Skocz do zawartości

DAKAR


AdAm

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ile może kosztować start w takiej imprezie? Chodzi mi o koszty całej imprezy i oczywiście nie ścigając się z Holkiem ale powiedzmy trochę lepiej jak kiedyś ta cycata TVN u (Wojciechowska chyba) Furak, przystosowanie, jakiś serwis z młotkami, wpisowe itp.

Nie żebym się porywał ale bardzo mnie to ciekawi od wielu wielu lat :-P

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna rzecz - aby byc kwalifikowanym na DAKAR-ze trzeba miec odpowiednio przygotowane auto wg odpowiedniej specyfikacji, auto musi byc nie starsze niz 5 lat i postadac specjalna homologowana skrzynie, ktora kosztuje 75000 euro :roll: - to jest jedna rzecz, ktora powinna dac ci obraz ile start w dakar moze kosztowac ;-)
150 000$ ??
duuuuzo za malo 8-)

 

dostepniejsza forma przedsmaku dakaru jest maroco challenge http://dakar.webd.pl/

z tego co sie orientowalem to 25000 zl powinno stykanc

Skoro 150 000$ dużo za mało czyli twoim zdaniem MKmario ile? Ciekawe ile taki zespół fabryczny szmelcwagen ma budżet na taki rajd? Skoro piszesz że przedsmak dakaru to maroco challenge i tam to 25000zł to podejrzewam gdzieś błąd :lol:

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty takiego Maroka

 

1100 EURO za osobę,

350-600 EURO za pojazd (zależy od pojazdu: motocykl, quad, terenówka, ciężarówka)

1500 PLN trasnport do Almerii (smolot Warszawa-Madryt-Almeria) i z powrotem (nie wiem ile kosztuje dojazd na kołach do portu, wiem że zawodnicy składali się na lory),

480 EURO Paliwo w Maroku (dla UTV) - cena litra benzyny koło 1 EURO,

 

Do tego jeszcze pieniadze potrzebne przy tyłku w Maroku, zależne od zasobności portfela.

 

Czyli wyjazd we dwóch terenówką to 2700 EURO plus dojazd plus paliwo w Maroku.

 

We wpisowym był opłacony prom, 4 noclegi w hotelu (wg naszej miary to miał z pół gwiazdki), zabezpieczenie medyczne i pomoc techniczna, namioty i śpiwory w obozach polowych, koszulki, polary, naklejki.

 

Wrażenia bezcenne, jeśli ktoś ma ochotę, to nie ma nad czym się zastanawiać tylko zbierać kasę. 2400 km jazdy, niczym nie skrępowanej swobodnej jazdy, gdzie przez 300 km możesz nie spotkać innego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile może kosztować start w takiej imprezie? Chodzi mi o koszty całej imprezy i oczywiście nie ścigając się z Holkiem ale powiedzmy trochę lepiej jak kiedyś ta cycata TVN u (Wojciechowska chyba) Furak, przystosowanie, jakiś serwis z młotkami, wpisowe itp.

Nie żebym się porywał ale bardzo mnie to ciekawi od wielu wielu lat :-P

 

Mysle ze koszt jest do ogarniecia. Moj kuzyn juz dwa razy na motocyklu startowal.

Wiadomo ze koszt startu autem bedzie wyzszy.

 

Cena rejestracji auta z dwuosobowa zaloga w 2006 wynosila 22800 euro - w tym bylo juz wypozyczenie gpsu, biwaki i transport ciuchow i namiotow. Mysle ze ceny sa podobne w tej chwili.

Do tego auto w odpowiedniej specyfikacji z paszportem FIA

Transport auta i zalogi do ameryki poludniwej.

Mysle ze do zamkniecia w $200k...oczywiscie przy takim budzecie w sciganie nie wchodzi w gre....bardziej trzeba sie bedzie martwic zeby dojechac do konca bez pomocy ciezarowki serwisowej.

 

W przyszlym roku w dakarze startowac bedzie kilka nowych zespolow z Polski

Oprocz orlen teamu bedzie Caroline Team, i chyba dwa auta prywatne. Plus ekipa na quadach i motocyklisci...mysle ze gdyby koszta byly kosmiczne to nie bylo by az tylu chetnych.

www.stebel.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile może kosztować start w takiej imprezie? Chodzi mi o koszty całej imprezy i oczywiście nie ścigając się z Holkiem ale powiedzmy trochę lepiej jak kiedyś ta cycata TVN u (Wojciechowska chyba) Furak, przystosowanie, jakiś serwis z młotkami, wpisowe itp.

Nie żebym się porywał ale bardzo mnie to ciekawi od wielu wielu lat :-P

 

Mysle ze koszt jest do ogarniecia. Moj kuzyn juz dwa razy na motocyklu startowal.

Wiadomo ze koszt startu autem bedzie wyzszy.

 

Cena rejestracji auta z dwuosobowa zaloga w 2006 wynosila 22800 euro - w tym bylo juz wypozyczenie gpsu, biwaki i transport ciuchow i namiotow. Mysle ze ceny sa podobne w tej chwili.

Do tego auto w odpowiedniej specyfikacji z paszportem FIA

Transport auta i zalogi do ameryki poludniwej.

Mysle ze do zamkniecia w $200k...oczywiscie przy takim budzecie w sciganie nie wchodzi w gre....bardziej trzeba sie bedzie martwic zeby dojechac do konca bez pomocy ciezarowki serwisowej.

 

W przyszlym roku w dakarze startowac bedzie kilka nowych zespolow z Polski

Oprocz orlen teamu bedzie Caroline Team, i chyba dwa auta prywatne. Plus ekipa na quadach i motocyklisci...mysle ze gdyby koszta byly kosmiczne to nie bylo by az tylu chetnych.

Koszta są kosmiczne!!! jeżeli poważnie myślimy o starcie w dakarze, pełen serwis i odpowiednia ilość części zamiennych i fachowców którzy obsłużą samochód w serwisie i serwis jako taki...śmiało można mówić o kosztach zbliżonych do 800-900k USD...

Pomijam oczywiście koszt budowy samego auta które mogłoby być konkurencyjne w jakimś stopniu

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.