Skocz do zawartości

Nowe lambdy.CHECK?


GlongV8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku przed zimą robię wymianę świec i lambd w samochodzie.

Parę dni temu wkręciłem nowe orginalne lambdy kupione w RockAuto.com.Wszyko super silnik pracuje jakby go nie było :)22

 

Dziś nagle wywaliło mi CHECK. "żle działa katalizator bank (2)".Bank 2 to sonda przód,bank 3 to tył.

 

Ostatnio wywaliłem z tego samochodu LPG.Nie sam tylko u gazowników którzy motali juz nie jeden usa cars w LPG.

I życie stało sie prostsze.Ulga jak cholera.Spalanie w końcu normalne 15-22 PB.A nie jak wcześniej 28-34 LPG.Mam stałe trasy więc wiem ile wydam na mieśiąc na PB.Więc luz.

 

Ale teraz się zastanawiam czy komp nie zgłupiał w drugą stronę.Bo jezdził długo na LPG.A teraz sama PB.Inna sprawa ze gazownicy rozcinali kable od wiązki od lambdy wcześniej zeby się tam wpiąć.I może to jest przyczyną zakłocenia sygnału?Namotali coś z lambdą właśnie z przodu z bank (2) i teraz komp głupieje.

 

Chociaż nie ma żadnych objawów.Spalanie na stałym poziomie nic nie trzęsie wszystko cacy?

Odpala na dotyk.

 

Może świece juz padają i to może też ma wpływ.Świece jeszcze z przed roku na LPG śmigały?A i dodatkowo nie są orginalne z tego co pamiętam.

 

Jak myślicie gdzie szukać żeby CHECK zlikwidować.? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po jaką cholerę wymieniasz co roku sądy lambda :shock: w sensie na zimowe jakieś czy coś ?? :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wymieniam na nowe.Jedna zdechła na amen.To kupiłem odrazu komplecik nowy nie śmigany na LPG.Przecież nie bede sprowadzał z USA jednej lambdy.

 

Przy okazji tu jest nr:41574793423187 rabat na części w RockAuto.com 5%. Ważny do 12.12.10.Właśnie dostałem może się komus przyda.

 

A z tym wymiana co roku to historia autentyk z audi.W pierwszym roku padły mi sondy 3 razy.W drugim raz.I to był ostatni raz kiedy miałem audi.

 

Co do świec.Rok temu były nówki.Dziś juz są do wymiany.Latały na LPG i to je wykończyło.Ale to normalka przy LPG.

 

I tak się wszystko złożyło.Ze znowu jak co roku... :-D

 

Spokojnie.Jeszcze mi się tak nie nudzi zeby kupowac kąplet części do samochdou co roku bez powodu..Przed zimą.

 

Co do CHECK to podejrzenie padło na katalizator i ta teza mi pasuje idealnie.Bo kata w tym roku dostał w dupe i od lPG i od nie spalonej PB która zalewała go bardzo długo.Sondy pracują idealnie.Sprawdziliśmy dziś na skanerze.

 

Czyli bez sensacji.Normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji.Jeśli ktoś ma tyż problem z KATA.

 

Zaprogramujcie sobie ECU.W ten sposób żeby wykasowac ten błąd na stałe z ECU.Żeby sondy z za katalizatora wogóle go nie czytały bo nie będą miały co czytać..Myślę że jest to najprostszy sposób jeśłi kata jescze nie jest zapchany i nie rzęzi itd.

 

No i jeśłi mamy sondy poza kata.Nie wkręcane w kata.

 

Róznicy w pracy silnika nie ma jak CHECK się zapali.To po co ma się świecic na tym gupim błedzie.

 

Do tego po diagnozie spalin u zaprzyjaznionego diagnosty wyszło wszytko ok.

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ..kata-katalizator.

 

Chodzi o taki bajer made in Poland.

 

Mam dwie lambdy z przodu.Przed kata. I dwie za kata. I teraz. Dwie przednie pracują nówki idealnie.Potem strumień spalin leci do kata (kata padnięty).Więc strumień spalin leci do sond za kata i te wywalają po kilku dniach /chwilach/kilometrach róznie błąd.

 

Że kata zle pracuje itp.Więc co teraz.Nowy kata :mrgreen: nie mam wujka w Kuwejcie.

Sondy dobre nowe to co robić?

 

Wykasować z ECU na stałe ten błąd.I wszystko bedzie cacy.Ty wiesz ze masz kata do wymianay ale nie jest jeszcze tak zle zeby go wycinać.Sondy "tylne" nie mają się czym martwić.ChECK ci się zaświecie teraz przy poważnym błedzei a nie niedomaganiu kata.

Kogo kata obchodzi.Padają kata jak muchi.I są nagminnie wycinane.No ale tu problem na badanich jak zobaczą ze nie masz kata.Więc po wykasowaniu z ECU błedu kata.Ty masz kata i jest git.A nie masz CHECK do tego błędu.Proste.

 

A przednie lambdy te od regulacji tlenu w mieszance paliwowej i tak mają w d.. katalizator. Jeśli nie są wkręcane w ten katalizator.Ale cały czas mówie tu o tych przed i za.Bo wkrecane sondy w kata to inna bajka.Tam przy padniętym kata padają tez sondy.

 

Polak potrafi.Poparwcie mnie jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..

 

kata uniwersalne (sama puszka) 75 $ sztuka.EASTERN CATALYTIC CONVERTERS Part # 82725

UNIVERSAL; WITH A FEDERAL EMISSIONS SYSTEM; Left; Not legal for sale for vehicles licensed in Californi

 

kata odrazu z rurka wydech 255$-305$ za strone. W tym wypadku 375$ za sztuk.transport.(skórka za wyprawke)

 

Uniwerslany tanio ale pytanie czy nie wywali ci błedu CHECK? Jakoś mam uraz do słowa "uniwersalny"

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Magnaflow.Ktos zakładał do siebie? Jest ok?

 

http://www.hondatech.pl/topics32/7465.htm

 

Hmm do 50000 cmm tylko ? Bedzie pasował do 60000 cmm?

 

Ładna muza.

 

I tak chciałem przejść na dwa kominy u siebie z tyłu.Wydechy do wymiany.To jednak zdecyduję się na Magnaflow katalizatorki jeśli ma byc piękny dzwięk.Z całości.

 

Drug dzięki ! Za sprowadzenie moich mysłi na odpowiednie tory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne jeszcze pod ten temat żeby nie tworzyc nowego.

 

Panowie to będzie dobre? Po sztuce na strone , przy 6000 cmm pojemności.Piszą o 2500 cmm czyli oba na 5000 cmm? To gdzieś zgubiłem 1000 cmm? Czy to będzie miało wpływ na silnik? Nie zamuli mi silnika?

 

http://www.rpmotorsport.pl/auta/katalizator_metalowy_bez_spawow_200cpsi_64mm_25_hit-p-16339.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tego gościa z tej strony, mieszka 20 km ode mnie. Kupowałem u niego pare rzeczy. Katy Magnaflow też miałem kupić od niego, ale zrezygnowałem z wymiany katów bo i tak mi łeb wysiada wewnątrz mojej Dody. Gość jest dziwny w gadce, ale miał katy dedykowane do Rama na zamówienie, także pewnie znajdzie tez coś dla Ciebie. Zadzwoń do niego i pogadaj, a najlepiej napisz do niego, bo mail dla niego jest najlepszą formą komunikacji, a przez telefon czy na żywo sprawia wrażenie z PRLu.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o spalanie..tez mam w normie od 14.8-25 PB. Tylko że CHEC się pali i to mnie wku..cyk cyk tarara.

 

Gadałem z tym gościem.Od staronki.Mówi że te będą dobre...bla bla.Itd :mrgreen:

 

Dobra.Wykasowac z ECU czy kupić te katalizatorki.

 

Ogłaszam SONDE:

 

1-Ecu

2-Kata

 

Co obstawiacie. Ja narazie 50/50. I tak nie mam czasu w tym miesiacu tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug ten koleś od Magnaflow jest delikatnie mówiąc .....popiep...y... :-D

Umówiłem się z nim telefonicznie na odbiór wydechu i końcówki ,jestem już w tej wiosce,dzwonię a on mi mówi że mi towaru nie sprzeda bo mu maila nie wysłałem.. :evil:

 

jakoś po drętwej gadce udało się !!

 

Brzmi pięknie ...nie za głośny , a ładnie mruczy....dla mnie wystarczająco..

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug ten koleś od Magnaflow jest delikatnie mówiąc .....popiep...y... :-D

Umówiłem się z nim telefonicznie na odbiór wydechu i końcówki ,jestem już w tej wiosce,dzwonię a on mi mówi że mi towaru nie sprzeda bo mu maila nie wysłałem.. :evil:

 

jakoś po drętwej gadce udało się !!

 

Brzmi pięknie ...nie za głośny , a ładnie mruczy....dla mnie wystarczająco..

Ma swoje dziwactwa, ale można u niego kupić to co potrzebujesz. Dlatego właśnie napisałem, że preferuje kontakt mailowy. Faktem jest, ma swoje zasady. Szkoda, że tak powalone. :-/ Mimo wszystko wystawił bym mu raczej pozytyw, a nie negatyw.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.