Skocz do zawartości

Poszukiwania Ram'a II gen.


fredperry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum i od tygodnia poszukuje RAM'a. Jakis czas temu posiadalem Hilux'a oraz Explorera jednak tym idealem wydaje sie byc RAM. Stylistycznie (i finansowo)najbardziej pasuje mi RAM II generacji 1500 lub 2500 regular cub. Czytajac forum dochodze do wniosku, ze znalezienie w miare dobrego modelu moze okazac sie bardzo trudne i przy moim malym doswiadczeniu w temacie dosc ryzykowne. Czy sprowadzenie ze stanow rowniez wiaze sie z tak duzym ryzykiem? Jak wyglada sprawa finansowa i proceduralna takiego zakupu? Czy to sporo zachodu z takim przedsiewzieciem?

 

dzieki !

pozdrawiam z KRK

Wojciech

 

EDIT: Zmieniłem tytuł tematu, bo podobnych tematów jest mnóstwo, ale o II gen. rzadko kto się pyta, więc temat będzie ciekawy. ;-)

Highway To Hell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestes gotów ponieść koszty sprowadzenia auta z USA to ryzyko kupna bubla jest dużo mniejsze, tylko, że II gen jest na tyle tania, że opłacalność jest wątpliwa, no chyba, żebyś celował w 2500 8.0V10 lub w dobrze utrzymanego diesela. Za te auta warto zapłacić więcej. Zacznijmy jednak od pytania, ile chcesz wydać na to auto?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę kupisz 1500 w idealnym stanie, lub V10 w dobrym stanie, lub Cumminsa w średnim stanie .

Uprzedzam - nie kupuj w Polsce! Przede wszystkim u nas nie znajdziesz w dobrym stanie ani Cumminsa ani V10. Pomijam , że te samochody to wogóle egzotyka w naszym kraju.

Pytanie jakie przebiegi chcesz robić i jakie spalanie Cię satysfakcjonuje, no i oczywiście do czego chcesz używać tego samochodu.

No i generalnie 2 genaracji to dobry wybór - proste i niezawodne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-35 tys to dobra ilość kasy, ale na kupno u nas. Z US do ceny auta musisz średnio dodać 50% na opłaty, a to w przypadku II gen wyjdzie poza Twoim budźetem. Jeśli masz zamiar użytkować to auto długo, ciężko i bezawarynie to oczywiście zachęcam do powiększenia budżetu i mimo wyższej ceny do kupna w US. Tam tych aut jest jak u nas szmelcwagenów, a za oszustwa przy sprzedaży siedzi sie w pierdlu, wiec to co jest napisane w ogłoszeniu przewaznie pokrywa sie z rzeczywistością.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, V10 w dobrym stanie jest w sferze marzen a 1500 w bardzo dobrym to dokladnie to czego szukam jak powiedzial Bullterrier prosty i niezawodny samochod. W polsce tez powinno sie siedziec za takie oszustwa ;/ Jesli chodzi o spalanie to jestem przyzwyczajony do spalan powyzej 20l. Musze przyznac, ze jestem kompletnie zielony w temacie sprowadzania pojazdu z USA, czy ktos na forum jest doswiadczony w tym temacie? i wnioskuje, ze generalnie nikle szanse na znalezienie solidnego pojazdu w naszym kraju :-/

Highway To Hell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak juz masz takie podejście to od razu rzuć się na V10. Wbrew pozorom spalanie nie przeraża jak jeździsz na gazie (średnia dla samochodu w dobrym stanie powinna wyjść ok 22l) a to zawsze jest heavy duty i wszystko ma mocniejsze od 1500 i na dzieńdobry jest wyższy o jakieś 2" na zawieszeniu. Osiągi też ma doskonałe. W 2 połowie lat 90-tych to był najszybszy i najpotężniejszy pickup HD... potem weszły mocne dielse. Sądzę, że za 8000$ spokojnie znajdziesz samochód w dobrym stanie z przebiegiem poniżej 100 tyś mil.

 

Dla czego chcesz regularcaba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze generalnie nikle szanse na znalezienie solidnego pojazdu w naszym kraju

 

Ja kupiłem swojego w kraju i jestem bardzo zadowolony. Trzeba szukać i nie nastawiać się na zakup w ciągu tygodnia czy dwóch. Jeśli Ci się uda to fajnie, ale to może potrwać dłużej. Ja w tej cenie szukałbym w kraju, a jesli za w US to tylko 2500 V10 lub CTD. Jesli Ci się uda kupić za 8000$ to dodaj do tego 1500$-2000$ transport, cło, vat, prowizję dla sprowadzającego. Wyjdzie koło 12-13000$ x 3 to 36000... hmm może się zmieścisz.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z kazdym dniem utwierdzam sie w przekonaniu, ze w polsce to raczej bez szans. przeszukalem tez kilka portali u naszych sasiadow i w skandynawii gdyz mam tam wielu znajomych i dosc czesto tam podrozuje ale ceny (np w szwecji) sa zabujcze- choc sytuacja z tego typu autami wyglada o wiele lepiej niz u nas w kraju.

Highway To Hell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak jest, ale na europejskich giełdach V10 osiągają jakieś wprost kosmiczne ceny :shock: . Patrz tylko i wyłącznie na rynek USA. Przede wszystkim masz wybór , no i pewność, że nie natniesz sie na oszusta jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odnalazłem się na forum po dosyć długiej nieobecności ale teraz do rzeczy. Jeżeli chodzi o II gen. to tylko z usa.

1) takich aut nikt nie sprowadza do polski w celach zarobkowych (bo ich po prostu nie ma)

2) na znalezienie dobrej II gen trzeba poświęcić trochę czasu ( już dosyć wiekowe auta)

3) polecam serwis http://miami.craigslist.org/ tam znajdziesz samochód od samego właściciela. autotrader, bądz ebay... - ceny dużo większe

4) różnica między zakupem diesla a benzyny to koszta - diesel =2xbenzyna (nawet w stanach diesle to rarytas)

reasumując II gen to jeszcze prawdziwy dodge, najlepiej HD (prosty, twardy ) IIIgen -> to tylko bmw 1500

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.