Skocz do zawartości

Wymiana mostu, przełożenia...pytanie.


emjot84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czeka mnie wymiana mostu w moim 1500. Pytania mam dwa.

 

1. Czy do 1500 (roczniki 02-05) da się bez żadnych przeróbek zamontować most od 2500 (też 02-05) ??

 

2. Jak się ma sprawa z przełożeniami? W 1500 moim o ile dobrze się orientuję mam 3.55, a gdybym wymienił i ten nowy miałby 3.73, co by to zmieniło?

RAM 1500 QuadCab '02 5,9L Benz+LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa z przełożeniami? W 1500 moim o ile dobrze się orientuję mam 3.55, a gdybym wymienił i ten nowy miałby 3.73, co by to zmieniło?

Rozwalisz przedni dyfer. Brak układu różnicowego międzyosiowego to spowoduje. Most od 2500 prawdopodobnie to samo zrobi z przednim dyfrem. Lepiej wymienić bebechy mostu na performansowe. Szukaj pod nazwą Ring & Pinion, czyli talerz i wałek atakujący. Wymień na performansowe i nie kombinuj. Będzie taniej i lepiej. Cały most to kupa kasy, a i tak możesz kupić szmelc, a tak wymienisz czesci dyfra na mocniejsze i bedzie tanio i wytrzymale.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko jest taki że mój most ma jakąś blokadę poślizgu. rozpadły się 4 podkładki trzymające płytki sprzęgiełek za satelitkami i niemiłosiernie one drżą i wyją w czasie jazdy. Nie da się sprzęgiełek pominąć, bo satelitki nie beda miały oparcia. A podkładek nie mogę dostać. Zamówiłem w Kanadzie, ale na sam koniec odmówili wysyłki za granicę, bo centrala Dodg'a zabroniła eksportować części za granicę.

 

To co piszesz, gdzie to można znaleźć i kupić? i czy to załatwi moje problemy?

RAM 1500 QuadCab '02 5,9L Benz+LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wymieniaj mostu, to nie mam sensu. Po co Ci dodatkowe kilkadziesiąt kilko. Poza tym wał jest inny i musialbys kupić jeszcze parę innych dupereli. D60 to mocne mosty i jest sporo gratów do nich i nie są to jakieś drogie rzeczy. Jak chcesz kupić takie cuś , wal do blacksmoke'a, on Ci poszuka, kupi i przywiezie.

 

Jak chcesz zminić przełożenia na wyższe to będzie się lepiej zbierał, ale będzie miał mniejsza prędkość maksymalną. W pewnych miejscach i konkretych sytuacjach drogowych może okazać się że spalanie średnie będzie wyższe, a w pewnych, że niższe. Zastanów się gdzie więcej jeździsz. Jak na trasie, i jak uzyskujesz duże prędkości przelotowe to pozostań przy fabrycznych. No i oczywiście jak chcesz zmieniać przelożenia na tył to musisz i na przód bo Ci się samochód rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w Kanadzie, ale na sam koniec odmówili wysyłki za granicę, bo centrala Dodg'a zabroniła eksportować części za granicę.

Ty wskaż co chcesz dokładnie kupić, najlepiej wylinkuj to ze stron amerykanskich, a resztę się załatwi. Jeśli nie chcą wysyłać za granicę to mogą wysłać do mojego kumpla, a on wyśle do Ciebie. Problem z głowy.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.