Jump to content

Sprawilem F-ce nowe oony

Stebel
 Share

Recommended Posts

Poprzednie jeszcze fabryczne byly 255/70/17. Postanowilem ze nowe beda troche wieksze i bardziej agresywne. Kupilem Goodyeary Wrangler Authority o rozmiarze 265/70/17

Oto pare fotek chwile po instalacji opon:

003fz.jpg

007wxx.jpg

009zqk.jpg

012lj.jpg

Sa nawet calkiem agresywne jak na AT:

013sr.jpg

018xab.jpg

Nigdzie nie obcieraja...sprawdzone :mrgreen: :

021xu.jpg

022bub.jpg

025yrf.jpg

www.stebel.com.pl

komforcik troszke spadl ;) halasuja co? ;)

O dziwo nie czuc jakiejs duzej roznicy w komforcie. Fabryczne opony byly lekko mowiac takie sobie wiec na tych jezdzi sie calkiem przyjemnie. Co do halasowania....w porownaniu z maxxisami Creepy crawler czy chocby BFG KM2 w jeepie bez dachu to tu jest cisza :mrgreen:

www.stebel.com.pl

Fajne laczki, szkoda tylko że takie malutkie :twisted:

Smoderator :mrgreen:

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Co do halasowania....
piszac o komforcie wlasnie to mialem na mysli - i nie mow, ze jest cisza w porownaniu do innych MT tylko napisz solidnie jak to sie ma do serii - i nie oszukuj bo sam to przechodzilem wiec wiem jak to wyglada 8-) ;-)

Powiem tak...opony zaczyna byc slychac przy okolo 45-50mph...ale trzba sie wsluchac i musi byc wylaczone radio i nawiew. Czyli moim zdaniem jest dobrze.

W porownaniu do opon na jakich jezdze badz jezdzilem w jeepie - sa napewno duzo cichsze od BFG KM2 i Goodyear MT/r .....do Maxxisow Creepy Crawler to joz wogole nie ma porownania :mrgreen:

Ogolnie jak na agresywnego ATka sa moim zdaniem stosunkowo ciche...spodziewalem sie duzo wiekszego halasu patrzac na bieznik w sklepie.

www.stebel.com.pl

Ogolnie jak na agresywnego ATka sa moim zdaniem stosunkowo ciche
a to AT-ki sa.... no to moze faktycznie, nie przyjzalem sie... :oops:

Powiem ci ze gdyby nie napis na oponie to tez bym myslal ze to sa MT

[ Dodano: 2011-01-04, 07:38 ]

a to na zime (bez kolcow ;-) )

A w mojej okolicy kolce sa legalne i bardzo popularne...sam mialem takie opony w subaru :luz: :up:

www.stebel.com.pl

A w mojej okolicy kolce sa legalne i bardzo popularne...sam mialem takie opony w subaru :luz: :up:

No proszę. A ja myślałem, że tylko Skandynawia ma "monopol" na kolce :-) Piękny kraj ta Ameryka... :)22

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Biorąc pod uwagę, że u nas lampy bez E są nielegalne, więc opony z kolcami nic tu nie zmienią ... i tak dowód poleci, czy masz kolce na oponach, czy nie. :kasztan:

Ale za to od 1 stycznia jesteśmy chyba jedynym krajem w Europie, gdzie można legalnie przekraczać dopuszczalną prędkość o 10 km/h :mrgreen:

Czyli coś się w temacie przepisów jednak dzieje :mrgreen:

BTW - właśnie mi przyszło do głowy, że w następnych wyborach będę głosował na tych co... jeżdżą amerykańskimi furami, może szybciej coś się zmieni hehehe :kasztan:

A wracając do kolców to ostatnio zdarza mi się dość często jeździć po warmińsko-mazurskich drogach pędzoną na cztery łapy Imprezą :-) I czasem na lodzie mimo symetrycznego AWD przyczepności na zakrętach brakuje :mrgreen: A w Szwecji miałem przyjemność korzystać z kolcowanych opon i pomykanie 110 km/h (bo tyle tam wolno, za to wszyscy jadą równo te 110) po białej autostradzie to sama przyjemność :-)

Przepraszam za offtop :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...