Skocz do zawartości

[2006 Dodge Ram] Nowa pompa wspomagania + nowy płyn - proble


v8city

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie panowie,

 

Miałem awarię pompy, magiczny płyn (ceramizer) nie pomógł więc wymieniłem pompkę na nową. Płyn został zalany nowy rzecz jasna. Niestety po paruset kilometrach zauważyłem ze czasem (rzadko - raz na dzień, dwa) czuje jakby wspomaganie na 1-2 sek zawieszało się. Czuję lekkie opory przy manewrach przy wolnej prędkości. Pasek siedzi na rolce dobrze więc nie mam pojęcia co to może być. Wydaje mi się też, że lekko ją słychać ( odgłos taki jaki wydawała zepsuta pompa aczkolwiek dużo cichszy)

Czy to coś z przewodami ? zły montaż ? macie jakieś pomysły ?

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem ten temat jakies dwa tygodnie temu..Wymienilem pompe na nowa,okazalo sie ze chlodnica tez cieknie wiec i ją musialem wymienic.Tez ją delikatnie slysze,zwlaszcza jak auto stoi w pozycji "P" lub "N" i skrecam mocno dodajac gazu.Powiedz mi ile weszlo Ci plynu po wymianie pompy?

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po paruset kilometrach zauważyłem ze czasem (rzadko - raz na dzień, dwa) czuje jakby wspomaganie na 1-2 sek zawieszało się.

 

Wymieniałem tez pompę i miałem podobny problem, bezwzglednie musisz przepłukac cały układ łacznie z chłodnicą. U mnie po takim zabiegu juz zrobiłem ponad 50000 mil i nic sie nie dzieje, dlateg zrób to jak najszybciej.

Pozdrawiam

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie na czym polega plukanie przekladni i jak to sie robi? Ja przedmuchalem sprezonym powietrzem wszystkie weze,zalalem uklad nowym plynem,przejechalem jakies 20 km,spuscilem olej i powtorzylem caly zabieg.Wystarczy takie cos czy musze zrobic cos wiecej?

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże może nie mają tyle syfu co sama maglownica ja swoją przelałem jak pisałem ponad 5 litrami płynu ale tak po litrze oczywiście każdy literek nówka czysty a robiłem to pod domem na włączonym silniku i podniesionym przodzie lałem i kręciłem na otwartym układzie ( takie dynamiczne płukanie ) aż płyn zaczął wypływać prawie taki jak wlewałem .

 

[ Dodano: 2011-02-18, 10:49 ]

Moze mozna zrobic to tak ze powrot z chodnicy wlozyc do miski i nalewac olej do pompy na wlaczonym silniku ??

 

Dokładnie tak .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaber,

 

no nie wiem czy tak najlatwiej :-)

 

[ Dodano: 2011-02-18, 21:37 ]

dobra juz wiem ale nie z naklejki bo na niej nic juz nie widac za bardzo wytarte

moj most 9 1/4 czyli powinienem uzywac oleju 75w140 ??

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pany,

 

Dzięki za wszystkie informacje ! autko zostawiłem w serwisie, powiedziałem że coś nie tak ze wspomaganiem. Podzieliłem się waszymi uwagami...Chłopaki przeczyścili układ i wszystko działa jak należy choć dalej lekko słyszę pompę wspomagania. Z tego co mówili - tak podobno już jest... Było też troszkę za dużo płynu więc może to też się przyczyniło do hałasu z okolic pompy. Temat do zamknięcia. Raz jeszcze dziękuję!

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.