Skocz do zawartości

Amerykańskie haki holownicze


japacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Japacz jestem tu nowy mam chevroleta avalanche 2003r i nie wiem czy u mnie jest ten CAN jak byś sugerował podłączyć światła do przyczepki bez wielkich przeróbek?

Kolego, tak się nie robi. Zapraszamy do powitalni, przedstaw się, zapoznaj ze zwyczajami i regułami forum, napisz cos o sobie i dopiero pytaj. Forumowicze Ci pomoga, ale trzymamy się ogólnych zasad przyjętych wszędzie na swiecie, jak wchodzisz do kogoś to mówisz dzieńdobry ... :pala:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tutaj żadnej powitalni więc napiszę po prostu tutaj.

O sobie mogę napisać ,,żadnej pracy się nie lękam mało robię dużo stękam. Zrobiłem sobie sam skrzynkę automata w tym samochodzie, więc nie boję się żadnej roboty Lubię sam pogrzebać z autem, więc dlatego pytam o to podłączenie wtyczki.

CHEVROLET AVALANCHE 2003 5,3 4X4

 

 

 

-MYŚLENIE NIE BOLI, ALE WYMAGA WYSIŁKU-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć Koledzy,

Nie mam Dodge'a jestem z forum amerykańskiego Nissana Pathfindera. Też chcę przerobić gniazdko na nasze. Na tamtym forum polecili mi stronkę z przejściówkami:

http://www.hopkinstowingsolutions.com/products/adapters/?filter=&order=&key=&page=2

 

oraz stronkę ze schematami:

http://www.etrailer.com/faq-wiring.aspx

 

Jak myślicie, czy to zadziała? U mnie jest płaskie gniazdko z 4 stykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak myślicie, czy to zadziała? U mnie jest płaskie gniazdko z 4 stykami.

1. Przeczytaj jeszcze raz temat od początku, w tym zrobione przeze mnie opisy gniazd.

2. Potem przyjrzyj się schematowi, który sam wkleiłeś.

3. Później zastanów się nad punktem 1 i 2, a.... sam dojdziesz do odkrywczego wniosku, że nie ma prawa zadziałać ;-)

Pozostaje tylko zrobienie nowego kawałka instalacji, najlepiej opartego o przekaźniki.

Z którego roku ten Path? 3.3 czy 3.5?

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , pozwolę się podłączyć do rozmowy - mam trochę inny problem mianowicie nie mam wcale haka a chciałbym mieć - Titan 2004r , ktoś coś poleci w okolicach Warszawy? w sensie montażownie... próbowałem coś wygooglać ale słabo idzie niestety....

pozdrawiam :)

seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
http://moto.allegro.pl/hak-usa-4-5-t-dodge-ram-hummer-gmc-jeep-cadillac-i2616971575.html tani nie jest - jak sam sobie z usa sciagniesz to ci wyjdzie cos kolo 1000 zl, ale ma duza i mala kule i 4,5 tony uciagu

 

jesli ma polską ( europejską ) przyczepe , to moze miec problem z zaczepem przyczepy -

" kule " amerykanskie nie maja idealnego ksztaltu kuli , lepiej sprawdzic przed zakupem

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."kule" amerykanskie nie maja idealnego ksztaltu kuli , lepiej sprawdzic przed zakupem

:shock:

to jaki mają? Pierwsze słyszę o "kulach", które nie są kulami... :mrgreen:

A tak na serio to polecam powrót do początku tego tematu i przeczytanie czym się różnią europejskie haki od amerykańskich. Temat średnicy kul (i całych sprzęgów) też jest tam wyjaśniony.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie zamieszanie robi, az takiego MKmario to nie potrzebuje, kupilem wsad z kula 2 cale czyli ciut za duzo jak na standradowe eurpoejskie zaczepy, kula jest odkrecana wiec szukam samej kuli czyli to co srebrne:)

 

jest tych kul na allegro sporo ale przy wszystkich jest dopisek do 1,5 tony:/ czyli troche malo jak na standardwoy uciag mojego rama 3 tony.

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."kule" amerykanskie nie maja idealnego ksztaltu kuli , lepiej sprawdzic przed zakupem

:shock:

to jaki mają? Pierwsze słyszę o "kulach", które nie są kulami... :mrgreen:

A tak na serio to polecam powrót do początku tego tematu i przeczytanie czym się różnią europejskie haki od amerykańskich. Temat średnicy kul (i całych sprzęgów) też jest tam wyjaśniony.

 

plotka głosi , że w Polsce sie przetacza bo nie pasuja , ja zas dodalem do plotki , ze jest " niekształtna ", -

a plotka , wiadomo , powstaje jak kula sniegowa ;-)

 

wiec nie rozumiem czego wywalasz gały ?? :mrgreen:

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."kule" amerykanskie nie maja idealnego ksztaltu kuli , lepiej sprawdzic przed zakupem

:shock:

to jaki mają? Pierwsze słyszę o "kulach", które nie są kulami... :mrgreen:

A tak na serio to polecam powrót do początku tego tematu i przeczytanie czym się różnią europejskie haki od amerykańskich. Temat średnicy kul (i całych sprzęgów) też jest tam wyjaśniony.

 

plotka głosi , że w Polsce sie przetacza bo nie pasuja , ja zas dodalem do plotki , ze jest " niekształtna ", -

a plotka , wiadomo , powstaje jak kula sniegowa ;-)

 

wiec nie rozumiem czego wywalasz gały ?? :mrgreen:

 

Mam dokładnie taki właśnie hak, i taki sam hak ma MKmario i nie wiem jak u niego, ale ja ciągam dziesiątki (nie przesadzam) różnych przyczep i nie zdarzyło mi się żeby hak nie pasował. Owszem jest minimalnie większa kula od europejskiej i troszkę więcej siły trzeba użyć, żeby się zamykało, ale to wszystko.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...plotka głosi , że w Polsce sie przetacza bo nie pasuja...

:mrgreen:

... jak to w Polsce... "milimetr nie miara, centymetr nie szpara"...

Jak dla mnie 2 cale to 2 cale, a 50 mm to 50 mm. Amerykańska kula ma 50,8 mm i o te 0,8 się rozchodzi. Tak jak napisałem na początku tego wątku - teoretycznie da się spiąć jedno z drugim, wszystko zależy od tego jak bardzo są zużyte (wytarte) kula i sprzęg. Problem jest, kiedy jedno i drugie jest nowe. Przetaczanie to moim zdaniem głupota, bo powierzchnie kul (i naszych i amerykańskich) są utwardzane. Przynajmniej tych, które mają jakąkolwiek homologację. Zebranie tych ośmiu setek różnicy może spowodować, że kula znacznie szybciej Ci się wytrze.

Jeśli podpinasz zwykłą przyczepę z prostym sprzęgiem to najczęściej te 0,8 mm nie będzie problemem. Wystarczy odrobinę przeregulować sprzęg i nasmarować kulę. Gorzej jeśli masz jakiś nowszy typ sprzęgu. Te są bardziej dokładne, a przede wszystkim pracują na sucho i w żadnym wypadku nie powinno się smarować kuli.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest, kiedy jedno i drugie jest nowe

Mam nową przyczepę ze stabilizatorem jazdy, na którym właśnie zamontowałem nowe okładziny cierne, więc ciaśniej się nie da. Wszystko się sprzęga i wszystko hula bez żadnego problemu. Podobnie ostatnio ciągnąłem przyczepę bez stabilizatora, z nowiuśkim hakiem "zwykłym". Efekt - Jak wyżej.

 

Wniosek: 0,8mm nie robi różnicy.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz a ja probowalem zapiac 3 przyczepy u znajomego ktory ma wypozyczalnie i zadna nie weszla do konca, jak mial stare zaczepy do zapialem ale wpadl na pomysl powymieniac i d... :/

 

Na zaczepach powinna być regulacja. Może tylko trza rozkręcić lekutko.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.