Skocz do zawartości

Gdzie serwisować F150?


Wally

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Zadzwoniłem do Q-serwis "Hładka" w Gorzowie Wielkopolskim (moja była robiła tam pume) i ogólnie była zadowolona. Podali mi cenę części do mojego F-150:

1.Komplet filtrów : 300 zł

2.Klocki przód: 400zł

3.Tarcze:1300 zł komplet

 

Co sądzicie o tych cenach? Odnośnie oleju jaki zalecacie?

Jako , że ostatnie kilka lat jezdziłem w-124 to troszkę się mało orientuje w cenach części do innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ceny klocków i tarcz.

Ostatnio pytałem o klocki i tarcze z wyższej pólki (pólceramiki lub ceramiki) do Explorera 06r na przód. Cena za kpl 1600zł (klocki +tarcze) myślę że do F150 nie były by droższe.

 

Jest w Elblągu firma ASJ moze jest już wam znana , dla mnie jest ok. Poza tym oni właśnie zaopatrują większość sklepów.

Ostatnio robię zakupy na www.rockauto.com - jeśli jest coś pilnego. Sklepik wysyła do polski.

Wczoraj przeglądałem stronke www.fordparts.com i po ściągnięciu jakiegoś ichszego programiku mogłę przeglądać schematy rozmieszczenia danej części oraz jej nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie kupujcie hamulców seryjnych w tej cenie skoro komplet EBC do F-150 na przód razem z klockami EBC GreenStuff kosztują w US 260$ co daje 800zł plus koszty przesyłki to wyjdzie ok. 1100-1200zł, a jakość, trwałość i skuteczność jest nieporównywalnie lepsza. Nasze krajowe firmy to cwaniaki zdzierający z nas nakładając przynajmniej 200% marży. Nie dajcie się dy...ać w doopę. Taki zakup jak klocki czy tarcze można zaplanować, bo to są części które nie psują się z dnia na dzień, więc planujcie to będziecie mieć tanie eksploatowanie waszych mastodontów.

Korzystajcie z tematu z pożytecznymi linkami.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem do ASO i za żałośnie prymitywne i małe klocki przednie do mojego Rama powiedzieli mi coś koło 700zł. Trafiłem dobrze bo akurat wtedy dolar był po 2.50 i razem z przesyłką fabryczne klocki wyniosły mnie 100$ :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObra kolega gdzie może a wy mu tutaj o klockach.

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie i grzanie się. To może być kilka powodów. Stałe grzanie oznaczało by że może być brudna chłodnica.

 

2 opcja. Wentylator nie włącza się lub włącza się za późno.

 

3 Opcja. Termostat trzeba wymienić

 

Sprawdź czy nie pobiera wody z układu chłodzenia (OBY NIE ) bo tak to jest 4 opcja naj :pala: mniej przyjemna uszczelka pod głowicą.

 

Normalnie powinienem Cie zaprosić do mnie ale dopiero otwieram w październiku. A pewnie Ci zależy na czasie. Łomianki ul. Kolejowa, 200 metrów od brukowej po prawej stronie w kierunku gdańska. Nie sposób nie zauważyć.

Cobra, Nowy jestem nie bić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ja pomoge:

 

"""HPG (czyli Grzenio) - duża wiedza, sensowne terminy, teraz są w trakcie zmiany lokalu ale również polecam (serwisuję tam drugi wóz)

 

BigRam - serwis samochodów typu VAN a teraz w połączeniu z HPG w jednej lokalizacji - również duża wiedza o amerykańskiej motoryzacji

 

Mustang Boss - podobno tylko gadają że robią ale to zasłyszane opinie ""

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=2164943

 

To jeśli chodzi o Wawke i okolice.Oni tam robią duże fury,Karawany USA ale ogólnie każda fura USA u nich czyli HPG+BigRam ma otwarte wrota.Bo teraz to oni są jedna firma pod adresem:

UL.Bukowiecka 92. Mieli na dniach otwierać pod tym adresem nowy warsztat.

Podobno ma byc Cool .

 

Zadzwoncie zapytajcie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Prosze o pomoc w skompletowaniu sensownej paczki z czesciami do mojego auta. Wiem ze powinienem sie zapytac mechanika ale nie trafilem jeszcze na normalnego.

Wiem ze musze zamowic:

- klocki (ze 3 komplety)

-tarcze

- filtry (najlepiej kilka do oleju. paliwa , kabinowy.powietrza)

-amory (tyl , przod)

-sprezyny

-jakies elementy gumowe do zawieszenia

- wiele innych rzeczy ktore bede musial wymienic na przestrzeni kilku nastepnych lat typu swiece , kable , zarowki itd. Lubie miec czesci w zapasie szczegolnie kiedy musza byc z USA. Nie musza byc z top polki. Jakosci i cena moze isc w parze :)

 

Nie jestem mechanikiem tylko prostym budowlancem. Nigdy nic nie zamawialem z USA (na bank wyjdzie taniej niz u nas) i grzebiac po linkach od Was mam problem ze znalezieniem czesci. Fajnie jak ktos bardziej doswiadczony moglby mi pomoc je zamowic.

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rockauto znalazłem , ale i tak mam problem.Podam konkretny przykład: amortyzatorów jest kilka rodzajów i różne na lewą i prawą stroną. Ok zamówię dobre amory , ale okaże się po fakcie , że powinienem jeszcze zamówic jakieś gumy czy wahacze do tego... Okaże się na forum później , że "to przecież oczywiste było" :)

Potrzebuje pomocy jak dla "idioty". Aby ktoś obeznany w temacie zrobił spis części z rockauto.com po dokładnych nazwach i mi podał taką listę. Tak jakby robił zakupy dla siebie.

Wiem , że to jest czasochłonne i jestem gotów sie dogadac co do zapłaty za taką formę

pomocy.Chcę zamówic niemal całe zawiesznie , układ hamulcowy , świece, kable, filtry (po kilka sztuk z każdego rodzaju).Paczka musi byc przemyślana i dośc mocno wybiegająca w przyszłe potrzeby.

Chętnie udostępnię tą listę na forum , a może ktoś coś jeszcze podpowie :)

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie tutaj, wpisz VIN swojego Lightinga, a potem szukaj elementów, które chcesz kupić. Powinny Ci się pokazać tylko części pasujące do Twojej wersji, a jeśli będzie kilka rodzajów, to będą opisane czym się różnią. Każda znaleziona tam przez Ciebie część będzie miała oryginalny numer fordowski (tzw. finish code) ale także fordowskie oznaczenia. Na tej podstawie będziesz mógł też szukać odpowiednich zamienników, np. na Rock Auto.

Jeśli mimo wszystko będziesz miał z czymś jakieś wątpliwości to pytaj śmiało, postaramy się pomóc ;-)

Aha, gdyby strona Ci się wieszała podczas wyszukiwania, spróbuj przeglądać pod Internet Explorerem, bo z doświadczenia wiem, że np. z Operą się czasem gryzie...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety numer Vin (2M9LK07382B145100) nie działa na tej stronie... Albo ja coś robię nie tak :)

Jesteś pewien tego numeru? Zrób fotę podszybia albo tabliczki znamionowej i podeślij mi albo wklej na forum.

Numer, który podałeś jest nieprawidłowy. Początek jest coś nie bardzo fordowski...

EDIT:

Jeśli masz Lightninga z 2002 roku, Twój VIN powinien wyglądać mniej więcej tak: 2FTZF07382BA45100. Na czerwono zaznaczyłem, co się nie zgadza.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.