Skocz do zawartości

Niestabilny na wolnych obrotach [F150]


bugta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko- jakie obroty silnika powinny być w pozycji "P" f150 -silnik 5,4

U mnie wachają się między 590 - 615 (silnik nie równo pracuje i co około 15sek. sam. mocniej drży .)

Przy wrzuconym "D" na hamulcu schodzą do około 510 - 520 i wtedy nie czuć drgań.

Co może być przyczyną takiej pracy, świeczki nowe ,check się nie świeci a komputer co prawda z podstawowyn oprogramowaniem nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozbieżność między 590, a 615 rpm to wg. mnie normalna praca. Żaden silnik nie będzie stał równo w obrotach. U mnie w Ramie są podobne wartości, a drgania to przedewszystkim V8, a po drugie szereg odbiorników zaczynając od klimy i kończąc na wisco. Możesz mieć ustawione ogrzewanie na szybę i cyklicznie na chwilę będzie ci włączał sprężarkę od klimy i to może być przyczyną tego cyklicznego drgania. Na wyłączonych światłach, przy rozgrzanym, ale nie przegrzanym silniku, przy wyłączonym ogrzewaniu i klimie łącznie z wentylatorem powinien chodzić równo, ale jak słup w obrotach i tak stać nie będzie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mają rację. Każde obciążenie silnika spowoduje wahnięcie obrotów, zaś sprężarka od klimy powoduje całkiem spory opór i właśnie załącza się cyklicznie. Podnieś maskę i zaobserwuj czy falowanie obrotów nie jest związane właśnie z nią. Jeśli tak to wszystko jest ok. Poza tym 25 obrotów na minutę, które podajesz to prawie żadna różnica. Takie wahania mogą wynikać choćby ze sposobu w jaki przyrząd pomiarowy odbiera sygnał ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek po wrzuceniu D lub R to normalny objaw. Natomiast jesteś pewien, że na wolnych obrotach masz wyłączone wszystkie obciążenia? Sprężarka klimy pracuje (włącza się) praktycznie non stop. Przestaw pokrętło regulacji nawiewu (pierwsze z prawej) w pozycję 0 i wtedy maska w górę i obserwacja. Chyba, że masz klimę automatyczną to wtedy przycisk OFF.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bez obciążeń.

Dziś jeszcze raz sprawdzałem na "P" 614-660 a na "D" 515-547

 

Co może być przyczyną podrygiwania samochodu ,tak jakby co jakiś czas nie pracował na wszystkie cylindry ,raz dłużej raz krócej. Proszę o podanie wszyskich zależnych co komu przyjdzie do głowy a ma jakiś sens.

Mechanicy coś przebąkiwali że cewki moga już nie działać jak należy choć działają, czy możliwa jest gorsza lub lepsza praca cewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie i benzynie tak samo pracuje.

Jeszcze jedno jest dość duża nieszczelność na układzie wydechowym (uszczelka pod kolektorem wyd.) Zmieniałem uszczelki ale nie uszczelniły i będą ciut grubsze.

Czy taka nieszczelność może mieć wpływ na prace silnika? Na wolnych obrotach czuć że dmucha (gdy przystawić ręke) a po dodaniu gazu lub podczas jazdy bardzo pierdzi.

Niekiedy zdarza się jadąc na około 1500 obrotó że gdy dodam gazu jest takie jagby przymulenie około 2-3 sek. i odgłos wruuuuu poczym już ładnie się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze w branży "uszczelnienia techniczne" i jeden z moich dobrych znajomych dostawców który dla mojej firmy wycina uszczelki jest przedewszystkim znany z dorabiania uszczelek nietypowych do kolektorów, pod głowice itp. Zamówienia ma z całej polski. U niego tydzień temu dorabiałem uszczelki pod głowice (cena około 130zł/szt. może to drożej niż w USA ale miałem je po 24 godz. Orginalne to trójwrstwowa uszczelka z blachy o gr. około 1,2mm, on dorabia ze specjalnej płyty z blachy powleczonej obustronnie materiałem uszczelniającym.

Uszczelki z takiej płyty są odpowiedniejsze do założenia " nie fabrycznego"

Jeśli jesteś zainteresowany służe nr.tel. 32 255 85 96 Roman Szwarc - Katowice.

A cha koszt uszczelki pod kolektor to około 30zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet od uszczelek będzie dopiero w środę

Ja będe dorabiał raz jeszcze uszczelki pod kolektor wyd, bo jak dziś ściągneli kolektor to okazało się że stare- nowe (200km przejechane) uszczelki wydmuchało poniewarz stopki kolektora są krzywe. Po położeniu na płaskiej powierzchni było widać 3-4 mm prześwity na trzech stopkach (lub jak to tam się fachowo nazywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki warsztat możecie polecić w okolicy Krakowa lub Katowic.

Dalej chodzi mi o nierówną pracę silnika. Kolektor został uszczelniony.

Byłem u trzech mechaników i żaden nie wskazał na 100% przyczyny.

Kazdy mówił że coś jest nie tak ale nie umie powiedzieć dlaczego, pozatym żaden niemiał doś odpowiedniego kompa i wiedzy aby móc zdiagnozować cały sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja eFka trafiła do warsztatu zajmującego się naprawami aut amerykańskich w Częstochowie. Wstępna diagnoza to panewki lub sworzenie na cylindrach, więcej będzie wiadomo w poniedziałek jak sciągną miske (cały czas słyszałem jakiś klekocik ale myślałem że tak ma być). Po skanie wyszło też że prawdopodobnie dwie cewki niedomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na wylocie na Łódź? Słyszałem na ich temat różne opinie ale żadnej nie mogę potwierdzić. Natomiast kiedyś szukałem jakichś pierdołów do swojego efa i zabili mnie ceną... W każdym razie bądź czujny.

Panewki?? Sworznie?? Ile to Twoje auto ma przejechane? No chyba, że ktoś wcześniej coś zaniedbał :-/

Faktycznie ciężko jest serwisować amerykańskie Fordy w Polsce, bo chyba żaden warsztat z amerykanami nie specjalizuje się w tej marce. A u Urbańskiego w Krakowie pytałeś?

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie pytałem bo nie wiedziałem o jego istnieniu, choć parę dni temu pytałem na forum o warsztaty w okolicy Krakowa- Katowic.

Dwa lata temu byłem z Ex'em w częstochowie na tkz. pakiet startowy (oleje ,filtry ,klocki itp.) Wiedzę w temacie mają ale ceny są chore i biora Cie za jelenia który nie ma pojęcia ile co kosztuje w stanach, mnie chcieli wcisnąć klocki na przodu za 370$ a to jedyne 300$ więcej niż w stanach, z klockami na tył było troszkę lepiej bo chcieli jedyne 290$ a to tylko jakieś 230$ więcej.Facet (właściciel) tłumaczył mi że przecież nikt za darmo nie będzie paczek ze stanów wysyłał. Skończyło się na tym że poobcinał ceny o jakieś 40% ale przy najbliższej okazji (wymiana świec) nadrobił wcześniej przydzielony rabat. Skasował mnie wtedy 700zł za ponoć 5cio dniową wymiane zapieczonych świec.

Niestety w tej chwili nie miałem innego (lepszego) pomysłu i znów byłem zmuszony pojechać do Częstochowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieraj auto z tamtad czym predzej jesli chcesz zaoszczedzic kase nerwy i czas tylko tyle ci napisze....jesli masz nie daleko zawiez auto do zor http://americandreams.prv.pl/index.html recze za ich profesjonalizm i wykonanie roboty :)...jak cos powolaj sie na mnie ;)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pytałem bo nie wiedziałem o jego istnieniu, choć parę dni temu pytałem na forum o warsztaty w okolicy Krakowa- Katowic.

Przepraszam, jakoś mi umknęło Twoje pytanie. Następnym razem obiecuję poprawę ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejwitt eFka odebrana z Częstochowy i zawieżiona do American D.

Pierwszy raz zaufałem komuś przez internet, pierwsze wrażenie przy zostawieniu sam. jak najbardziej pozytywne. Normalni ludzie z którymi można normalnie porozmawiać.

Dzięki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i dlatego właśnie tak rygorystycznie trzymamy tutaj na tym forum pewne standarty, które czasem wydają się być dość brutalne. Tak trzymać, jesteśmy tu by tworzyć społeczność wspierającą się, a nie gównażerię kasztaniącą głupoty bez składu.

 

Bugta, życzę udanego serwisu. Po naprawie wystaw ocenę w dziale TECHNICZNE/MECHANIKA w temacie SERWISY SAMOCHODÓW Z USA W POLSCE

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.