Skocz do zawartości

Problem z przeglądem okresowym ..( światła ) :-(


prawy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

GlongV8, my to wszystko znamy, ale brak jest w tych dewagacjach na innych forach podstaw prawnych. Rozmawiając z diagnostą czy policją nie możemy wykładać to co mówili na innych forach tylko trzeba rzucać paragrafami, a takowych chyba u nas nie ma, skoro jest z tym taki problem. Ja nawet nie próbuje dostosować przednich lamp do E, bo żeby były najlepiej przerobione to i tak barbarianie zabiorą ci dowód, to po co wydawać dodxatkową kasę na przeróbki. Tylne tylko przerobiłem, bo bardziej rzucają się w oczy z czerwonymi kierunkami. Jestem jak najbardziej za tym, żeby zmienić ten stan rzeczy, ale jak słusznie zauważył Bullterier należało by pokazać "wieśniakom", że w innych państwach można.

 

Ja mam jeszcze takie pytanie, czy klosze świateł od Żuka, 125P, Golfach 1 czy Syrenach mają homologację E? Te ostatnie to nawet żadnych norm spalin nie spełniają, ale jakoś nikt się do nich nie czepia.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba znalzeżć paragrafy regulujące tą kwestię z innych krajów.Np Szwecja,RFN.

 

Przetłumaczyć dac na forum i przemyśleć.Tak to widze.

 

Ktoś zna szwedzki albo krzyżacki dobrze.?Albo szweda albo moze ma zanjomego krzyżaka.

Bo oni najszybciej znajdą u siebie odpowiednie pragrafy myślę?

 

Zobaczcie bo warto.

http://dadrl.pl/historia

Są ludzie którzy już dawno walczą o normalność w Polsce.

Można do nich napisać.Nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za przeproszeniem g.. możemy. A wiecie skąd biorą się problemy z przeglądami? Stare przysłowie brzmi : Pokorne Ciele dwie matki ssie. Po ostatnich rozmowach z "branżą" (pies, urzędas, diagnosta i inni) dowiedziałem się o pewnych zależnościach. Mianowicie, to że w pewnym okręgu nie chcą robić przeglądów to prawdopodobnie dla tego, że jakiś mądrala zrobił jatkę z tego ze jakiś pies zabrał mu dowód rejestracyjny. I jak już poszło w eter z opisem kilku stronicowym to teraz muszą cierpieć inni. Niestety prawo jest takie a nie inne i jak jest o czymś głośno to trzeba to jak najbardziej podciągać pod stan obowiązującego prawa, a to niestety jest jakie jest (Dura lex sed lex). Żeby zmienić paragrafy musi mieć ktoś w tym interes (czytaj kasa) a zapał garstki ludzi kochających auta " świecące inaczej" nic nie wskóra.

Także przekazuję radę

W razie upierdliwego psa, oddać mu dowód rejestracyjny bez kozaczenia, bo to w żaden sposób nam nie pomoże a może zaszkodzić nie tylko nam, a wszystkim z "świecącymi inaczej" na naszym terenie.

Potem do zaufanego diagnosty i jak jest cisza to wszyscy są zadowoleni.

PS

Palikot "Ci " pomoże? .....................................(wpisz co chcesz)

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by dodać "Owce sa po to by je strzyc" i to będzie tyz prawda w tym temacie.

 

Mozna siedzieć cicho i liczyć na ...........( wpisz co chcesz).

 

Można też przynajmniej próbować walczyć o swoje.Inaczej za chwilę kazą Ci sprzedac auto z USA.I kupic niemieckie.Bo własnie wesżło Euro 5.I dadzą Ci czas na sprzedaż auta do konca roku bo ich to wali ze nie masz Euro 5.

 

To że mamy burdel w prawie w PL to każdy wie.Nie kazdemu za to jest do śmiechu z tego powodu.

 

Gdyby nie było ludzi którzy próbują zmienić ten stan rzeczy lub zmieniają.Mieli byśmy jeszcze do dziś PRL w każdej dziedzinie życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektem postawy diagnostów, urzędasów i policji jest to, że kładę lachę na dostosowanie auta do wymogów unijnych, bo i tak znaczka E nie będe miał i zawsze będą mogli mi zabrać dowód. Wali mnie to ,mam symetryczne lampy uzbrojone w HID, przyciemnione wszystkie szyby, wydech Magnaflow z wyjściem na prawo, a niedługo będą rurki Westina z przodu i to też bez homologacji. Ciekawe czy tak jest lepiej?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.