Skocz do zawartości

Jazda na 4 WD auto


Ozzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem po drobnych modyfikacjach w moim Larami 5,7 2017...pytanie do Was... Czy ktoś wie? Na jakim układzie napędu powinno się jeździć? Czy na 4wd auto? Czy na sam tył? Czy też 4 WD lock? 

Mam na myśli normalne i długie użytkowanie bez problemowe pojazdu... Samochód używam do zwykłej jazdy po asfalcie.. Dom, praca, szkoła dzieci itp... Zjazdy po za asfalt owszem ale okazjonalnie na ryby itp. I w tedy wiadomo że można dowolnie mieszać z napędami na gruncie grzaskim i błotnistym nawet z 4wd LO. 

Pytam Was bo uzyskałem informację że "mój Maciupek" dostał po przez długa jazde na 4 WD auto ostro w kość.. I doszło do przegrzania tej części która to odpowiada za automatyczne dołączenie przodu... I ze naprawa tego jest kosztowna.. I ze to bolączka Rama. 

Nie wiem ile w tym prawdy? Pytanie.. Moze ktoś coś? W temacie... 

Powiem tylko informacyjnie bo może ktoś by był chętny, że zmieniłem oprogramowanie skrzyni na program z srt (ta sama skrzynia zf8 hp 70) 

Zdjolem kaganiec z obrotów i prędkości maksymalnej oraz zrobiona nowa mapa na hamowni bezpośrednio pod mój samochód. Przyznam choć nie ma czym się chwalić ze przed modyfikacja miałem 310 koni na silniku i 253 konie na kołach... Pomiar na benzynie oczywiście. 

Po modyfikacjach jest 396 na silniku i 293 na kołach. 

Tak więc to co podaje producent.. Możemy sobie wsadzić! Między wiersze. 

Dodam że samochód mam od 3, 5 roku.. Kupiłem gdy miał 18 tys kilometrów przebiegu a teraz ma 78 tys kilometrow. Tak więc wolny od wad i zajechania. 

Teraz zaczął jeździć.... Biegi zmienia jak trzeba... Nie muli.. Nie przeciąga... I spalanie spadło w dół.... Zrobił się dynamiczniejszy i bardziej drapieżny. Jadąc 50 mam zapięty 6 bieg a nie tak jak wcześniej 4....

No ale program skrzyni do Rama jest tak zrobiony aby mógł ciągnąć przyczepy ciężkie... Ja nie mam ciężkiej przyczepy i jak wspomniałem auto używam jako "cywil- mieszczuch" po asfalcie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu oglądałem na YT program kolesia „Michu” z MK4 garage który miał Rama 4 gen  i miał 2/3 awarie skrzyni biegów ….w skrócie jeździł na „auto” i to według niego było powodem . Zachęcam do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.