Skocz do zawartości

świece w hemi


mercg

Rekomendowane odpowiedzi

Drug zachodze troszeczke w glowe jak...??

Pytanko czy byles przy wymianie ??

Byłem przy wymianie, ale nie przyglądałem się szczegółom, może dlatego, że ja mam więcej miejsca, bo mam dolot K&N'a i oryginalne plastiki leżą w garażu. Nie wnikam jak, ważne, że zrobione, a w poniedziałek jadę do Dareckiego na wymianę płynów eksploatacyjnych.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dolot k&n nie ma tu znaczenia bo caly dolot i tak sie wymontowuje i zostaje gola przepustnica

 

Ja jestem po czesciowej wymianie na poczatek olej w silniku :-)

 

przygotowuje sie do wymiany w skrzyni olej i filtr juz mam :-)

 

Zastanawiam sie czy plyn chlodniczy wymieniac i czy musi byc jais specjalny ?czy wystarczy do chlodnic aluminiowych ?

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy plyn chlodniczy wymieniac i czy musi byc jais specjalny ?czy wystarczy do chlodnic aluminiowych ?

 

Płyn w chłodnicy bym zostawił bo i po co skoro były mrozy i nie zamarzł to nic mu nie będzie i latem a nazime zalał bym nowy płyn a troszke go wchodzi .

Pozdrawiam

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odswieze kotleta, ja wczoraj wymienilem swieczki na autoline i poki co sweitnie pracuje jedynie pojawil sie koeljny problem wtrysku na pierwszy garnku, ktory zaczal nienormalnie pracowac, korzystajac ze sposobnosci zapytam Was drodzy koledzy, jakiej firmy mamy wtryski w naszych dodgach po 2006 Hemi?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

a doradzcie w kable sie bawic czy wymienic same swiece?? 70 tys stuknelo i niby lekko sie czasami silnik zatrzesie wiec zrobie mu dobrze chociaz jak przeczytalem ze swic jest 16 to przez moment zwatpilem.

wogole w zuzcarze odpisali mi ze kable w hemi nie wystepuja hmm nie maja czy co bo nie rozumiem

Pozdrawiam

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim HEMI są cewki zapłonowe bezpośrednio na świecach (podwójne). 8 cewek i 16 świec. Generalnie kosztowna impreza :-) Koszt jednej cewki to około 250zł. Nie pakowałbym się jednak w wymianę cewek - wymień świece i na komputrze w serwisie niech sprawdzą czy nie ucieka iskra na którejś cewce. Jeżeli nie ma 'misfire' na żadnym garze to same świece i po kłopocie :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak Eazy pisze, wymien wszystkie swiece najlepiej na oryginalne, a nastepnie przez kompa sprawdz ktore cewki nie daja rady.I te ktore kuleja wymien, dlatego tez sa osobne cewki na kazdy garnek, zeby nie trzeba bylo wymieniac wszystkich :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie trzeba bylo wymieniac wszystkich

Jak również, żeby wyeliminować przewody wysokiego napięcia. Mam rację?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie trzeba bylo wymieniac wszystkich

Jak również, żeby wyeliminować przewody wysokiego napięcia. Mam rację?

 

W HEMI po 2006r nie ma przewodów WN :-) Same cewki. Drug u siebie ma chyba jeszcze przewody do świec ale po lifcie już tylko cewki nasadzane na świece.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 4,7 też nie ma przewodów. W czasie wakacji 2010 silnik zaczął mi nie równo pracować. Okazało się, że nie robi jeden cylinder. Zmieniłem świece i ok. Chodzi mi jednak o to, że po demontażu świec każda z nich miała przerwę około 5 (słownie pięciu) milimetrów!!! Nie wiem kiedy były zakładane. Na pewno nie przeze mnie, ale że ten sinik przy takiej przerwie w ogóle pracował, odpalał na zimno, to aż nie do uwierzenia. Zostawiłem sobie te świece na pamiątkę :lol:

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hemi i mam przewody, reszta tak jak napisali chłopaki. po 2006r przewodów nie ma.

 

piszac posta mialem na myśli już swój rocznik, nie zaglądałem nigdy pod maskę poniżej 2006r

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hemi i mam przewody, reszta tak jak napisali chłopaki. po 2006r przewodów nie ma.

 

piszac posta mialem na myśli już swój rocznik, nie zaglądałem nigdy pod maskę poniżej 2006r

... a ja ustosunkowałem się do tego co powiedział Zuzcar, że w Hemi nie ma przewodów, ale pewnie myślał o danym roczniku, bo ten gość naprawdę ma Ramy w jednym paluszku.

 

U mnie pod maską jest to samo co u Ciebie, tylko są przewody których u Ciebie nie ma, poza tym to samo wizualnie. :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.