Skocz do zawartości

Regulacja świateł mijania


Miki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-)

Mam problem.Czy da się coś zrobić ze światłami mijania w Ramie ? Problem polega na tym,że za każdym razem jak przewożę cięższy załadunek,to świece po oczach innym kierowcom i denerwujący jest fakt,że nie można opuścić świateł tak jak to jest w większości aut...Co z tym fantem zrobić ? Myślę o wzmocnieniu resorów lub założeniu poduszek,żeby mi tak nie siadał i tym samym światło nie będzie szło w górę,ale chyba konieczna jest również wymiana lamp :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem - dziwi mnie, ze nie montuja w takich autach regulacji wysokosci swiecenia lamp

Pisząc poprzedni post bałem się, że Wy Fordowcy wyśmiejecie brak regulacji świateł w Dodge'ach. :kasztan: Szczerze mówiąc spodziewałem się, że w Fordach jest taki szczegół.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach efekt tego jest taki,że poruszając się samochodem osobowym, co drugi pick'up razi po oczach. Dopiero po kupnie Ram'a zdałem sobie sprawę, że nie ma tu regulacji poziomowania świateł. Pewnie jest to kwestia przepisów. W Europie to już standard, w USA nie przykładają do tego większej wagi.

 

 

Mam pytanie dla kolegów. Czy któryś z Was ma zamontowane światła dzienne do Ram'a??. Denerwuje mnie fakt włączania świateł mijania przez cały rok jazdy. Wypatruje na allegro jakieś ładne dyskretne okrągłe diody, ale w konsekwencji nie mam przykładu gdzie je zamontować.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla kolegów. Czy któryś z Was ma zamontowane światła dzienne do Ram'a??. Denerwuje mnie fakt włączania świateł mijania przez cały rok jazdy. Wypatruje na allegro jakieś ładne dyskretne okrągłe diody, ale w konsekwencji nie mam przykładu gdzie je zamontować.

Zastanawiałem się nad tym, ale ze względu na to, że wszystkie największe złomy mają diodowe światła dzienne montowane poza lampami oryginalnymi to odszedłem od tego pomysłu, bo nie chcę się przyłączać do tej grupy. Moje lampy mają diody w lampie i planuje tam wstawić odpowiedniki, ale niestety dobrej klasy diody są drogie, a lampy są nierozbieralne więc zastanawiam się nad bilansem zysków i strat takiej operacji.

Jest jeszcze możliwość rezygnacji z halogenów na rzecz świateł dziennych. Ja osobiście w Ramie z halogenów przez dwa lata korzystałem może ze trzy razy, więc może warto.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że lampa jest nie rozbieralna to nic nie przeszkadza, są goście którzy potrafią rozkleić takie lampy i zamontować w nich co tylko Ci się żywcem podoba, ja teraz planuje taki zabieg wklejenia soczewek(światła długie i krótkie) do moich oryginalnych lamp i takich lamp diodowych(dodatkowo zapalające się z długimi) http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/41/11085.html.

Kombinowanych lamp rozładowczych jak wiadomo nie uznaje :roll:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam z halogenow nei rezygnowal, przynajmniej ja bardzo czesto z nich korzystam bo super doswietlaja droge :>duzo wiecej sei widzi pod czas deszczu w nocy na czarnym asfalcie, a co do razenia innych po oczach to nawet to ma miejsce jak nie jestem zaladowany, a ze mi tam ktos mignie mam to gleboko w dup***, teraz jeszcze sobie podlaczylem pomaranczowe obrysowki pod lampa i wygalda w nocy super heheh ;),...do tematu trzeba podejsc tak jak amerykanie, NIE PRZYWIAZYWAC DO TEGO WIEKSZEJ UWAGI !!!!

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.