Skocz do zawartości

Kultura na drodze...


AdAm

Rekomendowane odpowiedzi

STOLICA

 

A cóż to takiego?Budzi tyle emocji.

 

Ano panie.Zbiorowski ludzi z całego kraju.Z kazdego kąta tego kraju.Są tu wszyscy.Zjechali się latami i osiadali na stałe.I tak rośnie nam stolica.A od czasów 90-tych to w Warszawie mieszka juz cała Polska.Nie w sensie liczbowym tylko w sensie etnicznym.

Są tu pomorzanie,slązacy,mazurzy,górale,kujawiacy,opolanie itd.A nawet krzyżacy.

I tak to jest we wszystkich stolicach świata.

 

No i macie racje.Nie pomyślałem o tym że mieszkam w stolicy.I ze tu wszędzie Ram pomyka.

Taka codzienność.Rutyna.Człowiek zatraca człowieczeństwo i staje się automatem bez uczuć duszy i fantazji.

Minus stolicy to przyspieszony czas.Przekonacie się że w Wawie czas po prostu zapier.... to jest chore.A i ceny...W Wawie wszystko x 10 no bo to stolica.

 

OT przywaliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu w tym miejscu chciałem napisać coś sarkastycznego o Naszej, Pięknej i bogatej stolicy ale...
... ale pewnie byś napisał prawdę. Ramersy w Wawie w 90% mają tak pozadzierane nosy, że zza jego czubka nawet drogi nie widzą. Ja jestem codziennie w Wawie i niestety tak jest.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak

Zostałem wychowany w domu, gdzie patriotyzm był bardzo ważny i z tego powodu mam bardzo wielki szacunek do Warszawy jako Stolicy pomimo, że wiele rzeczy, zachowań mi się nie podoba. Ogólnie moje poglądy są konserwatywne i niepopularne w dzisiejszych czasach.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

politycznie poprawnie się wypowiedziałeś....

ale jak chcesz poznać ludzi lepiej to zapraszam na 'zwężkę' w Konstancinie :-)

 

I ja się dołączam do zaproszenia.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... taaa, niestety miałem okazję tamtędy jechać i mimo, że mieszkam 30km od tej zwężki to byłem tam pierwszy raz i zanim się zorientowałem, że pas się kończy a prawy pas to korek to już było zapóźno, żeby cofać. Nikt nie chciał mnie wpuścić, absolutnie nikt, a na CB dostałem tyle ...ujów, że się wkur... i postanowiłem jechać na koniec pasa, ale wtedy wszyscy zaczęli mnie blokować i jakie zdziwienie zaliczyli jak wjechałem po zaspach na pas zieleni i po śniegu osiągnąłem swoje. Niechciałem tego, ale mnie zmuszono, a ja autentycznie nie znam tamtej części Warszawy/Konstancina, ale każdy miał to w dooopie. Ludzie są zdesperowani i chamscy, bo stoją połowę dnia w korkach i zaczyna przemawiać złość, egoizm i brak szacunku dla innego człowieka. Jednego jestem pewien, nie jest to typowe dla Warszawy tylko dla całej Polski. Z takimi zachowaniami spotykam się w całej Polsce.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nadal nikt sie nie ustawia do jazdy na "zamek" tylko generujemy 2x dluzsze korki blokujac tym samym wczesniejsze ulice/skrzyzowania - polska afryka

Tak, a do tego kierowcy ciężarówek nawołują do blokowania kończącego się pasa, żeby "krawaciarze" się nie wpierd...lali. Zwężka w Raszynie obnaża naszą kulturę jazdy. Żenada.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram jazdę na zamek, lecz musi to działać z obu stron. Ci jadący prawym pasem wpuszczają po jednym samochodzie, a ci z lewej strony nie dojeżdżają aż na tą zakreskowaną wysepkę kończącą pas, i włączają się na prawy pas jeszcze [/u]przed zakazem wyprzedzania , który umiescowiony jest często przed końcem lewego pasa. Sam jeżdżę ciężarówką i wiem jak ludzie potrafią ładować mi się pod zderzak. Zanim ja ruszę wbija się przedemnie trzech delikwentów, z czego ostatni już ładując się na mój pas gwałtownie hamuje, przez co i ja muszę dać ostro po heblach. Jeśli ci z lewej zaczną naprawdę jeździć na suwak, wtedy będzie można nauczyć tych z prawej jak się to robi. Wyjątkwo mam pogląd na tą sprawę z prespektywy kierowcy każdego rodzaju pojazdu.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie mamy szans na jazdę na zamek. Tak jak drug zawsze jak się dopchnę do końca pasa to tkwię tam z 2 tygodnie żeby mnie ktoś łaskawie wpuścił. Polscy "kierowcy" mają za wysoko głowy i wpuszczenie kogoś przed siebie traktują jako zajebistą ujmę na honorze.

Albo stoisz na podporządkowanej, 342 samochody na głównej w korku jadą 2 km/h i żaden kretyn nie wpuści.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy, tam jest bardzo prosty sposob rozwiazania tego problemu - przynajmniej w moim mniemaniu - postawienie dodatkowych swiatel na pasie w kierunku do Konstancina, tak na wysokosci tego radaru, lub nawet troche blizej.

ale teraz to przeciez bedzie poszerzenie, wiec problem sie przeniesie kilkaset metrow dalej :-)

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu będzie rondo. Chyba dwupasmowe. Tam dopiero będzie wesoło, bo mnóstwo luda nie wie co to znaczy "na suwak" ale idę o dolary przeciwko orzechom, że dwa razy tyle luda nie wie jak się jeździ na rondach, a szczególnie na rondach wielopasmowych :-) :-) .

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa razy tyle luda nie wie jak się jeździ na rondach, a szczególnie na rondach wielopasmowych .
Widać to na ursynowie, gdzie na rondo dwupasmowe wszyscy atakują z prawego pasa, bo się boją, że nie zdąrzą zjechać, a mi to w sumie nie przeszkadza, bo nie czekam na dojazdach do rond, bo jadę lewym jak Pan Bóg przykazał.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powracam na chwilę do tej zwężki pod Konstancinem - ponad rok codziennie wracałem tamtędy do Józefosławia i...stałem w tych :evil: korkach. No to podzielę się spostrzeżeniami.

 

Jazda "na zamek" ma 100% sensu, gdy odległość pomiędzy światłami/skrzyżowaniami jest krótsza niż długość korka - wtedy samochody powinny upakować się na obu pasach. W tym wypadku zazwyczaj tak nie jest i korek kończy się na długo przed poprzednim skrzyżowaniem, więc nie ma takiej potrzeby oszczędzania miejsca. Można ustawić się grzecznie w jednym rządku, w kolejności nadjeżdżania. Żaden problem. 99% kierowców jadących tamtędy o tym wie. No tak, ale ustawienie się na prawym pasie oznacza czekanie (zwykle, w godz. popołudniowego szczytu czas od końca korka do zwężki = długość papierosa czyli jakieś 5-7 minut, no, może do 10 minut max). Więc co - najlepiej dzida do końca, po zapaskowanym asfalcie i wcinka na chama tuż przed zwężką. Niech debile stoją w kolejce jak im się do domu nie spieszy.

 

Ja miałem zwyczaj stania na prawym pasie - jakoś nigdy nikt mi w samochodzie nie rodził, żebym musiał te 5 minut koniecznie ugrać wkurzając wszystkich stojących w korku. I faktycznie czasami jakaś ciężarówka albo i osobowy, wkurzony śmigającymi lewym pasem cwaniakami, blokował lewy pas. I powiem Wam z doświadczenia - znacznie szybciej wszystko wtedy szło, praktycznie prawie się nie stało tylko wolniutko toczyło na pełzającym automacie. A jak nikt nie blokował, to proces zamykania zamka powodował zwalnianie, zatrzymywania i, dodatkowo, stwarzał potencjalnie większe szanse na stłuczkę.

 

Pod rozwagę poddaję - takie są moje obserwacje, niekoniecznie słuszne.

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

najbardziej to mnie wkurza jak na lewym pasie stanie "strażnik texasu' o blokuje cały pas.

Powiem Wam tak . u nas jeździmy jak jeździmy, gorzej albo lepiej,

ale jak w niemcowni jest znak żeby na zakładke, to żeby skały srały to każdy jedzie jak trzeba..tylko w naszym kraju jest inaczej.

Nie pisze tak , żeby powiedzieć ze tu jest tam jest trawa bardziej zielona bo sam spedzilłem 4 lata w Schweiz-landzie i jednak polski żołądek to polskiej przystosowany jest wódki, ale czasami to mi ręce i f. opadają...

czasami to mam wrażenie że niektórzy kupili auto na allegro razem z prawem jazdy.....

ale to tylko moje osobiste prywatne zdanie.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej to mnie wkurza jak na lewym pasie stanie "strażnik texasu' o blokuje cały pas.

Powiem Wam tak . u nas jeździmy jak jeździmy, gorzej albo lepiej,

ale jak w niemcowni jest znak żeby na zakładke, to żeby skały srały to każdy jedzie jak trzeba..tylko w naszym kraju jest inaczej.

 

nie wiem kkiedy ostatni raz jezdziles po niemczech, bo ja takich sytuacji na zwezkach w niemczehc nei zauwazylem. Jezdza tak samo jak w PL, czyli maksymalnie lewym pasem do samego konca i pozniej prawy kierunek i dup przed auto, zakladka coprawda wychodzi ale czesto gesto z biernym udzialem z tym na prawym pasem

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.