Skocz do zawartości

czy warto ? taki RAM / zakup kontrolowany


kucaro

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem coś takiego na allegrusie :D Poprosił bym kolegów o swoje spostrzeżenia i komentarze :)

http://otomoto.pl/dodge-ram-1500-3-7-manual-gaz-sekw-C16244594.html

 

Żeby nie było bałaganu: lubię III generację, manualną skrzynię i 5 osobową kabinę, wielki silnik nie jest mi aż tak bardzo potrzebny ;)

 

Pozdrówki!

 

niezły golas, nawet szyby manualne ;-) poza tym kastrat :-/ Gdybym szukał czegoś w pułapie cenowym tego RAMa to jednak celowałbym w IIgen.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :) Mi sie wydawało że silnik 3,7 benzyna normalnie ciągnie tego pickupa, jak jeżdże Mercedesem 313 z silnikiem 2,5 CDI to daje sobie rade całkiem dobrze. a mi wyścigi nie są potrzebne :) No i tak, te lampki też mnie troche zniesmaczyły i szyby na korbę, ale jeśli wierzyć to ma klimatyzację! :) No i ten gaz... mieszane uczucia, niby oszczędność... ale wiecej elementów do zepsucia.

Mam plan obczaić ten samochodzik na żywo, jeśli bym sie decydował to jaką cenę wołać od kolesia? Biorąc pod uwagę że nie był bity i nic nie ma w nim do roboty, bo jeśli jest to bede sie targował niżej ;)

Aktualnie Audi A6 - będzie RAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyścigi nie są potrzebne :)
Nie chodzi o wyścigi tylko o w miarę bezpieczne wyprzedzanie i nie potrzebujesz do tego Hemi, ale 4,7 to minimum.
Biorąc pod uwagę że nie był bity i nic nie ma w nim do roboty, bo jeśli jest to bede sie targował niżej ;)

 

Zderzak jest wgnieciony, a to chrom, więc nie zrobisz tego za 300zł i wogóle się nie opłaca tego robić, klapa wgnieciona to następne pare setek, wersja hiper uboga przez co ciężka do sprzedaży, 3,7 silnik też nie pomoże go póżniej sprzedać, a i Hemi jest ciężko sprzedać, spalanie wysokie, siedzenia nie są skórzane tylko skóropodobne, manual w sumie to plus bo cała moc pójdzie na koła z mniejszymi stratami niż w przypadku automatu, a to pomoże mu ruszyć do przodu nieco żwawiej, ale przeciętny użytkownik w amerykańskim aucie oczekuje automatu, więc też jest to minus. Napęd 2WD to kolejny minus i plus. Minus, bo zima będzie przewalona, a plus bo jest lżejszy i 3,7 ma lżej. Jeśli chodzi o przebieg i bezwypadkowość to nie wierzę z zasady, jak sprawdzisz to będziesz miał pewność. 120000 na 8letnie auto to podejrzanie mało. Bezwypadkowość można spróbować sprawdzić w Carfaxie lub Autochecku. Jeśli byś go sprawdził to zamieść ten raport na forum, bo mamy tu taki temat w Strefie Klubowej dla przyszłych ew. kupujących.

Za tą cenę kupisz normalnie wyposażonego 4,7. Może nie Laramie, ale 4,7 naprawde daje radę. Chyba dla mnie nie ma takiej ceny, żebym się na niego zdecydował, ale 30-33 000 to góra jaką bym brał pod uwagę, ale namawiam do dalszych poszukiwań. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przebieg to mam Lanosa z 99 roku i w 2010r stuknęło mu 100 000 a mam go od nowości. Inna sprawa, czy możecie powiedzieć coś o gazie w tych samochodach, jeśli kupił bym z silnikiem 5.7 to jakie były by koszty zagazowania go ? 4.7 to chyba inny silnik w ogóle.(Wiem wiem, bluźnierstwo ale nie chce co drugi dzień stawać na stacji i wozić 3 kanistry pod fotelem ;) )

Aktualnie Audi A6 - będzie RAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przebieg to mam Lanosa z 99 roku i w 2010r stuknęło mu 100 000 a mam go od nowości

Moja matka ma Fiestę z 2004 i przejechała nią 20000km, ale nie o to chodzi, a o co to się domyślasz, no chyba, że w Polsce mieszkasz od tygodnia.

nie chce co drugi dzień stawać na stacji i wozić 3 kanistry pod fotelem ;) )

Bez obaw Ram ma bardzo duży zbiornik paliwa ;-) , a tak na poważnie to instalacja będzie Cię kosztować koło 4000-5000zł do silników V8 czyli 4.7 i 5.7. Spalanie wszystkich silników jest naprawde bardzo porównywalne i podobne, różnice są kosmetyczne. Silniki Hemi po 2006r są wyposażone w MDS, czyli odłączane 4 cylindry przy równej jeździe na autostradzie lub przelotówce. Miało to dawać ok. 30% oszczędności, a w rzeczywistości niestety jest to ok 10-15% tylko w trasie, a w mieście pali tyle samo co starsze Hemi. Musisz pamiętać o jednym, że większość z nas wyznaje ideologię "Fuck the fuel economy", bo my nie mamy tych aut, żeby liczyć kasę z oszczędnej jazdy, więc licz się z tym, że 22l LPG to norma, można zejść do średnio (miasto/trasa) do 17l przy turlaniu się , ale jak przypiłujesz to i 40l LPG się zdarzy.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Panowie uważają o tym: http://moto.allegro.pl/dodge-ram-1500-v8-5900ccm-sliczny-na-inny-i1408156571.html ? Dużo fajansu nawieszane, brak zdjęć wnętrza, ale z drugiej strony nie wygląda na sponiewierany, no i niedrogi :mrgreen: Widział go ktoś na żywo ?

 

Lub ten: http://otomoto.pl/dodge-ram-1500-C16953006.html . Chociaż ze zdjęć nie wywołuje rewelacji, wygląda na cały malowany, i trochę już "przeżył"... Mieszka ktoś w pobliżu i widział (lub może obejrzeć) ?

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy KASTRAT

 

:shock: Kurczę... :-/

A po czym to widać tak z zewnątrz, skoro zdjęcia są tak zrobione, że w ogóle nie widać, czy ma przedni most, czy go nie ma, a zdjęć wnętrza (z wajchą reduktora np.) brak ? Po czym to się rozpoznaje ? :shock:

 

[ Dodano: 2011-01-22, 18:38 ]

stara wersja

 

Po namyśle wolałbym starą wersję, raz że ponoć sztywny most z przodu w standardzie, dwa że dużo tańszy od Hemi :roll: Nie mam ochoty wyskakiwać z wielkiej kasy tylko na zakup auta, a i po namyśle stwierdzam, że nie potrzebuję fullwypasu :roll: . Jedynie chciałbym nie sponiewierany, i nie zeświniony (w środku zwłaszcza) egzemplarz, aby przyjemnie się w nim spędzało parę h dziennie... :mrgreen:

Zatem jedynie 5,9 wchodzi w rachubę, opinie ma dobre (z Jeepa), akceptowalna trwałość, moc, spalanie, podatność na ewentualną naprawę..

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym to widać tak z zewnątrz, skoro zdjęcia są tak zrobione, że w ogóle nie widać, czy ma przedni most, czy go nie ma, a zdjęć wnętrza (z wajchą reduktora np.) brak ? Po czym to się rozpoznaje ? :shock:

 

po pierwsze nie ma w poisie ze 4x4 albo awd

po drugie nisko siedzi

po trzecie CENA

 

ale moge sie mylic zawsze mozesz zadzwonic do sprzedawcy i sie dopytac

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po trzecie CENA

 

Znaczy, że prawie trzy dychy za II gen to mało ? :shock: Huh... :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misman ten drugi ogladnij sprowadzony z niemiec breif ma niemiecki wiec nie bedzie problemu z zarejestrowaniem :)

 

troszczke przebieg wysoki ale raczej moze byc prawdziwy bo jesli nie ma LPG to na benzynie niemiec duzo nie jezdzil :) takie moje subiektywne zdanie :)

ciekawe kiedy do niemiec byl sprowadzony

mozna sprawdzic takie cos w autochecku albo carfax`ie ??

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 5.9 jak już kiedyś Bull wspominał są zarombiście wytrzymałe i żywotne przy odpowiedniej ich eksploatacji więc przebieg 300 tyś KM nie jest straszny. Znam ten komis w Rzeszowie gdzie stoi ten drugi RAMik, kiedyś też byłem tam na oględzinach, facet tam ma sporo różnych U.S pickupów, zainteresowałbym się tym drugim ramem, cena jest trochę podejrzana, ale jeśli mechanicznie jest ok, pozostaje tylko jego brać, doinwestować w jakieś fajniejsze kółka i samochód nabrałby masę wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 5.9 jak już kiedyś Bull wspominał są zarombiście wytrzymałe i żywotne

 

Znam te silniki, obecnie mam w jeepie 5,2 - a to niemal ten sam silnik. Tylko do rama 5,2 może się okazać przysłabawy, 5,9 wydaje się być na granicy przyzwoitości, żeby jeździć, a nie poruszać się ;)

 

ten drugi ogladnij

 

Właśnie dlatego wrzucam tu pytanie, może ktoś oglądał... Bo trochę daleko mam, żeby wysłuchiwać o cudach na placu, a jechać kilkaset km żeby oglądać ewentualną kupę gó...na... :mrgreen:

 

EDIT: Nie używamy wulgaryzmów, zawsze można było napisać "jechać kilkaset km żeby oglądać ewentualną kupę" i tu zakończyć :kasztan:

Drug

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzięczność raczej jest oczywista :piwo: :mrgreen: Gdyby ktoś w pobliżu się kręcił, to info mile widziane... ;)

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze wtrące jeszcze raz, ale gdzie tu napisane ze to Cummins ?

A musi być napisane, że to Cummins, "Engine: 5.9 I6 FI" - tyle chyba powinno wystarczyć :-D , jak swojego rozkodowywałem też chyba nigdzie nie pisało "HEMI", ale nie myślę, że mam jakaś jednostkę napędową 5.7 Fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.