Skocz do zawartości

problem z postojowkami


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z lewymi postojowkami tzn nie ma ani z przodu ani z tylu (lewej strony)postojowek, swiatla z tylu pozycyjnego tez nie ma, dziala natowmiast normalnie swiatlo stopu,swiatla z przodu i kierunki,podswietlenie tablicy rejestracyjnej tez mi zginelo pomimo ze wymienilem zarowki. A ostatni zajechalem na frankfurt to mi sie nie chcaily wylaczyc postojowki z prawej strony az sie wkurzylem i wyciaglem kostki z lamp. Dzisiaj je podlaczylem i jzu nei swieca(znaczy sie dziala prawa strona normalnie).Po lewej stronie jest to co na poczatku pisalem...ktos ma jakis pomysl? coprawda juz skrzynak bezpiecznikow idzie nowa ale moze nei w niej caly problem?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japacz do tablicy!!! :-D

 

dobre :))))) czekamy na dr Japacz :), mysle ze to elektronika pada w skrzynce bezpiecznikow ale moge sie mylic, poczekam za waszymi wypowiedziami :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik 14. W RAMach (i nie tylko) są oddzielnie bezpieczniki dla lewej i prawej strony (świateł). Bezpiecznik 14 to bezpiecznik lewych postojowych. Powinien tam być bezpiecznik 15 Amp.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japacz do tablicy!!! :-D

Hehehe dobre, dobre :mrgreen: Ale korzystam teraz z netu przez komórkę i zanim się połączę to... są już szybsi ode mnie ;-)

Więc na początek faktycznie sprawdziłbym bezpieczniki - 14 i 16 odpowiadają odpowiednio za prawą i lewą stronę (tak, jak napisał abtarster). Bardziej intrygujący jest fakt, że coś się nie dało wyłączyć, bo to już sugeruje jakieś zwarcie (uszkodzony wyłącznik, zwarcie instalacji - trzeba by szukać "po kablach" - żmudne zajęcie dla dobrego elektryka...)

No ale skoro nowa skrzynka bezpieczników już płynie... Metoda wymiany elementów to też bardzo dobry sposób, choć niekoniecznie najtańszy :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bezpiecznikiem mieliscie racje nr 14 - 15amperowy postojowki lewe plus podswietlenie tablicy dziala :)...natomiast wczoraj postojowki prawe dzialaly w sensie wylanczania sie,ale wlansie teraz wrocilem ze sklepu wylanczam swiatla i dup postojowki swieca dalej :( (i mrozna czyli nie dostaja stalego napiecia a to by znaczylo ze gdzies jest zwarcie hm..tylk ogdzie zaczac szukac?ma ktos jakiegos pomysla)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bezpiecznikiem mieliscie racje nr 14 - 15amperowy postojowki lewe plus podswietlenie tablicy dziala :)...natomiast wczoraj postojowki prawe dzialaly w sensie wylanczania sie,ale wlansie teraz wrocilem ze sklepu wylanczam swiatla i dup postojowki swieca dalej :( (i mrozna czyli nie dostaja stalego napiecia a to by znaczylo ze gdzies jest zwarcie hm..tylk ogdzie zaczac szukac?ma ktos jakiegos pomysla)

 

Poszperałem trochę i znalazłem coś takiego:

 

"Jeśli masz hak to sprawdź gniazdo przy haku bo tam czasem robi się zwarcie. Spróbuj zamienić przekaźnik świateł na jakikolwiek inny i zobacz czy problem zniknie.. Sprawdź złączkę w dolnej części kolumny kierowniczej czasem dostaje się tam woda i złączka rdzewieje jeśli nic nie pomoże to wymień włącznik świateł."

 

Wyszperałem to gdzieś na jakimś forum USA gość miał podobny problem.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki to jzu zaweza poszukiwania :) jutro w ogole odepne kostke z haka jak sie da jak to nic nie da to bede szukac tej zlaczki :) dzieki jeszcze raz jak sie uporam i znajde przyczyne dam znac :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę i znalazłem coś takiego:

"Jeśli masz hak to sprawdź gniazdo przy haku bo tam czasem robi się zwarcie. Spróbuj zamienić przekaźnik świateł na jakikolwiek inny i zobacz czy problem zniknie.. Sprawdź złączkę w dolnej części kolumny kierowniczej czasem dostaje się tam woda i złączka rdzewieje jeśli nic nie pomoże to wymień włącznik świateł."

Wyszperałem to gdzieś na jakimś forum USA gość miał podobny problem.

Dobry kierunek poszukiwań. Europejska wiązka haka to zawsze ingerencja w instalację, o której nie myśleli projektanci tego auta i stosunkowo łatwo spartolić podłączenie. Jeśli chodzi o przełącznik pod kierownicą to mam pytanie - czy w ramie da się włączać pozycyjne stronami, tzn. osobno lewe, a osobno prawe? Bo jeśli nie to raczej mało prawdopodobne, żeby przy zwarciu na przełączniku świeciła tylko jedna strona... Ale kostkę oczywiście też warto sprawdzić. Niestety nie mam schematów, żeby prześledzić wiązkę. Sprawdź natomiast (wtedy, kiedy nie będą się dały wyłączyć) czy wyjęcie bezpiecznika od prawej strony (16) spowoduje ich zgaśnięcie. I jeszcze jedno: rozumiem, że te prawe postojówki palą się po wyłączeniu wszelkich możliwych odbiorników prądu, wyłączników i wyjęciu kluczyka ze stacyjki, tak?

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie auto pozamykane a swiatla postojowe z prawej strony swieca (mroza tak jak by dostawaly slabe napiecie czyt.zwarcie), po wyciagnieciu bezpiecznika 16 (tak wlasnie nawet teraz zrobilem) nie swieca :), stop prawy dziala

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop będzie, bo jest na innym bezpieczniku ale przynajmniej wiesz już jak je wyłączyć (bezpiecznik 16) :mrgreen:

Pozostaje zatem szukanie przebicia... Pewną wskazówką jest to, że napięcie pojawia się pomimo wyłączenia wszystkich odbiorników i wyjęcia kluczyka. Szukałbym takich obwodów, które pozostają w samochodzie cały czas pod napięciem - być może masz rację z tą skrzynką bezpieczników. Poeksperymentowałbym jeszcze z wyciąganiem innych bezpieczników podczas świecenia tych postojówek. Jeśli jeszcze jakiś inny też je wyłączy, być może będzie to jakaś podpowiedź. Niestety nie mam schematów elektrycznych i ciężko mi coś więcej zasugerować. Pozostaje ciepły garaż i zabawa miernikiem albo wycieczka do dobrego elektryka (czyli takiego, który znajdzie przyczynę, a nie poprowadzi nowy kabelek ;-) ).

W sprawach beznadziejnych zawsze jest jeszcze Darecki :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos to jeszcze mam w zorach grzegorza narazie jak nei jade w trase to poprostu nei wkladam bezpiecznika :)...jutro jade do Polski i bezpiecznik wloze na swoje miejsce. Mam nadzieje ze ta raza nie bede jechac 16 godzin hehe :) choc autostrady cale zasypane :>

 

[ Dodano: 2011-03-17, 17:57 ]

odswieze starego kotleta zeby nie zakladac nowego tematu...wymienilem skrzynke bezpiecznikow ktora miesci sie pod maska samochodu z lewej strony auta, pojawil mi sie klakson ktorego wczesniej nie mialem, zaczela dzialac klima, przestalo pokazywac glupie bledy, przy otwieraniu auta zapala sie swiatlo nie tylko Cargo ale takze i przednie i po jakims tam czasie gasna, po wylaczeniu samochodu i wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki radio dalej dziala wylacza sie dopiero jak otworze drzwi, i oczywiscie alarm zaczal takze dzialac. Tyle co powymianie skrzynki, czyli praktycznie wszystko dziala w aucie tak jak powinno :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.