Skocz do zawartości

Czy ktoś ćwiczył łańcuchy?


Malin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Wybieram się w góry i sobie myślę, czy nie zainwestować w łańcuchy. Ja mam 20stki, więc mało nie kosztują i tak sobie myślę, czy to ma sens.

 

Oczywiście na aucie mam zimówki i to dobre, więc nie mam przekonania do łańcuchów przy tej średnicy koła......

 

Co Wy na to?

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI 2006 BLACKHAWK

 

Przesiadka z JEEPa. jeep.org.pl

 

Hagglunds BV206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu a na co Ci łańcuchy, ja całą zimę przejeździłem efem na atekach i to w bardzo ciężkich warunkach i ani razu łańcuchy nie były mi potrzebne...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu a na co Ci łańcuchy, ja całą zimę przejeździłem efem na atekach i to w bardzo ciężkich warunkach i ani razu łańcuchy nie były mi potrzebne...

Dodaj, że nad Zakopanem :kasztan: , żeby wyjaśnić bezsensowność zakładania łańcuchów.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu a na co Ci łańcuchy, ja całą zimę przejeździłem efem na atekach i to w bardzo ciężkich warunkach i ani razu łańcuchy nie były mi potrzebne...

Dodaj, że nad Zakopanem :kasztan: , żeby wyjaśnić bezsensowność zakładania łańcuchów.

No wyjeżdżałem na wysokość 1410 mnpm. :mrgreen: w śniegu sięgającym 60cm :mrgreen: a w nawianych miejscach nawet do 1m

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zamiaru jechać na tą Chorwację na kreskę (w sensie, że linia prosta na mapie) to faktycznie daruj sobie łańcuchy, zwłaszcza, jak masz zimówki. Natomiast zaoszczędzoną kupę kasy zainwestuj w dobrą linę do wyciągania (kinetyk) o parametrach dostosowanych do Twojego auta. W przypadku (tfu, tfu, odpukać) jakiejś wtopy prędzej się przyda, a może i Ty dzięki temu będziesz miał okazję komuś pomóc na drodze ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz, człowiek wymyślił i go brutalnie naprostowali :) Pierwsza zima takim pickupem, to się pytam :) Innymi sprzętami nie miałem problemów.

 

Ale co się dziwicie. Ja znad morza jestem :shock: Ja Wam mogę powiedzieć gdzie i jak na plaży walczyć i gdzie slipować się można, i gdzie ludzi nie spotkać :-D

 

Dzięki za oszczędzenie 1100 zł !

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI 2006 BLACKHAWK

 

Przesiadka z JEEPa. jeep.org.pl

 

Hagglunds BV206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zamiaru jechać na tą Chorwację na kreskę (w sensie, że linia prosta na mapie) to faktycznie daruj sobie łańcuchy, zwłaszcza, jak masz zimówki. Natomiast zaoszczędzoną kupę kasy zainwestuj w dobrą linę do wyciągania (kinetyk) o parametrach dostosowanych do Twojego auta. W przypadku (tfu, tfu, odpukać) jakiejś wtopy prędzej się przyda, a może i Ty dzięki temu będziesz miał okazję komuś pomóc na drodze ;-)

Na razie czekam na akcje pomocy innym, a w połowie stycznia będę nimi rzygać :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2lata temu byłem w Osadnicy na sylwestra i to BMW 740d i spokojnie dałem rade bez łańcuchów, podjechałem też na parking pod stokiem.

 

W tym roku jade na słowacje też na sylwestra do Tatrzńskie Matliare, mam nadzieje że zdąże Rama kupić :-D jak by ktoś był w pobliżu w tym czasie to zapraszam na....czekolade z rumem oczywiście ;-)

Szukam drugiej połówki... może być 0,7l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3lata temu jadąc w góry zakupiłem coś takiego:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51rrFoyJYmL.jpg

Będąc na miejscu nie przydały się całkiem. Dopiero po powrocie wybraliśmy się ze znajomymi pojeździć po lokalnych pagórkach :) i tam się okazały niezastąpione. Wjechaliśmy do sporego wąwozu i w żaden sposób nie szło wyjechać, nawet biorąc pożądany rozpęd. Obaj utknęliśmy więc założyłem na obie osie zakupione łańcuchy. RAM wyjechał bez problemu ciągnąc na linie MLa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3lata temu jadąc w góry zakupiłem coś takiego:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51rrFoyJYmL.jpg

Będąc na miejscu nie przydały się całkiem. Dopiero po powrocie wybraliśmy się ze znajomymi pojeździć po lokalnych pagórkach :) i tam się okazały niezastąpione. Wjechaliśmy do sporego wąwozu i w żaden sposób nie szło wyjechać, nawet biorąc pożądany rozpęd. Obaj utknęliśmy więc założyłem na obie osie zakupione łańcuchy. RAM wyjechał bez problemu ciągnąc na linie MLa :)

 

DZIĘKI WIELKIE, kumpel o czymś takim mówił i nie miał pojęcia jak się to nazywa. Widział w TV testy na Octavi. Ponoć chłopaki się wkopali, założyli to to i pojechali.

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI 2006 BLACKHAWK

 

Przesiadka z JEEPa. jeep.org.pl

 

Hagglunds BV206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.