Skocz do zawartości

Zagadka dla mechaników Expedition 5,4 2008 - nierówna praca silnika w tylko w określonych sytuacjach.


bugta

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik po odpaleniu na zimno jak i po zejściu na właściwe wolne obroty pracuje "ładnie". Podczas jazdy też nie ma zastrzeżeń. Problem pojawia się ale nie za każdym razem gdy np. zwolnię/zatrzymam się ( korek, skrzyżowanie, zatrzymanie się i zmiana biegu na wsteczny ) i dodaję lekko gazu. Obroty zaczynaja mocno skakać a z silnika dobiegają takie odgłosy że aż się serce kraje. Jest to tak mocny klekot jakby cylindry chciały wyskoczyć z silnika. Gdy przerzucę ma N lup P i dodam gazu ( niekiedy wystarczy raz a niekiedy 2-3 razy ) wszystko wraca do normy. Zdarz się niekiedy że bez dodawania gazu po kilkunastu sekundach samo wraca wszystko do normy. Ostatnio był kasowany błąd P0345 ( czujnik położenia wału korbowego ) Chciałem wymienić na nowy ale jankes przysłał nieodpowiedni i skończyło się tylko na przeczyszczeniu starego. Co zauważyłem jeszcze w ostatnim czasie to że jest raczej spory ubytek oleju silnikowego. Po wymianie oleju ( czyli stan oleju prawidłowy ) objawy nie ustąpiły. Wymienione zostały też świece. Silnik zagazowany pare set tysięcy km temu. Na gazie wydaje się jakby taka sytuacja pojawiała się częściej i była bardziej odczuwalna/słyszalna. Tak jak pisałem w tytule, bylem u paru mechaników i żaden nie jest w stanie pomóż mojemu 3 tonowemu  maleństwu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora zacząć szukać przyczyny w skrzyni biegów, a nie w silniku. Tak jak by skrzynia przytrzymywała silnik, może coś dzieje się z konwerterem.

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.