Skocz do zawartości

Serwis LPG , Śląsk !!


WojtRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów !

 

 

Poszukuję pewnego serwisu LPG do mojego samochodu. Slinik 5.7 hemi, 65.000mil.

Jeśli któryś z Was ma kogoś pewnego do polecenia w woj. Śląskim, proszę dajcie znać, nie chce oddać samochodu w ręce które będą testowały swoje umiejętnośći na nim.

 

 

 

Pozrawiam

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam http://www.autogaz-cielecki.pl/ Żarki Letnisko Robili już kilkanaście HEMIKÓW, robili również moje silverado 3 lata temu i do tej pory 0 problemów. Najlepiej rozmawiać z właścicielem (Piotr Cielecki) i najlepiej aby to on sprawował piecze nad autem ;-)

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję "blacksmoke". Mam do nich co prawda ponad 100 km, ale jeśli ich polecasz to wybiorę się na przegląd.

Orientujesz się jak czasowo trwa u nich podstawowa wymiana filtrów i dostrojenie komputera (moja pierwsza wizyta od instalacji) ??.

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc :)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję "blacksmoke". Mam do nich co prawda ponad 100 km, ale jeśli ich polecasz to wybiorę się na przegląd.

Orientujesz się jak czasowo trwa u nich podstawowa wymiana filtrów i dostrojenie komputera (moja pierwsza wizyta od instalacji) ??.

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc :)

Jeśli gość jest godny polecenia to warto i 500km do niego jechać, bo generalnie u nas jest mało takich do polecenia. Ja gazowałem już 5 aut i każde auto u innego gazownika i nadal nie mam kogo polecić.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zadzwoniłem dzisiaj do zakładu polecanego przez blacksmoke'a z Żarek Letnisko. Nie wiem czy rozmawiałem z właścicielem ale wnioskując z rozmowy, chyba z nim.

Po rozmowie wnioski jakie mi się nasuwają to: Człowiek raczej nie zajmuje się dziadostwem, poleca Pinsa z wysokiej jakości częściami do instalacji. Widać, że chyba jest zorientowany i RAM HEMI z 2006 nie stanowi dla niego pola do nauki. Jedyny minus (może to nie minus) to nie potrafił szybko odpowiedzieć ile to będzie kosztowało. Jestem z nim umówiony na jutro na telefon. Ma przygotować 3 oferty, zobaczymy jak to wygląda.

Najpierw mu polałem trochę wody i lukru jaką to ma dobrą opinię :lol: :-P i że choć nie tak blisko mnie, to jeśli koszta będą znośne w stosunku do jakości to te sto parę kilometrów nie jest dla mnie ważne.

Jeszcze jedno. Na dobre założenie instalacji i skalibrowanie jej w Ramie potrzebuje 3 dni.

 

Długo?

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo?

 

Mi kalibrowali ze dwa miesiące i przestałem do nich jeździć przy w miarę najlepszym ustawieniu, a i tak mam wiele do życzenia. :-/

Myślę że to się nie nazywa kalibracja w twoim przypadku. To po prostu metoda prób i błędów :lol:

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zakladalem gaz jakies 4 mce temu tak do dzisiaj nie bylem na zadnej regulacji..Wszystko chodzi jak w zegarku,dodam jeszcze ze jest to zwykla sekwencja STAG a nie jakies cuda po 7-8 tys..A to ze chca potrzymac auto 3 dni,to chyba dle tego ze chca sobie pojezdzic.. :-)

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam http://www.autogaz-cielecki.pl/ Żarki Letnisko Robili już kilkanaście HEMIKÓW, robili również moje silverado 3 lata temu i do tej pory 0 problemów. Najlepiej rozmawiać z właścicielem (Piotr Cielecki) i najlepiej aby to on sprawował piecze nad autem ;-)

 

a tu http://gcautogaz.pl/kontakt.html jest w spółce z równie dobrym fachowcem - Wojtek (za M1 w strone sosnowca , na stacji benzynowej shell )

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej rozmowie z Gazownikiem uprzejmie donoszę.

Facet ewidentnie poleca Prinsa z zbiornikiem w koło za około 6500zł i mówi ze to jest the best. Podaje też alternatywę innych instalacji w zakresie 6000zł - 4500zł. W każdej opcji naciska na dwa reduktory.

Umówiłem się że podjadę na żywca i postaram się dokładniej porozmawiać. Ogólnie widać, że raczej przemawia przez niego profesjonalizm.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prince ok jak caloksztalt, ale zas gdzies czytalem na forum ze wtryskiwacze princa lubia sie zawieszac przy niskich temperaturach powietrza czyt. zima...ale ogolnei dobre opinie slyszlaem odnoisnie tej instalacji,...ja jak cos odloze troche kasy na dodga to mojego staga bede wypier....c i wrzuce BRC wydaje mi sie ze bez dwoch zdan najlepsza instalcja dla naszych hemikow(tez tak slyszalem ale nei tylko na forum :>)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy czyta co innego. Ja czytałem w kilku miejscach, że STAG wymiata Prince'a i BRC mimo, że jest najtańszy. Ja na sterownik Staga nie narzekam, a jedynie na gazownika który mi wsadził dwa parowniki po 150 KM, co daje 300, a z zapasem powinno byc ponad 400.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mam instalację zakładaną u Piotrka Cieleckiego z Żarek. Wtryskiwacze Prinsa + sterowanie STAG. Wszystko działa bez zarzutu. Przejechane 15kkm. Polecam.

Najlepiej umawiać się telefonicznie.

 

Spalanie stałe - czy lato czy zima 19 litrów LPG/100km-oczywiście jak ktoś potrafi opanować prawą nogę :)

Pozdro

V8 Fan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
AdAm - jak dalej potoczyła sie sprawa Twojego gazu u pana Cieleckiego? Możesz napisać?

Sprawa potoczyła się tak, że zrezygnowałem z jego usług. Raz, że daleko dwa w rozmowie wyczułem, że dojdą jakieś nieprzewidziane koszty. Popytałem trochę niedaleko mnie i znalazłem zakład w Łasku co mi założył BRC w dobrych kosztach, auto zostało znakomicie zestrojone, po prostu zapomniałem że mam instalację gazową.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "gcautogaz" wybrałem się z polecenia kolegi "mercg". Może i są dobrymi fachowcami, ale mi niestety nie było mi dane tego doświadczyć. Umówiłem się telefonicznie na wizytę, przyjechałem specjalnie z Rybnika (60km), po przyjezdzie koleś był bardzo zniesmaczony tym, że przyjechał Ram hemi i bez uprzejmości kazał mi czekać w samochodzie ąż do mnie ktoś przyjdzie i zechce zrobić mi LPG przegląd. Po 5 minutach czekania odpaliłem samochód i odjechałem w kierunku domu. Tak więc straciłem dobrych pare godzin, pomimo tego, że umówiłem się telefonicznie.

Nie żyjemy już w czasach, kiedy muszę się prosić o wizytę i przegląd samochodu.

Reasumując, nie polecam tego serwisu LPG.

 

Po za tym LPG ma kosztować zimą około 3.50zł, więc sens instalacji LPG w samochodach będzie bezpodstawny, nie wspominając już o załamaniu się całego rynku LPG w naszym kraju. Już teraz płacąc za lpg 3.0zł, wolę jezdzić na benzynie pod hipermarketem za 5.20zł.

 

Pozdrawiam

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 minutach czekania odpaliłem samochód i odjechałem w kierunku domu

Wojtek, aż tyle Cię przetrzymali? :shock:

Żartujesz chyba z tym czekaniem. Powiedz, że to było 20 minut, bo 5 minut czekania to nawet ciśnienia mi nie podnosi. Przecież u nas takie oczekiwanie to norma w każdym zakładzie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drug", nie chodzi o przytrzymanie :). Umawiając się na wizytę serwisową, oczekuję ciepłego przywitania, bo przecież to ja płacę za ich pracę i to ja daję im zarobić. Ja natomiast byłem przyjęty w mało profesjonalny sposób.

Po co Pan przyjechał ?, nie mamy wolnych miejsc w serwisie,na to ja odpowiadam: Szanowny Panie, byłem dzis umówiony z tygodniowym wyprzedzeniem, Pan na to : idz Pan do auta to Pana wezwiemy.

 

Tak jak wspomniałem, może i są dobrymi fachowcami, ale tak przecież nie można traktować klienta:)

 

Po za tym od 1,5 roku nie robiłem serwisu LPG i jak jeżdżę na LPG spalanie kształtuję się na poziomie 23-25 L. Dodam,że 50% to jazda po polach.

 

[ Dodano: 2011-11-04, 22:47 ]

Wracając do czekania, Ok, było to spokojnie 30 minut, bo zdążyłem przeczytać znaczną część gazety :)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie mieszkasz w fajnym miejscu , gdzie fachowcy czekaja na klienta , tu w zaglebiu jest np. elektronik samochodowy ( DROŻDŻ ) do ktorego sa zapisy na 2-3 tygodnie do przodu , a jak juz auto znajdzie sie w warsztacie to czasami stoi kolejne 2 tyg , a mimo to ludzie walą do niego oknami i drzwiami , a wiesz dlaczego ? bo jest fachowcem , wiem ze to pojebane , ale prawdziwych fachowcow naprawde trudno znalesc ( dotyczy to tez gc autogaz ) przyznaje ci racje ze mogliby poprawic logistyke , ale w fachowosci , to trudno im cokolwiek zarzucic

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek zaczniesz znowu jezdzic na gazie jak paliwo bedzie tyle kosztowac co na zachodzie czyli ponad 6zl, a cene paliwa do unijnych caly czas nasi pryncypałowie ścigają. Poza tym czy akcyza wzrośnie w calej europie na LPG musi przejść głosowanie w Brukseli i wszystkie kraje członkowskie muszą się na to zgodzić(to wyczytalem w niemieckiej jakiejs gazecie). Poza tym prawdopodobnie (prędzęj to nastąpi) maja uzależnić ceny paliw od emisji CO2, a wiadomo ze LPG jest najczystszym paliwem wiec narazie nie ma co panikować

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.