Skocz do zawartości

Dodge Ram silnik


pocker

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu po odpaleniu zimnego silnika przez ok.2,3 sek słysze wyrazne klekotanie spod maski ktore zaraz cichnie..dzwięk jest na prawde okropny,jak stary diesel!Macie u siebie cos podobnego? Jakis czas temu pogoniłem auto prawie 190km/h i nie wiem czy to nie było za duzo jak na jego możliwiści :-( Moze zawory? Moze to wina mrozów?Dodam ze mam przebieg ok65tys.km i wydaje mi sie ze troche za wczesnie na takie objawy!

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To hudrauliczne kompensatory luzów zaworowych. Nic poważnego w sumie. Jeśli się zużyły to trza wymienić. Pytanie tylko dla czego się zużyły i co jeszcze jest nie tak w związku z tym.

 

A może po prostu wystarczyć zmienić olej na rzadszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pocieszę cię pisząc, że mam coś podobnego u siebie w Patrolu? :) Po odpaleniu, nawet nie na zimno, czasem potrafi się tak właśnie dziwacznie zatelepać (silnik 3.0 - diesel, ale to nie jest normalne.. i nie jest wcale taki stary). Bardzo dziwny dźwięk - jakby jakiś metalowy element był obluzowany i solidnie się obijał. Mam wrażenie, że to jakby wewnątrz silnika lub trochę niżej.

Czy nie masz przy tym klekotaniu wrażenia, że to tak jakby silnik zaskakiwał na zbyt niskich obrotach i walczył ze zgaśnięciem? Bo u mnie tak to trochę wygląda. Oczywiście stosunkowo rzadko się to zdarza, ale jednak.

Ale gdzie tam Patrolowi do Rama :->. Pomyślałem, że może przy okazji rozwiążę i swój problem.

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej mam 5w30,stan oleju tez jest ok.W sumie to powinienem go juz wymienic,moze faktycznie pomoze..A odpowiadając koledze z Patrola to nie mam takiego wrazenia jakby cos bylo poluzowane,jest to raczej dzwięk z klawiatury zaworowej i pewnie bullterrier ma racje z tymi kompensatorami..Pytanie teraz czy mozna je kupic u nas w jakiejs normalnej cenie?

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej mam 5w30,stan oleju tez jest ok.W sumie to powinienem go juz wymienic,moze faktycznie pomoze..A odpowiadając koledze z Patrola to nie mam takiego wrazenia jakby cos bylo poluzowane,jest to raczej dzwięk z klawiatury zaworowej i pewnie bullterrier ma racje z tymi kompensatorami..Pytanie teraz czy mozna je kupic u nas w jakiejs normalnej cenie?

 

W mojej 318-stce (BMW) też są hydrauliczne kompensatory a nawet już mam wrażenie, że ich nie ma :-/ Na początku miałem to samo poklekotał trochę rano i potem mu przechodziło. Teraz klekot jest cały czas.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Pytanie teraz czy mozna je kupic u nas w jakiejs normalnej cenie?

Powiem krótko. Nie ! :-P

Kup w USA, u nas zapłacisz za to ok 4 razy tyle. A to takie maleństwo, że koszta transportu będą śmieszne. Ja będę w styczniu sprowadzał części do mojego silnika więc jak chcesz to przyłącz się do mojej paczki, wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teraz czy mozna je kupic u nas w jakiejs normalnej cenie?

Powiem krótko. Nie ! :-P

Kup w USA, u nas zapłacisz za to ok 4 razy tyle. A to takie maleństwo, że koszta transportu będą śmieszne. Ja będę w styczniu sprowadzał części do mojego silnika więc jak chcesz to przyłącz się do mojej paczki, wyjdzie taniej.

 

bullterrier jak możesz, to daj znać troszkę wcześniej, i też z chęcią zamówię sobie parę gadźetów z USA :D

PATRZ W LUSTERKA . SPRAWDŹ DWA RAZY

 

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,chcialem ponowic temat kompensatorow w silniku 4,7.Zabieram sie powoli do ich wymiany ale mechanik sugeruje mi ze to klekotanie po odpaleniu zimnego silnika moze byc za sprawa hydraulicznych napinaczy rozrzadu.. I co teraz robic? Duzo jest roboty przy wymianie tych kompensatorow? bo myslalem zeby zaczac od tego,a jak nie ucichnie to wezme sie za rozrzad..na prawde prosze o opinie bo jestem w kropce.. :-(

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,chcialem ponowic temat kompensatorow w silniku 4,7.Zabieram sie powoli do ich wymiany ale mechanik sugeruje mi ze to klekotanie po odpaleniu zimnego silnika moze byc za sprawa hydraulicznych napinaczy rozrzadu.. I co teraz robic? Duzo jest roboty przy wymianie tych kompensatorow? bo myslalem zeby zaczac od tego,a jak nie ucichnie to wezme sie za rozrzad..na prawde prosze o opinie bo jestem w kropce.. :-(

Napisz PW do Dareckiego. On naprawde sporo robi tych silników w Jeepach i ma o tym pojęcie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pocker, Jeśli napinacze łańcuchów to można łatwo sprawdzić. W sumie jeśli masz spory przebieg (może masz kręcony silnik jak większość) to je wymień, nie zaszkodzi. A potem zobaczysz co robić dalej. Kompensatory luzów zaworowych mają to do siebie, że na zimnym silniku są głośniejsze. A jaki olej używasz? Teraz to i tak już nic nie da, ale na takie mrozy to jakiś rzadszy by się przydał.

btw.Łatwo sprawdzić czy to kompensatory czy napinacz, dźwięk dochodzi z innego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej mam 5W30,taki jak podaje producent..A ze sprawdzeniem gdzie to stuka to wcale nie jest tak latwo,przynajmniej ja mam z tym klopot!Paski,pompa,alternator,wszystko to szumi pod maska i juz glupieje w tych dzwiekach! :-) Ale faktycznie napisze do Dareckiego,w sumie to taki sam silnik jak w Jeepach,moze zna jakies sztuczki uzdrawiajace silnik malym kosztem! :-)

Dodge Ram 1500 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze sprawdzeniem gdzie to stuka to wcale nie jest tak latwo,przynajmniej ja mam z tym klopot!Paski,pompa,alternator,wszystko to szumi pod maska i juz glupieje w tych dzwiekach

 

Dosyć prosto to sprawdzić w warunkach "polowych" - bierzesz długi śrubokręt z metalowym rdzeniem, jeden koniec przykładasz do miejsca, które chcesz sprawdzić, drugi koniec wtykasz sobie w ucho. Działa jak lekarski stetoskop, usłyszysz każdy dźwięk z dowolnego miejsca. Sprawdzone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze sprawdzeniem gdzie to stuka to wcale nie jest tak latwo,przynajmniej ja mam z tym klopot!Paski,pompa,alternator,wszystko to szumi pod maska i juz glupieje w tych dzwiekach

 

Dosyć prosto to sprawdzić w warunkach "polowych" - bierzesz długi śrubokręt z metalowym rdzeniem, jeden koniec przykładasz do miejsca, które chcesz sprawdzić, drugi koniec wtykasz sobie w ucho. Działa jak lekarski stetoskop, usłyszysz każdy dźwięk z dowolnego miejsca. Sprawdzone!

 

sprawdza się też kawałek kija. Jeden koniec do badanego kija, na drugim końcu kładziesz rękę i przytykasz ucho do ręki. Też sprawdzone ;-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? :shock: Brzmi to troche dziwnie,ale o lekarskim stetoskopie juz myslalem.. :-) Darecki mi podpowiedzial ze to beda jednak kompensatory bo nie spotkal sie jeszcze z awaria napinaczy rozrzadu..

 

nie slyszales o rezonansie akustycznym :lol:

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rezonansie slyszalem! :-) Predzej jednak przydal by sie dobry ginekolog,zeby wymienil te kompensatory przez rure wydechowa bez rozbierania silnika! :-)

 

oj tam, wystarczy proktolog :mrgreen:

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.