Skocz do zawartości

obrysowki na dachu


pocker

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jak sie maja obrysowki na dachu do polskich przepisow? Ja mam Rama 1500 i sam je zakladalem dokladnie w miejscu gdzie sa w Ramie 2500 lub 3500..Chwile temu zatrzymala mnie policja i ledwo sie wytlumaczylem,powiedzialem ze taki opuscil fabryke i taki ma byc.. :-) Czytalem kodeks i pisza ze powyzej 1,8m szerokosci sa dozwolone lampy obrysowe na krajach auta ale nie wiem czy na dachu tez i to az 5..Macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane?

post-539-15323754979961_thumb.jpg

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę Ci powiedzieć, że glina ma to do siebie, że się czepia wszystkiego. Zamiast pochwalić, że auto jest bardziej widoczne i nie razi to po gałach to się przypier...la bo ma władze. Niestety takie podejście jest bardzo często. Nastepnym razem, zapytaj go czy się czepiają ciężarówek co mają z przodu setki diód pomontowane, w szybie cztery imiona w kolorach abstrakcyjnych, na dachu dwa Micheliny, znak Renault podświetlony diodami, halogeny z ringami niebieskimi na dachu i takich ciężarówek jest tysiące, a tu się czepiają pięciu światełek. :-/

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak sie maja obrysowki na dachu do polskich przepisow? Ja mam Rama 1500 i sam je zakladalem dokladnie w miejscu gdzie sa w Ramie 2500 lub 3500..Chwile temu zatrzymala mnie policja i ledwo sie wytlumaczylem,powiedzialem ze taki opuscil fabryke i taki ma byc.. :-) Czytalem kodeks i pisza ze powyzej 1,8m szerokosci sa dozwolone lampy obrysowe na krajach auta ale nie wiem czy na dachu tez i to az 5..Macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane?

 

Żal mi takich policjantów. Czepił się tylko dlatego, że to RAM.

Mieliśmy kiedyś Mercedesa 307 i też miał założone obrysówki i nigdy się policja nie czepiła a Merc dużo jeździł i miał sporo kontroli.

W Twoim przypadku trafiłeś na zdołowanego życiem policjanta, który wie że jak odstawi służbową KIĘ na parking to będzie musiał wsiąść w swojego prywatnego Matiza (absolutnie nie mam nic do Matizów) i jechać do domu zaliczając po drodze zakupy w zatłoczonej po brzegi Biedronce bo żona siedzi cały dzień w domu i jej się nie chce...wybaczcie ale ktoś kto czepia się czegoś takiego jak obrysówki na RAMie kojarzy mi się właśnie z takim człowiekiem.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mogę tylko npisac ze wersja 1500 tez ma obrysowki prosto z fabryki, opcja przy zamówieniu.

Mnie kiedyś patrol złapał na prędkość i nawet nie patrzył na ramika, interesowało go tylko czy przyjme mandat. Wiec zależy na kogo trafisz :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hejo!

 

Mam prośbę do osób które już montowały obrysówki do swoich mastodontów : )

 

Jestem właśnie w trackie rozmierzania lampek na dachu, moja prośba polegała by na tym jakby ktoś mógłby mi podać wymiary odległości obrysówek w swoim mastodoncie.

 

Mój sposób zakładania następujący: jedna obrysówka na środku dachu, dwie obrysówki w odległości 20 cm od środkowej, dwie pozostałe w odległości 30 cm od tych wewnętrznych, tak to mianowicie wychodzi z moich pomiarów na oko, niżej wrzucę zdjęcie jak to m/w wygląda a Wy proszę powiedzcie mi czy będzie to wyglądać : )

 

Pozdro

post-255-15323756138739_thumb.jpg

post-255-15323756141153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz! Ty wkleiłeś, ja wysłałem :-D . Światełka u mnie zamontowane i banglają jak ta lala. Twoja instrukcja bardzo pomogła.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szablonu nie miałem. Kupiłem same lampki, jako kit do wymiany ze starych. Najlepsze jest to, że po rozmierzeniu wszystkiego, zorientowałem się, że od spodu są miejsca w konstrukcji dachowej na te lampki, więc bez szablonu też można. :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.