Skocz do zawartości

przeróbka RAM 2500


roblukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję firmy, która w sposób solidny wprowadziłaby do rama 2500 kilka przeróbek - np. montaż wyciągarki, wymiana zawieszenia na mocniejsze itp. Jeśli to możliwe to interesuje mnie region południowo-zachodniej lub zachodniej Polski. Dodatkowo poszukuję firmy do tuningu audio-video w ramie.

RAM 2500 5.9 ctd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kupna wyciągarki, u nas na naszym rynku wyciągarek z serii (heavy) za wiele nie ma, wyciągarkę zamontuję Ci solidny serwis 4x4, zależy też z którego rocznika masz RAMa, generalnie nic trudnego, bo wystarczy dospawać solidną podstawkę pod windę i po problemie, zawsze można też kupić gotową płytę pod wyciągarkę w US, ale uważam, że nie ma sensu przepłacać za kawałek stali dobrze wyprofilowanej, lepszy serwis 4x4 sam podejmie się takiej pracy. Jeżeli chcesz wymieniać elementy w zawieszeniu na mocniejsze, polecam serwis Dodgea gdzie serwisował już ktoś RAMa, najlepiej zaprowadzić RAMa HD do ludzi którzy już przy nim dłubali a najprędzej fachowców od zwieszenia w Ramie znajdziesz w serwisach. Na forum wszyscy polecają DARECKIEGO i to chyba do niego powinieneś się zgłosić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kupna wyciągarki, u nas na naszym rynku wyciągarek z serii (heavy) za wiele nie ma,
oj tam oj tam - polecam ta: http://www.expedycja.pl/?section=209&showProduct=557 - powiesisz na niej auto razem z ladunkiem ;) - oczywiscie do tego dobry aku - mam optime i jest oki

 

zawieszenie kup z usa gotowy zestaw - nie polecam tanizny zza oceanu - lepiej dac wiecej ale cos profi zanabyc: http://www.fabtechmotorsports.com/products/cart.php?m=product_detail&p=237&display=DODGE 4WD

 

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać wciągarka i chyba jak będzie trochę "zbędnej" kasy to sobie taka sprawię. Boję się czy nie rozerwie mi mojego czerwonego bydlaka, bo w sumie to tylko 1500...

 

MKmario możesz dokładnie napisać parametry swojego akumulatora? Napisz też jakie parametry ma oryginal w eFce.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się czy nie rozerwie mi mojego czerwonego bydlaka, bo w sumie to tylko 1500...
Ale co ma się rozerwać ? :roll: za zderzakiem "bydlaka" jest sporo miejsca i bez problemu można umieścić sporą (heavy) wyciągarkę, wystarczy dorobić na własną rękę płytę montażową i utwierdzić(najlepiej zespawać) do ramy, lepszy serwis 4x4 poradzi sobie z tym bez problemu, samemu też można sobie poradzić wystarczy trochę wyobraźni :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... płytę montażową i utwierdzić(najlepiej zespawać) do ramy ...

 

spawania do ramy raczej bym nie polecał (dodge zabrania jakiejkolwiek ingerencji w ramę pojazdu) poza tym możesz stracić dowód rejestracyjny, a przy nadmiernych naprężeniach ramy bo przecież rama pracuję te spawy popękają i można narobić tylko sobie niepotrzebnych kłopotów. Najlepsza metoda to śruby o odpowiedniej wytrzymałości tj. 8.8 albo 10.8

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.