Skocz do zawartości

Pierwszy dzień w robocie w Nowym Roku :)


abtarster

Rekomendowane odpowiedzi

No nie powiem rok 2011 zaczął się dość barwnie w firmie. Wywaliłem dzisiaj za drzwi (niedoszłego) klienta :-/ nigdy mi się to jeszcze nie zdarzyło ale buraki trzeba wyrywać niestety.

 

Mam nadzieję, że nie wróży to nic złego :-)

 

a Wam jak mija/minął pierwszy dzień w pracy w Nowym Roku ??

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzień minął pod znakiem odgadywania jaka stawka Vat jest przypisana do jakiego produktu. Na stronach ministerstwa cisza, urzędy nic nie wiedzą, gość od kas fiskalnych mówi, że on się nie musi na tym znać, bo od tegom jest księgowa, która też nic nie wie z resztą, a o nowych stawkach w necie każdy pisze co innego... MASAKRA!!! :evil:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzień minął pod znakiem odgadywania jaka stawka Vat jest przypisana do jakiego produktu. Na stronach ministerstwa cisza, urzędy nic nie wiedzą, gość od kas fiskalnych mówi, że on się nie musi na tym znać, bo od tegom jest księgowa, która też nic nie wie z resztą, a o nowych stawkach w necie każdy pisze co innego... MASAKRA!!! :evil:

 

Jestem właścicielem biura rachunkowego :-) jak coś to pytaj postaram się pomóc ;-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest wtedy gdy wszystko jest zgodnie z obowiązującymi przepisami a Panie w urzędzie skarbowym nie mają jeszcze zrobionego upgrade-u wiedzy. Wtedy jest niezły cyrk.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak sobie, odwiedziłem w sumie dzisiaj 2 klientów tylko...

U jednego nowego wszystko ok, i jest zadowolony... :-)

 

Ale drugi zepsuł juz drugi raz sprzęt, i teraz w ramach gwarancji nie będzie już wymiany..

A tak to ogólnie spokój, przed nowym rokiem było gorzej :-/

BYŁ: DODGE RAM 1500

4,7 V8 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysypała się zwrotnica w wózku widłowym.

Na szczęście puścił spaw, kumpel zawiózł ją do państwówki i koleś za flaszkę ją przytopił, na wielkiej przemysłowej "spawarce". Ale pół dnia roboty.

 

No i oczywiście drugie pół dnia z kasa fiskalna i upgrade programu do fakturowania :)

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj smiglem(w niedziele) do niemiec(frankfurt am main) tylko po to zeby dzisiaj rano sie przekonac ze na budowie gdzie mialem wejsc z robota nic sie nie zmienilo i moja robota stoi...to nic w auto i zpowrotem do kraju, mam jeszcze tydzien wolnego :>

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja tylko przedwczoraj byłem na 4 godziny w pracy a poza tym latam jak kot z pęcherzem od rana do nocy i załatwiam jakieś duperele zamiast pracować. Jedyna przyjemność taka, że wczoraj kupiłem dla mojego taty Subaru Imprezę 2.0 N/A i można się nią trochę pobawić na śliskich drogach :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś na forum poruszany był temat odpisu vatu od naszych taczek.

Co forum to piszą co innego, a i księgowe różnie interpretują tą nowele.

 

Ja mam zarejestrowanego sprzęta jako cieżarowy do 3,5 t. i VAT z LPG i części sobie odliczam.

Jeśli masz zarejestrowanego jako osobówkę to paliwo można odliczać od podatku dochodowego. Wrzuca się furę na kilometrówkę i co miesiąc robisz rozpiskę tras jakie robisz oraz kosztów paliwa.

Jeśli jest osobówka z homologacją to tylko od diesla można odliczyć VAT.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest osobówka z homologacją to tylko od diesla można odliczyć VAT.

 

a cóż to za nowa wykładnia przepisów?

 

jak auto ma homologację vat to obojętnie czym jest bak zalewany.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój eF zarejestrowany jest jako sam. ciężarowy do 3,5t. Księgowa upiera się że tylko przy sam. powyżej 3,5 t (ciężarowe) można odliczać od paliwa vat.

Pytałem też inną księgową i ta powiedziała że trzeba odnowić jakieś papiery na stacji diagnostycznej i wszystko będzie po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.