Skocz do zawartości

Zmota, a przepisy? HELP?


GlongV8

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę przerobić :Escalade 2004 r 4x4 V8 6.0L 364 KM HO .

 

Na takie zawieszenie:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

 

Pierwszy filmik to nie wiem do czego ma służyć, mam wrażenie, że chciałeś nam pokazać jak wygląda Escalade... dziękujemy bardzo, teraz dzięki Tobie już wiemy.

Następne filmy pokazują Forda na wielkich kołach i jakieś inne auto skaczące po nierównościach, ale nie znalazłem na tych filmach niczego co można by założyć do Escalade. O jakie zawieszenie Ci chodzi. Daj link do zawieszenia, a wtedy może Ci ktoś coś poradzi. W naszym kraju zarejestrujesz pojazd na ponad normatywnych kołach, jeśli tylko będą odpowiednio osłonięte.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłoniętych? Czy Bronco na flimie ma osłonięte?

Dla mnie one są wogóle nie osłonięte i wystają poza obrys samochodu?

Dlatego pytam moze ktoś już motał i wie coś na ten temat.

 

Dobra ty wiesz jak Esca z 2002 roka wygląda.Ale nie każdego to interesuje.To dałem film.

Dzięki temu można to sobie najprościej wyobrazić o co kaman.

 

A jak ktoś motał taką budę to może poda parametry zawiechy jaką zmotał i jak to pracuje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą wystawać jak odpowiednio auto zarejestrujesz. W Zakopanem gość ma H2 na 49" kołach i pojazd ma zarejestrowany jako specjalny...

Co do twojego projektu to jest trochę z d... czyli z kosmosu bo nie masz dostępnych części jedynie wiesz czego chcesz, a więc działaj i pochwal się jak już zrobisz...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.Czyli można jezdzić.

 

Co do części to pewnie wyśle maila do USA na forum off-road 4x4.

Oni tam to dłubią takie budy.Jak widać na filmie.Jesli "młotek" jezdzi to nie powinno byc problemu w Esca.

Problem moze byc tylko kwestia finansowa.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na filmie.Jesli "młotek"
:shock: eeee... a co chodzi? jeśli masz na myśli Hummera to młotek jest po angielsku hammer :-P

 

Dobra, do rzeczy. Co chcesz osiągnąc i co zamierzasz robić z tym pojazdem? Jakoś nie widzę sensu przebudowy limuzyny na monstertrucka na 44' oponach i do jazdy po asfalcie. Aha może wklej jakieś fotki swojej fury ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na filmie.Jesli "młotek"
:shock: eeee... a co chodzi? jeśli masz na myśli Hummera to młotek jest po angielsku hammer :-P

 

Dobra, do rzeczy. Co chcesz osiągnąc i co zamierzasz robić z tym pojazdem? Jakoś nie widzę sensu przebudowy limuzyny na monstertrucka na 44' oponach i do jazdy po asfalcie. Aha może wklej jakieś fotki swojej fury ;-)

@bull a po co ma mieć sens jaki sens jest w posiadaniu paliwożernego pikapa w polskich realiach, nie bądźmy hipokrytami :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kasztan: młotek czyli ten hamerek H2 co po zakopcu gania na 49 bąblach. :kasztan:

 

:raca: Sensu nie widze w istnieniu ludzkości w kosmosie a wy widzicie? Gdyby kula ziemska wyparowała i cała ludzkość.Kosmos by tego nie zauważył. :raca:

 

Życie ma się jedno to czemu ma byc nudne.Każdy znajdzie dla siebie jakieś rajcujące zajęcie.

 

Najprościej było by zmotać jeepa? Albo kupic odrazu zmotanego podwyższonego F150-350.

Dziś widziałem na ulicy amerykanca brązowego ( i nie wiem co to było bo smignął i zniknął) Ale bardzo podobny do explorera czyli tyż jakby suv czy limuzyna itd.Właśnie na takiej zawieszce tylko bąble mniejsze miał.

Już tera jestem spokojnny że można śmigać.

 

MKmario masz foty ?? Zapodaj sztuke na forum z tymi 35 bąbelkami

Masz browara u mnie z % i + 18 lub 45% jak wolisz

A zapomniałem... nie bądzmy "hiper-krytykami" :pala: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie ma się jedno to czemu ma byc nudne.Każdy znajdzie dla siebie jakieś rajcujące zajęcie.

Bardzo mądre zdanie :git: To jest dokładnie moja ideologia życia. Pytania o sens motania Esca są w tym momencie bezzasadne, bo to wyjaśnia wszystko.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oto odpowiedz z Polski ! :)22

 

Nie jestem jedynym szajbusem w tym kraju

 

 

I o to choziiiiii do tego będe zmierzał. :mrgreen:

 

Idę browara zapodać pod ta muza.

Hehe, to Jaber, nasz forumowy klubowicz. Zaraził miłością do hornów wielu z nas. Ja u siebie mam zamontowane od polskiej kolei i dają nieźle. :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

badanie techniczne przejdziesz ale jeśli w kogoś przydzwonisz autem - i będą ranni lub zabici to może się to kiepsko skończyć dla ciebie - bo bez względu na sytuację ty będziesz winny

 

jeśli zawieszenie nie będzie miało homologacji a raczej nie będzie miało - i nie będzie wyglądało na standardowe lub fabryczne to znaczy że będą kłopoty

 

założenie kół powiedzmy 33 cale jeszcze pewnie by uszło ale 37 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo bez względu na sytuację ty będziesz winny

Coś takiego nie istnieje, jeśli ktoś wali w ciebie, a ty masz niesprawne auto, a wina jest kolesia to gość ma winę i mandat za spowodowanie kolizji , a tobie zabierają dowód. Czasem rozpatrzenie winy pozostawiają sądom, żeby określić ew. wpływ stanu pojazdu na przebieg kolizji, ale stan pojazdu musi być naprawde zły.

Jeśli założysz opony 37" to muszą być one odpowiednio osłonięte błotnikami i nie ma prawa nie przejść przeglądu. Samochody ciężarowe jeżdżą na jeszcze większych kołach, a wojskowe poruszają się po drogach publicznych i też mają pozakładane ponadwymiarowe koła.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że ich koła to rozmiary fabryczne, a nie zmoty

 

Nigdzie nie ma przepisu zabraniającego zmianę rozmiaru kół na inne, niż takie, z jakimi auto opuściło fabrycznie.

Opona winna posiadać dopuszczenie do ruchu (homologację), odpowiedni stan bieżnika, oraz winieneś mieć opony identycznego typu, rozmiaru i bieżnika na osi. Nie może również wystawać (nieosłonięta) poza obrys błotnika. Innych wymogów nie znam.

Nie ma nawet obowiązku zmiany opon na zimowe, jak również nikt nie ma prawa wyciągać jakichkolwiek konsekwencji w stosunku do takiej osoby. W przypadku winy przy zdarzeniu, sprawca ponosi odpowiedzialność ze swojego OC. Ubezpieczalnia NIE MA prawa wystąpić o regres odszkodowania, zarówno w przypadku gdy sprawca poruszał się niesprawnym technicznie pojazdem, a tym bardziej w przypadku jedynie zmiany ogumienia na ponadnormatywne. Nie ma prawa wystąpić również w przypadku dokonania przez sprawcę przeróbek konstrukcyjnych.

Oczywiście innym zagadnieniem jest, czy ktoś się uprze i będzie chciał "udupić" właściciela wyliftowanego monstera na wielkich balonach, z orurowaniem i stalowymi zderzakami... Wówczas można się doszukiwać. Ale można również sie bronić...

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście innym zagadnieniem jest, czy ktoś się uprze i będzie chciał "udupić" właściciela wyliftowanego monstera na wielkich balonach, z orurowaniem i stalowymi zderzakami...

Mowa o oponach i tu się zgodzę, że są przepisy które określają co musisz spełnić i nie ma prawa które zabrania zakładać ponad normatywne koła, ale ze zderzakami sprawa ma się nieco inaczej i nie można sobie zakładać zderzaków offroadowych bez atestów do poruszania się po drogach publicznych, ale mowa o kołach ...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.