Skocz do zawartości

świece w hemi


mercg

Rekomendowane odpowiedzi

witam , zmienial juz ktoś z Panow Prezesow swiece w hemi ? .

Wstyd sie przyznac , ale samochod przejechal juz na fabrycznym komplecie ponad 120 kkm .

Zastanawiam sie czy swiece moga byc zapieczone i proba wykrecenia moze skonczyc sie ... :down:

jeszcze jedna kwestia - kable wysokiego nap. wymieniac czy odpuscic ( nic sie nie dzieje , sporadycznie tylko , rano rozruch musi byc raz powtórzony ) . Pytam, bo dostałem kable raczej z dolnej pólki firmy B&B http://motors.shop.ebay.com/i.html?_nkw=dodge+ram+hemi&_sacat=6030&Ignition%2520Systems%2520Part%2520Type=Ignition%2520Wires&Part%2520Type=Ignition%2520System&_dmpt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&_odkw=&_osacat=6030&bkBtn=&_trksid=p4506.m270.l1313

 

swiece takie -

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/02-09-DODGE-RAM-5-7L-V8-HEMI-NGK-IRIDIUM-IX-SPARK-PLUGS-/360152786084?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item53dac764a4#ht_6282wt_754

 

hemi z 2004 r

 

pozdrawiam R

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak z silnikami HEMI, ale użytkownicy starszych magnumów chwalą sobie wymianę świec i kabli na performancowe. Widać fabryczne są cieńkie :-/ . Wymień wszystko i od razu na jakieś lepsiejsze, a potem napisz czy są odczuwalne zmiany.

Johny wymienił same świece w swoim 5.9 i twierdzi że Ramik odżył ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś na forum amerykańskim, że hemi nie lubi świec performance'owych. Podobno wypalają się bardzo szybko, kosztują około 20$ za sztukę i potrzeba ich przecież 16. Zwykłe OEM zalecane przez fabrykę są trwalsze i wcale nie gorsze. Koszt jednej to ok. 5$. Myślę, że NGK, Denso lub Champion będą dobre. Na stronach amerykańskich sklepów jest ich mnóstwo, a jak masz wątpliwości to dzwoń do Dareckiego, on nigdy nie odmawia pomocy dla klubowiczów.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się temu przyglądałem i muszę powiedzieć, że jestem dość zaniepokojony wymianą świec :-/ w 318stce wymiana trwała może 10 minut a tutaj nie wiem co będzie. Głównie właśnie te ostatnie świece mnie niepokoją.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 318stce wymiana trwała może 10 minut
A co za różnica czy jest 8 świec czy 16, i tak trzeba zdiąć obie pokrywy a silnik jest takich samych gabarytów i podobnie ma umieszczony osprzęt. Poza tym troche przesadziłeś z tymi 10 minutami. W Jeepie ZJ wymienia sią ok 30...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 318stce wymiana trwała może 10 minut
A co za różnica czy jest 8 świec czy 16, i tak trzeba zdiąć obie pokrywy a silnik jest takich samych gabarytów i podobnie ma umieszczony osprzęt. Poza tym troche przesadziłeś z tymi 10 minutami. W Jeepie ZJ wymienia sią ok 30...

 

Nie sprecyzowałem. Wcześniej gdzieś pisałem, że mam jeszcze BMW 318, które obecnie stoi w garażu i czeka na lepsze czasy. Silnik ma 4 cylindry i wymiana świec na prawdę trwa około 10 minut ;-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, mój błąd :pala:

pewnie za jakiś czas też mi się tak będzie kojarzyć :-D póki co z racji 10 letniego stażu w BMW, 318-stka kojarzy mi się właśnie z BMW ;-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak to jest w końcu z tymi świecami ??

Podobno HEMI nie lubi platynowych świec (gdzieś tak wyczytałem u hamerykańców). No ale jak jest LPG to powinno się wkręcić platynowe (podobno).

 

Platynowe NGK - 90zł za sztukę :shock: coś to kosmicznie drogo !!

a nie platynowe - 15zł za sztukę

 

Co to wkręcić do tego HEMIka ?? muszę zmienić świece ale lekko się zamotałem.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem przed wczoraj

Masakra zeby wymienic 4 swiece od strony kierowcy musisz wymontowac serwo to nieproblem bo 4 sruby trzeba odkrecic ale od stony kabiny no i pompe hamulcowa od serwa 2 srubki

 

swiece kupilem na allegro z gdanska firma chyba, 16 szt :roll: platyny

 

moj ram prawdopodobnie mial jeszcze oryginalne swiece bo na 1 strzal szly championy i takie mial zalozone a na liczniku juz 135t mil swiece bardzo mocno wypalone

 

teraz chodzi bardzij gladko :)

 

roboty ze swiecami na okolo 5-6h :)

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ba nawet nie bede polemizowal w tej kwesti :-)

 

Ale wiesz na razie trzeba se radzic narzedziami jakie ma sie dostepne :-) i tu nie chodzi mi o majzel i mlotek ;-)

 

Najgorsze jest nie same odkrecanie tylko pozycja w jakiej sie to robi

 

Ja zalozylem te swiece http://allegro.pl/swieca-jeep-grand-cherokee-5-7-6-1-v8-hemi-swiece-i1432558133.html

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roboty ze swiecami na okolo 5-6h :)

Darecki wymienił mi w 1 godzinę bez demontażu czegokolwiek.

abtarster, nie podam Ci symboli, bo obdarowałem zaufaniem Dareckiego, ale mozesz do niego zadzwonić.

 

Ok w takim razie jutro dzwonię.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darecki wymienił mi w 1 godzinę bez demontażu czegokolwiek.

 

Drug zachodze troszeczke w glowe jak...??

Pytanko czy byles przy wymianie ??

 

Widziales cewke ktora znajduje sie bezposrednio pod serwem ?? Ona ma fajke dlugosci 20cm a miejsca nad cewka jest tyle ze ledwo dlon chinczyka wejdzie to jestem ciekawy jak sie udalo wyciagnac cewke ?? Nie chce podwazac w zaden sposob pracy Dareckiego co to to nie, ale bardzo mnie to zaciekawilo :idea: :idea: chyba ze to tajemnica sluzbowa tzw know how :-/

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba ze to tajemnica slużbowa tzw. know how :-/

Zepsuło się w drodze pewnemu klientowi auto. Zagląda gość pod maskę, sprawdza, szuka ale nic nie znalazł więc zaczyna pchać samochód przed siebie. Dopchał go do warsztatu i zaczyna się rozmowa z mechanikiem.

Pyta się ile będzie naprawa kosztować. Mechanik otwiera maskę i mówi - 101$.

Klient: - zgoda.

Mechanik podnosi maskę, uderza młotkiem, auto odpala więc zamyka maskę

i mówi : - należy się 101$.

Klient protestuje, mówi że 101$ za uderzenie młotkiem to zbyt wiele.

Mechanik: - ale przecież za uderzenie młotkiem to tylko 1$.

Klient: - za co w takim razie pozostałe 100$ ?!?

Mechanik: - za to że wiedziałem gdzie uderzyć...

 

Know how kosztuje :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.