Skocz do zawartości

czy warto ? taka eFka / zakup kontrolowany


kucaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator
....albo Ford :mrgreen:

 

Dobrze kombinujesz :kasztan:

 

Może ten:

Obrazek

 

TU LINK do ogłoszenia.

 

Dzwoniłem, potrzeba lejcy na C :-(

nawet mi czerwony kolor nie przeszkadza i znaczek niebieskie jajo :mrgreen:

jeszcze to prawko bym zrobił, ale opłaty za autostrady by mnie zjadły za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nawet mi czerwony kolor nie przeszkadza...

I dobrze, bo przecież wiadomo, że czerwone są szybsze :kasztan:

Tak sobie myślę, że nawet jak trafisz jakiegoś F250/350 zarejestrowanego u nas na B to za granicą może być różnie. Może w takim razie jakiś ładny F150?

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w Polandii można by go "przehomolgować" na 3,5 t. W końcu nie takie cuda ze szwagrem... :mrgreen: Ale zastanawiam się jak do tego podchodziłby by służby w innych krajach. Teoretycznie obowiązują przepisy kraju w którym auto jest zarejestrowane ale cholera wie...

 

Natryskowy, Sebastianowi chodzi właśnie o podróżowanie z przyczepą w różne miejsca ;-) (camping, łódź, skuter wodny itd.)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zmiana DMC jest ciężka do zrobienia bez tabliczki znamionowej albo wyciągu z homologacji.

Przypomniało mi się , gdy holownik jest powyżej 3,5 t DMC i ciagniemy przyczepke powyżej 750 kg to potrzeba C+E :-/ ,

Natryskowy, samemu chce ciągnąć swoje zabawki i być niezależnym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian O., ...A poproś gościa, żeby wysłał CI fotkę nalepki czy tabliczki...

Nie ma eFa Super Duty poniżej 3,5 t :-/ Najlżejszy z rocznika 2013 (krótka kabina, krótka paka, napęd tylko na tył) to 4490 kg DMC. Ma 1870 kg ładowności czyli jak łatwo policzyć sam waży 2620 kg. Trzeba by mu tonę z ładowości odjąć, żeby się zmieścił w naszych kategoriach.

 

... Z drugiej strony nie ma też Rama 2500/3500 czy Silverado 2500/3500 poniżej 3,5 t. A przecież są i jeżdżą :mrgreen: Może to kwestia tego co diagnosta wpisze na pierwszym przeglądzie? Nie wiem. Może trzeba "szwagra" zmienić :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hehe, wyszukałeś go? :-P

Tak, jest tani, blaszak, nawet jakoś wygląda, mały silnik :-D i konkretny właściciel. Minus taki, że mimo zrejestrowania na 5 osób nie ma tylnej kanapy, ale myślę, że nie będzie problemem dokupić.

Tylko jakoś mi się dymać 400km nie chce żeby oglądać auto za tą cenę.

Z Miśkiem jestem wstępnie umówiony pod koniec lutego, bo i tak jedzie w tamte okolice. Stara gwardia nie rdzewieje. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak na pierwszy rzut oka ze zdjęć:

1. z przodu lampy straszny fajans, za to tył ładnie przerobiony

2. różne opony na osiach

3. manual?? jesteś masochistą? :-D

4. brak plastikowej nakładki na tylnej klapie

5. jasna tapicerka nigdy nie była mocną stroną fordów ale sugerując się stanem kierownicy zweryfikowałbym przebieg...

6. kontroler na desce, znaczy moc była/jest dłubnięta

 

A poza tym ładny. Jak każdy SD :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1. Wiem :mrgreen:

2. jutro zobaczę na miejscu :roll:

3. Ma być na autostrade ;-)

4. Też to zauważyłem

5. Jak to sprawdzić ?

6. Zauważyłem

 

 

 

Podobno, pierwszy właściciel, kupił na zamówienie z tą skrzynią w USA i go sprowadził w 2010, rocznik to 2007,

 

Japacz jest coś na co muszę zwrócić uwagę przy silniku,? coś szczególnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Jak to sprawdzić ?

Porównać z motogodzinami, jak w Ramie? ;-) W menu wchodzisz albo pokrętłem przy zegarach albo przyciskami Reset/Setup/Info. Niestety na zdjęciu nie widać jaka to wersja zegarów. A co o nim mówi Autocheck?

 

Jest coś na co muszę zwrócić uwagę przy silniku,? coś szczególnego ?
Hmm... 6.4 to silnik o dużo lepszej opinii niż poprzedni 6.0 i raczej nie ma jakichś bardzo słabych stron. Jest common rail, jest DPF, są dwie turbiny - sprawdzałbym to co w przypadku każdego diesla. Ma programator więc jest szansa, że będziesz mógł podpatrzyć wiele parametrów. Z resztą co Ci będę mówić, przecież masz doświadczenie ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Autocheck prawie czysty, miał kolizje z innym pojazdem mechanicznym i tu słowo POLE na końcu zdania , nie wiem co znaczy. Generalnie 91 punktów, brak historii przebiegu, 5 wpisów i kończy się na 2009 r,

 

Sprawdze go na swoje możliwości, postaram się żeby pochodził jak najdłużej i zobaczymy co z temperatura, przebieg to niestety wielka niewiadoma, ma zmienione sprzęgło na bardziej twarde co by się nie spaliło, tak twierdzi właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pole" czyli spotkanie ze słupem? Rocznik 2007 (modelowy 2008) to początek produkcji. Jaki miał przebieg przy kolizji?

Bajka o sprzęgle może mieć ziarenko prawdy. Ten silnik w serii daje ponad 880 niutonometrów. Z programatorem wartość oczywiście idzie w górę. Tym nie mniej przy normalnej eksploatacji, nawet z programatorem seria powinna wytrzymać duuużo więcej niż 90kkm. No chyba, że ktoś się bardzo postarał żeby je zniszczyć :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem i kupiłem :twisted:

 

WOW :nr1:

Gratulacje i niech Ci dobrze służy! Mam nadzieję, że pozostali klubowicze, którzy pozbyli się swoich Muflonów pójdą Twoją drogą hehehe... :mrgreen:

 

...lewa noga chce mi odpaść :mrgreen:

 

A nie mówiłem! Spoko możesz odsprzedać karnet na siłownię... :kasztan:

 

Z niecierpliwością czekamy na foty, opis i pierwsze wrażenia :!: :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.