowka bo paka jest krotsza od kabiny i akcyzę trzeba zapłacić. Natomiast potem można zarejestrować jako ciezarowy, bo wg przepisow SKARBOWYCH paka na stale oddzielona od przedzialu pasazerskiego wiec moze byc ciezarowy i mozna VAT odliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co uslyszalem w Samal Bartimex w Poznaniu, wg przepisów CELNYCH jest osobowka bo paka jest krotsza od kabiny i akcyzę trzeba zapłacić. Natomiast potem można zarejestrować jako ciezarowy, bo wg przepisow SKARBOWYCH paka na stale oddzielona od przedzialu pasazerskiego wiec moze byc ciezarowy i mozna VAT odliczyc.

 

Aha, dzięki. Nie ma to jak spójne przepisy...

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu widac PANSTWO w PANSTWIE pieprzony UC interpretuja sobie przepisy jak chca, przeciez jak ze stanow przychodzi jako TRUCK to co ich obchodzi jaka jest paka ?? TRUCK to TRUCK zlodziejstwo i tyle

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem odpowiedź od jednego z importerów takich samochodów i to samo - Crew Cab ma za dużą kabinę w stosunku do długosci paki i rozstawu osi. Dlatego trzeba opłacić akcyzę jak za osobówkę. Poronione to, szczególnie że Crew nie ma wcale więcej miejsc od Quad Caba. Kupując używanego akcyza już tak bardzo nie boli, a może dałoby się jednak coś z tym wymyślić...

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem z tych, którzy na każdym miejscu kombinują jak oszukać, ale ta nieścisłość w przepisach jest bardzo denerwująca i brzmi jak wyciskanie pieniędzy tak gdzie tylko się da. a to jest nie fair.

 

O ironio - zastanawiam się w takim razie jak wg tych przepisów będzie traktowany Ram 2500 laramie longhorn CREW CAB ale z dłuższą paką, bo dostępne są 6'4" oraz 8'.

Może się okaże, że dzięki większej pace już kwalifikuje się do trucka, i bez akcyzy wyjdzie tyle co 1500 z akcyzą... jak już trzeba te dolary zapłacić to wolę wydać je na miejsce na pace niż na okna do urzędu celnego...

 

pytanie tylko jak ten stosunek długości (nie długość stosunku :D ) się oblicza, żeby można było to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.