Skocz do zawartości

czy warto ? taka eFka / zakup kontrolowany


kucaro

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu "poważnie " zaczynam się przymierzać do ZAKUPU F 150. Europejski RANGER 2007 dziś ląduję na allegro, jak tylko pójdzie dorzucam trochę hajsu i jadę oglądać. NA RAZIE MAM DWA TYPY:

 

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=5819144884#947e699cec

 

2. http://allegro.pl/ford-f-150-4x4-king-ranch-5-4-lpg-i5838450096.html

 

Ktoś miał może styczność z nimi , albo potrafi cokolwiek powiedzieć to będę wdzięczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich

Ja także rozglądam się za moim marzeniem :-) :-P :-)

Ale wszystko co narazie jest dostępmne to:

http://allegro.pl/ford-f-150-z-silnikiem-3-5-ecoboost-z-2014r-i5864068196.html - dość mocno rozbite

http://otomoto.pl/oferta/ford-f150-fx4-jedyne-od-reki-ID4pacB5.html - po utopieniu

Zaczynam tracić nadzieje czy w polsce można kupić auto bezwypadkowe ewentualnie lekko rozbite czy nie lepiej samemu zaimporować auto z USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam tracić nadzieje czy w polsce można kupić auto bezwypadkowe ewentualnie lekko rozbite czy nie lepiej samemu zaimporować auto z USA ?

Lekko rozbite lub całe (bezwypadkowe) nikt na handel nie przywozi, bo się nie opłaca.

Pewnie jedynie na mienie przesiedleńcze, by na koniec coś przywieść i jeszcze zarobić.

Rozmawiałem kiedyś z handlarzem aut (kolega kolegi) sam przyznał, że tylko na rozbitkach coś można zarobić, lub okazjach, gdzie sprzedawca nie daje rady naprawić a usterka jest błaha i handlarz się na tym w miarę i szybko połapał ;-) .

Dobrego i bezwypadkowego nikt nie sprzedaje, bo po co ?.

W Niemczech też już dziś nie wymieniają aut co 3-4 lata jak kiedyś robili, teraz też każdy nowym autem jeździ tam 5-8 lat. Więc handlarz sprowadza auto bezwypadkowe ale z dużym przebiegiem, lub po szkodzie której tam nikt nie robi.

Okazja jak się trafi, to 1 auto na 100 sztuk, że jest OK.

Dlatego do każdego zakupionego auta trzeba się przygotować na spory zastrzyk finansowy na tzw. - Startowe :-) .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy sciagal auta z USA przy krusie dolca jeszcze 3zł za 1$, ale też tylko zalane lub rozbite, i czasem sie udawało zarobić a czasem najniższa krajowa zostawała. Osobiście nie mam nic przeciwko aucie po wypadku, byleby było dobrze zrobione. No chyba że z konserwy zrobiono kawior pieknie podany no ale coz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Są firmy które zajmują się profesjonalnie takimi oględzinami auta na zamówienie, robią to odpłatnie i sporządzają raport z oględzin z b. dużą ilością zdjęć (bez retuszu ;-) ). Rozmawiałem z kolegą który taka usługę zamówił, był b. zadowolony, cena ok. 150 zł.

Jeżeli autu stoi ponad 200-300 km od naszego miejsca zamieszkania, warto o czymś takim pomyśleć, bo paliwo i czas jaki spędzimy na "wycieczce", nie licząc nerwów :evil:

wielokrotnie nie jest tego wart.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie mają pojęcie o naszych taczkach w takich firmach.

Bo jednak sprawdzenia eFa czy Rama raczej różni się od przeglądu jakiegoś Passata czy Astry ;-)

Jako mechanicy samochodowi i rzeczoznawcy raczej dużo większe od Nas użytkowników.

A co do Naszych taczek, to są prostsze w ocenie niż wspomniany Pasat, czy Astra :-> .

Jedyny problem to może być komputer (diagnostyka), ale z tego co wiem to kilka w Kraju już jest ;-) .

Jakby na to nie patrzeć, nie każdy z nas posiada komputer diagnostyczny do F-ki, czy Rama, więc jadąc po taczkę i tak nic nie robimy w tej sprawie poza oględzinami ogólnymi auta.

Jakbym miał jechać do Gdańska z mojej mieściny oddalonej o 600 km, to pewnie bym wybrał taką firmę, która wykona oględziny za połowę ceny paliwa, a co do decyzji kupna to i tak nikt tego za mnie nie załatwi, jest ryzyko jest zabawa :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicy samochodowi i rzeczoznawcy

To akurat o niczym nie świadczy niestety.

Nie jeden właściciel auta z USA przekonał się o tym jeżdżąc od jednego mechanika do drugiego próbując cokolwiek naprawić. Bo właśnie okazało się, że to całkiem nie jest tak jak w Golfie :roll:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.