Skocz do zawartości

Problem z badaniem technicznym (lampy)


Laluś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Więc TVN TURBO darujcie sobie.

 

Tak moja dobra rada.

 

Ja osobiście też uważam, że TVN TURBO to jakiś dramat jest. Nawet nie oglądam tego kanału i to od prawie 2 lat. To jakiś niskobudżetowy chłam dla idiotów. Te programy co oni robią to jakaś żenada jest. Bardziej przychylam się do tego by zainteresować tematem jakiegoś polityka mającego sentyment do amcarów. Na przykład Palikota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaber, Ty się przyznaj: albo się w czepku urodziłeś albo masz "R"-kę :lol: :lol: :lol:

 

Ludziska tutaj już się pożenili z paniami z Wydziałów Komunikacji, żeby szybciej dowody odbierać, a jaber zawsze loozik - "mnie się nie czepiają" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

No właśnie też już z tego leje bo dobrze to wygląda :):)

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

absurdów w polsce nie brakuje, jak sprawe nagłośnimy i nie wygramy ( a raczej tak będzie )

to każdy gliniarz w polsce będzie wiedział co sprawdzać żeby nas uziemnić i sie wykazać w statystyce.

 

Obcnie jest bardzo duża niewiedza naszych Policjantów i myśle że niech tak zostanie.

A jak diagnosta trzęsie gaciami i nie chce sie podpisać to trzeba zmienić diagnoste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie jak to jest ??

Przecież ja, przeciętny Kowalski nie muszę się znać na wszystkich przepisach. Kupiłem auto, które przeszło badania więc nic mnie nie powinno więcej interesować. Skoro diagnosta mówi, że jest ok (wbijając pieczątkę do dowodu) a potem milicja zabiera dowód to chyba jest coś nie tak.

 

I żeby nie było wcale nie mam znajomego diagnosty. Chłop mi na badaniach powiedział, że jak kierunkowskazy nie są czerwone to jest OK.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bo z policjantami i diagnostami jest tak:

 

Policja: jeden sprawdzi czy jesteś trzeźwy , drugi czy masz światła z literka e.

 

Diagnosta: jeden sprawdzi numer vin czy się zgadza z dowodem i pożartuje z toba , a drugi bedzie patrzył po której stronie jest rura wydechowa.

 

Wszystko zależy na kogo trafisz, jak w ruletce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym prawodawstwie nieznajomość przepisó nie zwalnia z odpowiedzialności.

 

 

W innych krajach jest tak, że załatwiając jakąś sprawę w urzędach za wystarczjące uznawane jest twoje oświadczenie jako podatnika, obywatela. Kary grożą za oszustwo. U nas na wszystko masz mieć papier wydany przez kogoś, żebyś komuś mógł go zanieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaber, Ty się przyznaj: albo się w czepku urodziłeś albo masz "R"-kę :lol: :lol: :lol:

 

Ludziska tutaj już się pożenili z paniami z Wydziałów Komunikacji, żeby szybciej dowody odbierać, a jaber zawsze loozik - "mnie się nie czepiają" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

No i Jaber jest w moim klubie, mnie również nigdy się nie czepili o jakąś literkę "e", o rurę wydechową skierowaną na prawą stronę, za symetryczne lampy, za brak wstecznych, ze nie homologowane opony, no może kilka razy za brudny samochód i brak przednich tablic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wstawić zdjecia Twoich przednich świateł z przerobionym postojem ? Zastanawia mnie jak to zrobiłeś, bo przecież postój w Ramie to jest ta sama żarówka co kierunkoswkaz. Jeszcze prosiłbym o wstawienie tych chinskich światełek do jazdy dziennej - chciałbym zobaczyc jak się prezentują w ramie

 

Przednie światła pozycyjne jest bardzo łatwo przerobic poprostu jeden kabelek ten od iateł postojowych odcinasz od pomarańczowej zarówki i mam nawiercony otwór na oprawke w lampie przedniej i załozoną białą diodę taka dosyć mocna ma cyba z 6 pkt świetlnych. A kierunkowkaz sobie działa jak działał bo tam jest dwówłóknowa zarówka.Jak bede miał chwilke to zrobie fotki a jak sie naucze je wrzucić na forum to wtedy juz na 100 % wrzucę.

Zresztą niedawno dopiero avatar wrzuciłem bo nie miałem wcześniej jak zmniejszyc zdjęcia a ze musiałem ogłoszenie na otomoto zawiesic to programik ściagnęłem. :-)

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
No i Jaber jest w moim klubie, mnie również nigdy się nie czepili o jakąś literkę "e", o rurę wydechową skierowaną na prawą stronę, za symetryczne lampy, za brak wstecznych, ze nie homologowane opony, no może kilka razy za brudny samochód i brak przednich tablic
Mnie się nigdy nie czepiali a jeżdzę na amerykańskich światłach jak wiele osób po Warszawie mam wystające opony, bardzo czrne szyby, głośny wydech i wiele innych ... i nawet brałem udział w kolizji drogowej z mojej winy i nic :-P . Trzeba po prostu trafić na france i mieć pecha :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu jest tak że w dużych miastach milicja ma troszke wiecej do roboty a zaściankowi gliniarze nie będa przeciez bandziorów ganiac bo jeszcze by po mordzie dostali wola robic obławy na 1,2lub 3 amkary które jeżdżą po okolicy.

I z pewnością jak spotykaja sie na piwie (oczywiście bezalkocholowym) opowiadaja sobie hiostoryjki jak to nowobogackiego, uwalili.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walkę z policją, dokładnie z bandą z prewencji prowadzę już kilka lat.

U mnie chodziło zawsze o przyciemnione przednie szyby i ewentualnie wystające koła, oczywiście zawsze były gadki szmatki że coś tam jeszcze, ale mniejsza z tym.

Prawo jest u nas tak skonstruowane a nie inaczej i to samo tyczy się pseudo władzy.

Milicjant zatrzymując Cie, może poddać wątpliwości jakąś część w aucie, zabiera Ci w nagrodę dowód. Teraz diagnosta musi to zweryfikować. Albo Ci odda świstek ze swoim podpisem, albo pogoni. Jak Ci podbije to luz. Ale oczywiście zawsze za to my płacimy. Zawsze się pytam Milicjanta "skoro Pan mi zabiera DR a diagnosta stwierdzi, że jest wszystko OK, to kto mi odda pieniądze za mój stracony czas i przegląd? bo Pan ma takie widzimisię, a ja za to muszę płacić!" Ich to nie interesuję bo się wykazał i dalej rób se co chcesz.

Milicja jest u nas, bynajmniej u mnie na tyle bezwiedna, że czasami nawet uda się wmówić że te szyby nie są folią przyciemnione tylko opalone oryginalnie. Zdarza się, że uwierzą. Może wmawiajcie im bajki z kosmosu.

Niestety brak znajomości prawa nie zwalnia nas z jego przestrzegania. Tłumaczenie że nie wiedziałem często nie przechodzi, wtedy się zaczyna że na stacji to Panu wytłumaczą.

Kiedyś gdzieś były w mediach debaty o przyciemnianych szybach, zrobiono nawet test nowego Renault, które to miało oryginalnie zbyt mocno przyciemnione szyby, ale jakoś z tego wybrnęli. Po tej akcji pały mało co się nie pozabijały o to kto więcej dowodów pozabiera. Także media omijałbym szerokim łukiem. Tak jak piszecie, za dużo się dowiedzą i będzie zonk.

Fiat Croma MKI 2.0 turbo i.e. Fiat Croma MKI 3.0 V6 Fiat Stilo Abarth 2.4 20V Renault Espace IV 2.2 Dci

http://fundacjabono.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko zrobię jutro na zewnątrz ..jak próbowałem zrobić dziś w garażu przy zapalonych lampach centralnie od przodu to nic nie było widać ( normalnie za mocne te światła :-D )

 

cienki bolek hehehe telefonem zawsze tak będzie :)

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaber zdjęcia robione były małym automatem samsunga..

( przykro mi ale nie mam lustrzanki )

 

 

Przecież się śmieje co ci ma być przykro :):) i po kiego ci lustrzanka jak się nie zajmujesz fotografią . Ja jak trzeba to mimo mojego podejścia do foto to robię foty tym co mam pod ręką wiec wiesz tu było bez żadnych podtekstów.

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc TVN TURBO darujcie sobie.

 

Tak moja dobra rada.

 

Ja osobiście też uważam, że TVN TURBO to jakiś dramat jest. Nawet nie oglądam tego kanału i to od prawie 2 lat. To jakiś niskobudżetowy chłam dla idiotów. Te programy co oni robią to jakaś żenada jest. Bardziej przychylam się do tego by zainteresować tematem jakiegoś polityka mającego sentyment do amcarów. Na przykład Palikota.

Moja subiektywna opinia - Z palikotem nie tańczę. "Przyjazne Państwo" mówi wam to coś? Co to nie na robił ów Pan kiedy mógł?

Korona nie czyni królem, jazda amcarem nie czyni kogoś spoko gościem, ale to wiemy z lektury naszego forum.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do idiotyzmu negowania konstrukcji aut z US ( z wyjątkiem tylnych kierunków - tu bym dyskutował, czy nasze wymogi nie poprawiają jednak czytelności zamiarów kierowcy) nie ma co dyskutować. Zgadzam się, że potrzebujemy po prostu jasnego stanowiska co do importu indywidualnego i określenia minimalnego zakresu zmian, które należy wprowadzić. Ja się tylko zastanawiam, czy ktokolwiek zainteresowany (np. PickupKlub.PL) wystosował oficjalne pismo do Ministerstwa czy kto tam jest nadrzędnym organem? Czy mamy jakąś odpowiedź odmowną? Albo taką, która w rzeczywistości ostatecznie i oficjalnie delegalizuje auta bez słynnej literki "E"? Dla mnie uruchomienie telewizji ma sens wtedy, gdy wyczerpie się drogę formalną - wtedy na ekranie można pokazać takie pismo i z nim dyskutować. A tak, to każdy indagowany przez TVN urzędnik powinien powiedzieć: "proszę przesłać pismo, odpowiemy w terminie 30 dni". I tyle efektu z programu, a za 30 dni nikt o temacie nie będzie pamiętał. Ktoś wspomniał o Palikocie - może drogą jest właśnie znalezienie kogoś, kto zwyczajnie ma wejścia w Ministerstwie i może lobbować za taką zmianą?

 

 

 

Żeby nie być gołosłownym - jeśli ktoś wyposaży mnie w odpowiedni zestaw przepisów, jestem gotów napisać pismo(a) z prośbą o jednoznaczną wykładnię przepisów. Mogę je wysłać jako osoba fizyczna, ale lepszy były twór typu stowarzyszenie miłosników aut z US / pickupów itd. czyli osoba prawna. Ale mogę też wysłać prywatnie i opublikuję na forum otrzymane odpowiedzi.

 

 

Oczywiście nie posiadam żadnego pisma z ministerstwa. Tak jak większość z Was znalazłam "inną stację". Pisząc do ministerstwa musiałabym unieruchomić auto, być może na zawsze. Przez telefon uzyskałam informację, że nadrzędny jest przepis o obowiązku dostosowania auta i wymogach homologacji, a prośby o warunkowe dopuszczenie do ruchu dostają z założenia odpowiedź odmowną.

W takiej sytuacji pozostaje tylko liczyć na łut szczęścia i niewiedzę policji. Przecież pickupów jeździ całkiem sporo. Co z tego, że większość to Navara...

Wracając do ewentualnego programu - jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o prywatną wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.